Dibër, dhunohet administratori i Tominit. Gjiknuri: PD po ushtron terror

08.09.2016 23:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dibër, dhunohet administratori i Tominit. Gjiknuri: PD po ushtron terror

Situata parazgjedhore në Dibër është rënduar pasditen e kësaj të enjteje, teksa raportohet dhunimi barbar ndaj administratorit i njësisë Tomin, Nuri Meda.

Ngjarja mësohet të ketë ndodhur në fshatin Pilafe dhe autorë të dyshuar janë militantë të Partisë Demokratike.

Për këtë ngjarje ka reaguar edhe shefi i shtabit të Partisë Socialiste për zgjedhjet e pjesshme lokale në Dibër, Damian Gjiknuri, i cili është shprehur se “kjo ngjarje është shumë e rëndë”, dhe se “PD po ushtron terror”.

“Hordhitë e PD-së, me në krye Lulzim Bashën po ushtrojnë terror në Dibër. I bëj thirrje Bashës të tërheqë falangat e krimit nga Dibra, ndërkohë që drejtësia të marrë masa në mënyrë që të evitohet dhuna”, tha Gjiknuri, ndërsa theksoi se fitorja e doktor Ramës është e sigurtë në datën 11 shtator.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Në Serbi e quajnë provokim kërkesën e banorëve të Luginës për t’u bashkuar me Kosovën

Në Serbi e quajnë provokim kërkesën e banorëve të Luginës për t’u bashkuar me Kosovën

Në institucionet arsimore parauniveristare vendosen kutitë e ankesave

Në institucionet arsimore parauniveristare vendosen kutitë e ankesave

Lahi Brahimaj ftohet nga Gjykata Speciale

Lahi Brahimaj ftohet nga Gjykata Speciale

Përfundon takimi i Ekipit Negociator: Platforma i dërgohet Kuvendit në fundjavë

Përfundon takimi i Ekipit Negociator: Platforma i dërgohet Kuvendit në fundjavë

Kosova nuk duhet t’i rrezikojë interesat strategjike amerikane

Kosova nuk duhet t’i rrezikojë interesat strategjike amerikane

Një muaj paraburgim për tentim vrasje në Pejë

Një muaj paraburgim për tentim vrasje në Pejë

Nis takimi i Ekipit Negociator, diskutohet për finalizimin e Platformës për dialogun

Nis takimi i Ekipit Negociator, diskutohet për finalizimin e Platformës për dialogun

PSD-ja pret që platforma për dialog të përkrahet nga LDK-ja e LVV-ja

PSD-ja pret që platforma për dialog të përkrahet nga LDK-ja e LVV-ja

Marrëdhëniet Kosovë – Mali i Zi shënojnë përparim

Marrëdhëniet Kosovë – Mali i Zi shënojnë përparim

Vuçiq takohet me ambasadorin e Gjermanisë, këto ishin temat e diskutimit për Kosovën

Vuçiq takohet me ambasadorin e Gjermanisë, këto ishin temat e diskutimit për Kosovën

Në prioritetet e SHSKUK-së futet edhe Klinika e Ortopedisë

Në prioritetet e SHSKUK-së futet edhe Klinika e Ortopedisë

Ismaili: LDK-ja për 10 vjet shkatërroi sistemin shëndetësor, sot flet për kolaps

Ismaili: LDK-ja për 10 vjet shkatërroi sistemin shëndetësor, sot flet për kolaps

Vuçiq: Serbia e gatshme për dialog pasi Kosova ta heqë taksën

Vuçiq: Serbia e gatshme për dialog pasi Kosova ta heqë taksën

OAK: Bizneset e Kosovës po përballen me probleme të mëdha

OAK: Bizneset e Kosovës po përballen me probleme të mëdha

“SHBA-ja nuk dëshiron që tërë veriu t’i jepet Serbisë”

“SHBA-ja nuk dëshiron që tërë veriu t’i jepet Serbisë”

Daçiq: Qëkur jam ministër, 9 shtete e kanë njohur Kosovën, 13 sosh e kanë çnjohur

Daçiq: Qëkur jam ministër, 9 shtete e kanë njohur Kosovën, 13 sosh e kanë çnjohur