Disa libra të mirë që mund të lexoni gjatë muajit Prill

02.04.2015 21:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Disa libra të mirë që mund të lexoni gjatë muajit Prill

Ndër aktivitetet e shumta që mund të kryeni gjatë këtij muaji, nuk keni si të lini mënjanë një nga ato aktivitete argëtuese, zbavitëse dhe njëkohësisht edukuese siç është leximi i një libri, e veçanërisht, kur libri është i mirë, të tërheq deri në faqen e fundit e të mban gjallë kuriozitetin.

Më poshtë po ju rendisim një listë me disa libra që janë me të vërtetë të mirë për tu lexuar gjatë këtij muaji. Në rast se nuk i gjeni në bibliotekë apo në librari, mund ti blini fare mirë edhe në internet. Ja cilët janë titujt më interesantë:

Renata Adler- “After the Tall Timber”

Bryan Burrough- “Days of Rage”

Robert Crawford – “Young Eliot”

Brad Gooch- “Smash Cut”

Amelia Gray- “Gutshot”

Ross Macdonald- “Four Novels of the 1950s”

Mary Morris- “The Jazz Palace”

Toni Morrison- “God Help the Child”

Ann Packer –“The Children’s Crusade”

Tracy K Smith, – “Ordinary Light”

Në galerinë e mëposhtme gjeni edhe kopertinat e këtyre veprave./tesheshi.com/

 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dizajnerja Arbresha Hoxha hap ekspozitë në Stokholm për nder të pavarësisë së Kosovës

Dizajnerja Arbresha Hoxha hap ekspozitë në Stokholm për nder të pavarësisë së Kosovës

Filigrani përtej Artizanatit

Filigrani përtej Artizanatit

Samir Karahoda dërgon Kosovën në Berlinale me filmin NË MES

Samir Karahoda dërgon Kosovën në Berlinale me filmin NË MES

Teatri me strategji të re marketingu synon rikthimin e publikut

Teatri me strategji të re marketingu synon rikthimin e publikut

Kampanja ‘Kino për qytetin’ kalon pragun fillestar prej 35% për fitimin e fondeve!

Kampanja ‘Kino për qytetin’ kalon pragun fillestar prej 35% për fitimin e fondeve!

Aktori Kushtrim Hoxha, më i miri i Festivalit të Filmit të Bosforit

Aktori Kushtrim Hoxha, më i miri i Festivalit të Filmit të Bosforit

Teatri i Gjilanit me shfaqje dhe performancë të jashtëzakonshme për Halloween

Teatri i Gjilanit me shfaqje dhe performancë të jashtëzakonshme për Halloween

Filmat kosovarë dëshmojnë për vlerat dhe talentin që kanë artistët nga Kosova

Filmat kosovarë dëshmojnë për vlerat dhe talentin që kanë artistët nga Kosova

May-Linda Kosumoviç merr titullin ‘Aktorja më e mirë’ në Festivalin Ndërkombëtar të Teatrit në Tetovë

May-Linda Kosumoviç merr titullin ‘Aktorja më e mirë’ në Festivalin Ndërkombëtar të Teatrit në Tetovë

Vdes rapsodi Hashim Shala

Vdes rapsodi Hashim Shala

Valmir Tertini, regjisori më i mirë në festivalin e Indisë

Valmir Tertini, regjisori më i mirë në festivalin e Indisë

Konkurrencë e miqësi në “PriFest”

Konkurrencë e miqësi në “PriFest”

Në mbrojtje të Teatrit, flet Ndrenika: Jemi përbuzur, vetëm Erdogani i bën këto punë

Në mbrojtje të Teatrit, flet Ndrenika: Jemi përbuzur, vetëm Erdogani i bën këto punë

Serialet që nuk duhet të lini pa parë (Kujdes! Nuk ka seriale turke)

Serialet që nuk duhet të lini pa parë (Kujdes! Nuk ka seriale turke)

Arben Zharku pjesë e jurisë në festivalin e Rotterdamit

Arben Zharku pjesë e jurisë në festivalin e Rotterdamit