Dhjetë kafshët që nuk ekzistonin para se një artist 20-vjeçar nga Franca t’i krijonte përmes pikturave mahnitëse

06.04.2018 21:29
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dhjetë kafshët që nuk ekzistonin para se një artist 20-vjeçar nga Franca t’i krijonte përmes pikturave mahnitëse

Artisi 20-vjeçar francez Julien Tabet krijoi diçka që me të vërtetë mahnitëse.

Kombinimi i tij i bukurisë natyrore të kafshëve dhe krijimtarisë fantastike rezultoi në pamje që të lënë pa frymë.

Ju mund të shikoni më shumë nga puna e tij në llogarinë e tij Instagram.

Ai madje ka publikuar edhe një video të shpejtë duke treguar mënyrën se si ai i ktheu këto kafshë në këto krijesa mahnitëse.

Bright Side sjell këto fotografi mahnitëse të cilat shfaqin botën e kafshëve nëpërmjet syve të artistit, transmeton Telegrafi.

10. “Rilindja e shpirtit tim”

9. “Shikoni, po e mbaj detin në barkun tim”

8. “Më jepni krahë për të fluturuar!”

7. “Ata ndihen më të sigurt këtu…”

6. “A është e sigurt të dalësh?”

5. “Një kurorë mbi kokën e tij”

4. “Duke ndriçuar Tokën me lavdinë e tij”

3. “Duke mësuar se si të fluturojnë”

2. “E lumtur të jem një bartëse për fëmijët”

1. “Parashutë me krahë shpendi”

/Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Një ndryshim i vogël me flokët, e bëri kaq atraktive Kidën

Një ndryshim i vogël me flokët, e bëri kaq atraktive Kidën

Kështu përgjigjet Greta Koçi kur e pyesin për martesën

Kështu përgjigjet Greta Koçi kur e pyesin për martesën

Duka: Akuzat ndaj Panuccit duken të planifikuara

Duka: Akuzat ndaj Panuccit duken të planifikuara

Coca-Cola me produkt të ri – kanabisi përbërësi i ri i saj

Coca-Cola me produkt të ri – kanabisi përbërësi i ri i saj

Kolegët ia largojnë tehun e makinës për prerjen e barit, reagimi i punonjësit është shumë qesharak (Video)

Kolegët ia largojnë tehun e makinës për prerjen e barit, reagimi i punonjësit është shumë qesharak (Video)

Griezmann: Tashmë jam në nivel me Messin dhe Ronaldon

Griezmann: Tashmë jam në nivel me Messin dhe Ronaldon

Boeing fillon prodhimin e aeroplanit 777X, konsiderohet si aeroplani më i madh në botë me dy motorë (Foto/Video)

Boeing fillon prodhimin e aeroplanit 777X, konsiderohet si aeroplani më i madh në botë me dy motorë (Foto/Video)

Skriniar: Kane kërcënimi më i madh, mezi pres të luajë në Ligën e Kampionëve

Skriniar: Kane kërcënimi më i madh, mezi pres të luajë në Ligën e Kampionëve

Babai i tmerruar u ‘ngri prej frike’ kur pranë krevatit të fëmijës pa një siluetë të shndritshme (Video)

Babai i tmerruar u ‘ngri prej frike’ kur pranë krevatit të fëmijës pa një siluetë të shndritshme (Video)

Angela Martini në Zvicër, tregon se bukuria e saj s’do koment

Angela Martini në Zvicër, tregon se bukuria e saj s’do koment

Sarri: Hazard mund të shënojë 40 gola në edicion

Sarri: Hazard mund të shënojë 40 gola në edicion

Kjo është modelja që preferon të bëjë foto pa grim, kështu duket

Kjo është modelja që preferon të bëjë foto pa grim, kështu duket

Enca nuk lë vend për imagjinatën, sjell imazhin më provokues nga plazhi

Enca nuk lë vend për imagjinatën, sjell imazhin më provokues nga plazhi

Rina për reperet tjera: Nuk po e shoh askënd tjetër, përveç vetes

Rina për reperet tjera: Nuk po e shoh askënd tjetër, përveç vetes

Rihanna transformohet për coverin e “Allure”

Rihanna transformohet për coverin e “Allure”

Strakosha me pritje fantastike ndaj Empolit: Rëndësi ka vetëm fitorja

Strakosha me pritje fantastike ndaj Empolit: Rëndësi ka vetëm fitorja