Dieta koreane, sekreti oriental për të humbur peshë

16.05.2018 16:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dieta koreane, sekreti oriental për të humbur peshë

Gratë aziatike kanë tërhequr vëmendjen e Perëndimit falë trupit të tyre të hollë. Dhe pse gjenetika ka të bëjë shumë, nuk mund të mohojmë se mënyra e tyre e ushqyerjes ka një rol të rëndësishëm.

Cili është sekreti? Pse konsiderohet si Vendi “më i shëndetshëm”? Dieta koreane u bë e famshme në botë falë vetive të saj dobësuese. Për shkak të boom-it të kuzhinës koreane në botë, shumë persona kanë krijuar pjata ushqyese shumë të rrepta. Në përgjithësi, ka disa “sekrete” të kësaj diete nga mund të marrim pikënisjen për një ushqim të shëndetshëm dhe të ekuilibruar.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Sportet elektronike do të lulëzojnë në 2019-ën thotë një raport

Sportet elektronike do të lulëzojnë në 2019-ën thotë një raport

Ardian Ismajli në radarin e Shakhtar Donetsk

Ardian Ismajli në radarin e Shakhtar Donetsk

Çifti japonez të cilëve ua vodhën drunjtë bonzai, u kërkojnë hajnave që së paku t’i ujisin (Foto)

Çifti japonez të cilëve ua vodhën drunjtë bonzai, u kërkojnë hajnave që së paku t’i ujisin (Foto)

Liga e Kampionëve është kthyer: Gjithçka që duhet të dini për katër ndeshjet e kësaj jave, nga transferimet te largimet dhe mungesat nga lëndimet

Liga e Kampionëve është kthyer: Gjithçka që duhet të dini për katër ndeshjet e kësaj jave, nga transferimet te largimet dhe mungesat nga lëndimet

Ripple eliminon pozitën e CMO krejtësisht

Ripple eliminon pozitën e CMO krejtësisht

Zyrtare: Abazaj kalon nga Anderlecht te Osjek

Zyrtare: Abazaj kalon nga Anderlecht te Osjek

Dy dietat që jua formësojnë trupin brenda një muaji!

Dy dietat që jua formësojnë trupin brenda një muaji!

Juventusi mendon të shpenzojë 200 milionë euro për Salah

Juventusi mendon të shpenzojë 200 milionë euro për Salah

Marsi siç nuk është parë ndonjëherë: Pamjet në formatin 360 shkallë, të realizuara nga Curiosity (Video)

Marsi siç nuk është parë ndonjëherë: Pamjet në formatin 360 shkallë, të realizuara nga Curiosity (Video)

Telefonët futuristikë mund të vinë andej nga nuk e prisnit

Telefonët futuristikë mund të vinë andej nga nuk e prisnit

Buffon: Fitimi i Ligës së Kampionëve do të ishte fundi i përsosur i karrierës sime

Buffon: Fitimi i Ligës së Kampionëve do të ishte fundi i përsosur i karrierës sime

Artisti ndriçon qiellin gjatë natës, duke ilustruar figura të ndryshme me dron (Video)

Artisti ndriçon qiellin gjatë natës, duke ilustruar figura të ndryshme me dron (Video)

Tifozët e Alavesit me një arkivol në tribuna: Futboll, pusho në paqe

Tifozët e Alavesit me një arkivol në tribuna: Futboll, pusho në paqe

Google Play Store përsëri lejon penetrimin e maluerëve kriptografike

Google Play Store përsëri lejon penetrimin e maluerëve kriptografike

Keni një gjendër dhjamore? Ja si mund ta zhdukni me mënyra natyrale

Keni një gjendër dhjamore? Ja si mund ta zhdukni me mënyra natyrale

Suso i Milanit dhe Barella i Cagliarit në radarin e Arsenalit

Suso i Milanit dhe Barella i Cagliarit në radarin e Arsenalit