Dhe YouTube në gjurmët e Instagramit

09.08.2017 19:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dhe YouTube në gjurmët e Instagramit

YouTube ecën në gjurmët e Instagram: nxjerr një çat për të shpërndarë filmime dhe për ti komentuar me miqtë dhe kontaktet e drejtpërdrejta të aplikacionit të tij.

Kjo risi, shpjegon vetë kompania në blogun e saj, është i disponueshëm në nivel botëror dhe është ekskluzive për versionin për telefonë të platformës.

Risia ka të bëjë me një çat të vetëm apo me një grup duke nisur nga një video që është tashmë në YouTube, dhe mund të përgjigjesh me mesazhe apo shpërndarje të filmimeve të tjera. Bëhet fjalë për një tjetër çat të “familjes” Google, por në këtë rast tenton të mbajë pas vetes vetëm përdoruesit e YouTube.

Mund të vazhdoni të shpërndani postimet në çatin privat me përdorues të tjerë të Social.

Gjithashtu videot mund të përdoren edhe në platforma të tjera, thotë Google, pra për shembull përmes Messenger dhe WhatsApp.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Njeriu i dytë më i mençuri në botë thotë se këto “ilaçe truri” e kanë bërë më të zgjuar

Njeriu i dytë më i mençuri në botë thotë se këto “ilaçe truri” e kanë bërë më të zgjuar

Ylli i madh i Kroacisë, Luka Modriç kishte një fëmijëri brutale – Ishte refugjat, gjyshin ia kishin qëlluar për vdekje në luftë dhe u refuzua disa herë nga disa klube kroate

Ylli i madh i Kroacisë, Luka Modriç kishte një fëmijëri brutale – Ishte refugjat, gjyshin ia kishin qëlluar për vdekje në luftë dhe u refuzua disa herë nga disa klube kroate

Konfirmohen zërat, Eno Popi jo më pjesë e "Wake Up"

Konfirmohen zërat, Eno Popi jo më pjesë e "Wake Up"

​Foshnja mbijeton e varrosur për 9 orë në SHBA

​Foshnja mbijeton e varrosur për 9 orë në SHBA

Sampaoli do të vazhdojë të mbetet në krye të Argjentinës

Sampaoli do të vazhdojë të mbetet në krye të Argjentinës

Në brendësi të një prej minierave më të mëdha në botë të Bitcoin

Në brendësi të një prej minierave më të mëdha në botë të Bitcoin

Me një foto super-seksi Luana paralajmëron diçka të re!

Me një foto super-seksi Luana paralajmëron diçka të re!

Pritja spektakolare e një legjende në Paris – Motor, fishekzjarrë dhe prezantim me familjen e tij e tij, Buffon në ditën e parë si lojtar i PSG-së

Pritja spektakolare e një legjende në Paris – Motor, fishekzjarrë dhe prezantim me familjen e tij e tij, Buffon në ditën e parë si lojtar i PSG-së

Nga këto ushqime penisi do t’ju bëhet i fortë si guri!

Nga këto ushqime penisi do t’ju bëhet i fortë si guri!

Fustani i Meghan Markle sot nuk ishte surprizë, por diçka tjetër tek ajo PO

Fustani i Meghan Markle sot nuk ishte surprizë, por diçka tjetër tek ajo PO

5G-ja kërkon një këndvështrim të ri dhe të unifikuar të menaxhimit të të dhënave

5G-ja kërkon një këndvështrim të ri dhe të unifikuar të menaxhimit të të dhënave

Liga Premier po e dominon Kampionatin Botëror – Golat e shënuara, sistem i lojës dhe top-shënuesit po triumfojnë në Rusi

Liga Premier po e dominon Kampionatin Botëror – Golat e shënuara, sistem i lojës dhe top-shënuesit po triumfojnë në Rusi

Peshkun që kishte rënë në grepin e saj, ia gëlltiti peshkaqeni gjigant (Video)

Peshkun që kishte rënë në grepin e saj, ia gëlltiti peshkaqeni gjigant (Video)

Kimi na qeras me një foto seksi nga shtrati

Kimi na qeras me një foto seksi nga shtrati

Formacionet e Bylbyl Sokolit dhe Ismet Munishit me lojtarët e Botërorit

Formacionet e Bylbyl Sokolit dhe Ismet Munishit me lojtarët e Botërorit

Balerini Ilir Shaqiri: Ju rrëfej momentin e vështirë që kalova në Maqedoni

Balerini Ilir Shaqiri: Ju rrëfej momentin e vështirë që kalova në Maqedoni