Disa libra të mirë që mund të lexoni gjatë muajit Prill

02.04.2015 21:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Disa libra të mirë që mund të lexoni gjatë muajit Prill

Ndër aktivitetet e shumta që mund të kryeni gjatë këtij muaji, nuk keni si të lini mënjanë një nga ato aktivitete argëtuese, zbavitëse dhe njëkohësisht edukuese siç është leximi i një libri, e veçanërisht, kur libri është i mirë, të tërheq deri në faqen e fundit e të mban gjallë kuriozitetin.

Më poshtë po ju rendisim një listë me disa libra që janë me të vërtetë të mirë për tu lexuar gjatë këtij muaji. Në rast se nuk i gjeni në bibliotekë apo në librari, mund ti blini fare mirë edhe në internet. Ja cilët janë titujt më interesantë:

Renata Adler- “After the Tall Timber”

Bryan Burrough- “Days of Rage”

Robert Crawford – “Young Eliot”

Brad Gooch- “Smash Cut”

Amelia Gray- “Gutshot”

Ross Macdonald- “Four Novels of the 1950s”

Mary Morris- “The Jazz Palace”

Toni Morrison- “God Help the Child”

Ann Packer –“The Children’s Crusade”

Tracy K Smith, – “Ordinary Light”

Në galerinë e mëposhtme gjeni edhe kopertinat e këtyre veprave./tesheshi.com/

 

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Fituesit në ‘Oscars 2020’

Fituesit në ‘Oscars 2020’

“Siparantum” pjesë e projektit global edhe kori nga Peja. – #resolution2020

“Siparantum” pjesë e projektit global edhe kori nga Peja. – #resolution2020

Nga KGB-ja është vrarë Kamy!?

Nga KGB-ja është vrarë Kamy!?

Tri projekte filmike nga Kosova mbështeten nga SEE CINEMA NETWORK

Tri projekte filmike nga Kosova mbështeten nga SEE CINEMA NETWORK

Kosova propozon filmin ‘Zana’ për OSCARS

Kosova propozon filmin ‘Zana’ për OSCARS

Dizajnerja e Arbresha Hoxha në përgatije të ekspozitës së radhës – A do kthehet edhe në pozitë politike?!

Dizajnerja e Arbresha Hoxha në përgatije të ekspozitës së radhës – A do kthehet edhe në pozitë politike?!

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dizajnerja Arbresha Hoxha hap ekspozitë në Stokholm për nder të pavarësisë së Kosovës

Dizajnerja Arbresha Hoxha hap ekspozitë në Stokholm për nder të pavarësisë së Kosovës

Filigrani përtej Artizanatit

Filigrani përtej Artizanatit

Samir Karahoda dërgon Kosovën në Berlinale me filmin NË MES

Samir Karahoda dërgon Kosovën në Berlinale me filmin NË MES

Teatri me strategji të re marketingu synon rikthimin e publikut

Teatri me strategji të re marketingu synon rikthimin e publikut

Kampanja ‘Kino për qytetin’ kalon pragun fillestar prej 35% për fitimin e fondeve!

Kampanja ‘Kino për qytetin’ kalon pragun fillestar prej 35% për fitimin e fondeve!

Aktori Kushtrim Hoxha, më i miri i Festivalit të Filmit të Bosforit

Aktori Kushtrim Hoxha, më i miri i Festivalit të Filmit të Bosforit

Teatri i Gjilanit me shfaqje dhe performancë të jashtëzakonshme për Halloween

Teatri i Gjilanit me shfaqje dhe performancë të jashtëzakonshme për Halloween

Filmat kosovarë dëshmojnë për vlerat dhe talentin që kanë artistët nga Kosova

Filmat kosovarë dëshmojnë për vlerat dhe talentin që kanë artistët nga Kosova

May-Linda Kosumoviç merr titullin ‘Aktorja më e mirë’ në Festivalin Ndërkombëtar të Teatrit në Tetovë

May-Linda Kosumoviç merr titullin ‘Aktorja më e mirë’ në Festivalin Ndërkombëtar të Teatrit në Tetovë