Detaje nga tragjedia në Has ku vëllai vrau vëllanë në dasmë (Foto/ Video)

31.08.2015 20:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Detaje nga tragjedia në Has ku vëllai vrau vëllanë në dasmë (Foto/ Video)

Në fshatin Krajk të Hasit, në Komunën e Prizrenit, gjatë ditës së sotme ka ndodhur një incident i rëndë.

Dasma në fshatin Krajk të Hasit të Prizrenit sot është kthyer në tragjedi. Dyshohet se vëllai ka vrarë vëllanë. Në këtë incident kanë mbetur të plagosur edhe katër ppersona.

Shkak i vrasjes dyshohet të jetë mosmarrëveshja ndërmjet vëllezërve. Njëri vëlla ka lejuar tjetrin vëlla që veturat e dasmët të parkohen në një pronë të përbashkët. Por me këtë nuk është pajtuar një tjetër vëlla.

“Dyshohet se deri te ky incident ka ardhur për shkak të një zënke fillimisht se në këtë lagje ka pasë një përcjellje dhe automjetet që janë parkuar në atë vend ka qenë pronë e përbashkët e vëllezërve. Për pasojë, kemi një person të vdekur dhe katër të lënduar”, ka thënë për RTK’në, rreshtet Vesel Gashi.

Ngjarja ka ndodhur në kohën kur krushqit po merrnin nuse.

Kronika e plotë e RTK’së.

 

 

 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hoti i shpreh Kosnettit “vendosmërinë për bashkëpunim të ngushtë me SHBA-në”

Hoti i shpreh Kosnettit “vendosmërinë për bashkëpunim të ngushtë me SHBA-në”

Kosnetti pret që SHBA-ja të dalë më e fuqishme pas trazirave të fundit

Kosnetti pret që SHBA-ja të dalë më e fuqishme pas trazirave të fundit

Një muaj paraburgim të dyshuarit që kërcënoi togerin serb të FSK-së

Një muaj paraburgim të dyshuarit që kërcënoi togerin serb të FSK-së

Mësimi në distancë nuk i realizoi objektivat

Mësimi në distancë nuk i realizoi objektivat

Kosova vendi më pro-amerikan në Ballkan, sipas Institutit amerikan

Kosova vendi më pro-amerikan në Ballkan, sipas Institutit amerikan

Riatdhesohen 300 persona nga Turqia në Kosovë

Riatdhesohen 300 persona nga Turqia në Kosovë

Dorëzohet kallëzim penal ndaj Albin Kurtit dhe Haki Abazit

Dorëzohet kallëzim penal ndaj Albin Kurtit dhe Haki Abazit

Maqedonia e Veriut: Virusi rrit papunësinë në mesin e të rinjve

Maqedonia e Veriut: Virusi rrit papunësinë në mesin e të rinjve

‘Fake News’-i nga media italiane/ Rama: Plehrat i’u hodhën në fytyrë Shqipërisë në sytë e botës! Këta janë opozitarët që…

‘Fake News’-i nga media italiane/ Rama: Plehrat i’u hodhën në fytyrë Shqipërisë në sytë e botës! Këta janë opozitarët që…

Zaev: Kërkesa e BDI-së! Le ta harron me ne koalicionin me këtë kusht

Zaev: Kërkesa e BDI-së! Le ta harron me ne koalicionin me këtë kusht

Kaloi programi i Qeverisë Hoti

Kaloi programi i Qeverisë Hoti

Kërkohet ndihma e qytetarëve për arrestimin e Tush (Nue) Frrokaj nga Gjakova

Kërkohet ndihma e qytetarëve për arrestimin e Tush (Nue) Frrokaj nga Gjakova

Haziri: Të zbardhet vrasja e gazetarit Bardhyl Ajeti

Haziri: Të zbardhet vrasja e gazetarit Bardhyl Ajeti

Thaçi e Metën takohen në Shqipëri: Biseduam për dialogun Kosovë-Serbi

Thaçi e Metën takohen në Shqipëri: Biseduam për dialogun Kosovë-Serbi

Hoti nuk ka vendosur ende për vetingun

Hoti nuk ka vendosur ende për vetingun

Nga protestat e dhunshme dhe kaosi në disa qytete të SHBA

Nga protestat e dhunshme dhe kaosi në disa qytete të SHBA