Dhimbjet e rritës europiane: Çekia – Kosova 2:1

E publikuar: 14/11/2019 22:41

Ka përfunduar ndeshja midis Kombëtares së Kosovës dhe asaj të Çekisë me rezultat 2:1 në favor të skuadrës kundërshtare.

Golin e parë të këtij takimi e ka realizuar kosovari Atdhe Nuhiu në minutën e 42-të, njofton Klan Kosova.

Ndërsa në pjesën e dytë të takimit, ishte sulmuesi Kral ai i cili arriti t’ia kthejë fitoren skuadrës nikoqire duke realizuar dy gola.

Kjo ndeshje e rëndësishme për t’u kualifikuar në Euro 2020 është zhvilluar në stadiumin “Dossan Arena” të Plzenit.

Tani Kosovës i mbetet edhe ndeshja me Anglinë që do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” për ta përmbyllur këtë aventurë europiane. Ndeshja Kosovë-Angli do të zhillohet të dielën (16 nëntor, 2019) duke filluar nga ora 18:00.