Detaje nga dy aksidentet e sotme që lanë të vdekur 4 persona dhe 2 të lënduar

16.03.2019 19:23
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Detaje nga dy aksidentet e sotme që lanë të vdekur 4 persona dhe 2 të lënduar

3 persona, njëri 20 vjeç, tjetri 21 dhe një 23 vjeçar, kanë vdekur si pasojë e një aksidenti në magjistralen Shtime-Suharekë përkatësisht në Qafë të Dulës. Aksidenti ka ndodhur në mes të një veture të tipit golf 6, një kamioni si dhe një kombi.

Sipas informacioneve të para të Policisë, aksidenti ka ndodhur si pasojë e mospërshtatjes së shpejtësisë nga automjeti në të cilin ndodheshin tashmë tri viktimat.

Lëndime të trupore ka marrë drejtuesi i kombit.

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka dalë në vend të ngjarjes dhe ka thënë se dy nga viktima janë nga Prishtina dhe një nga Lipjani.

Një 63-vjeçar ka vdekur derisa 2 vajza janë lënduar në një aksident tjetër në fshatin Vitomericë të Pejës.

Njëra nga të lënduarat është në gjendje të rëndë dhe është dërguar për tretman në QKUK.

Sipas Policisë, në aksident janë përfshirë një veturë e tipit ‘Mercedes’ dhe një ‘VW’.

I tronditur me lajmin është shprehur kryeministri Ramush Haradinaj, i cili bëri thirrje për respektim të rregullave në komunikacion. “Tragjeditë kaq të shpeshta e me pasoja fatale janë shqetësuese për të gjithë ne. U bëj thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat e komunikacionit dhe të vozisin me përgjegjësi, ndërsa institucioneve përgjegjëse që të ndërmarrin të gjitha veprimet adekuate në parandalimin e aksidenteve, të cilat po përgjakin rrugët e Kosovës”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Detaje nga dy aksidentet e sotme që lanë të vdekur 4 persona dhe 2 të lënduar

Detaje nga dy aksidentet e sotme që lanë të vdekur 4 persona dhe 2 të lënduar

Protesta në Tiranë: Dhunë dhe përplasje mes policisë dhe protestuesve

Protesta në Tiranë: Dhunë dhe përplasje mes policisë dhe protestuesve

“Zoti ju marroftë, gënjeshtarë të mjerë”, iu drejtohet Vuçiqi zyrtarëve të Kosovës

“Zoti ju marroftë, gënjeshtarë të mjerë”, iu drejtohet Vuçiqi zyrtarëve të Kosovës

Aksidenti në Pejë: Vdes një burrë dhe lëndohen rëndë dy gra

Aksidenti në Pejë: Vdes një burrë dhe lëndohen rëndë dy gra

“Bashkimi i Kosovës me Shqipërinë bashkon Republikën Serbe me Serbinë”

“Bashkimi i Kosovës me Shqipërinë bashkon Republikën Serbe me Serbinë”

Kur dhe në cilat vende të Ballkanit kishte qëndruar sulmuesi i xhamive në Zelandë të Re

Kur dhe në cilat vende të Ballkanit kishte qëndruar sulmuesi i xhamive në Zelandë të Re

“Shërohen” 150 policët e “sëmurë”, heqin dorë nga pensioni i invalidit të luftës

“Shërohen” 150 policët e “sëmurë”, heqin dorë nga pensioni i invalidit të luftës

Në mungesë të profesionalizmit, Komunat s’po mund të marrin fonde nga BE-ja

Në mungesë të profesionalizmit, Komunat s’po mund të marrin fonde nga BE-ja

Lutfi Haziri shpall kandidaturën për kryetar të LDK’së

Lutfi Haziri shpall kandidaturën për kryetar të LDK’së

Merovci tregon për kërcënimin që ia ka bërë Jakup Kranisiqi Ibrahim Rugovës

Merovci tregon për kërcënimin që ia ka bërë Jakup Kranisiqi Ibrahim Rugovës

Çka do të ndodhë tash pasi Kosova përcolli njerëzit e Trumpit, e Merkelit dhe zyrtarët e Britanisë së Madhe?

Çka do të ndodhë tash pasi Kosova përcolli njerëzit e Trumpit, e Merkelit dhe zyrtarët e Britanisë së Madhe?

Haziri nga Gjilani kritikon Qeverinë aktuale e thotë se “LDK i dha Republikës formë, besim dhe shpresë”

Haziri nga Gjilani kritikon Qeverinë aktuale e thotë se “LDK i dha Republikës formë, besim dhe shpresë”

Kryministri kanadez: Ne të gjithë duhet të ballafaqohemi me islamofobinë

Kryministri kanadez: Ne të gjithë duhet të ballafaqohemi me islamofobinë

LDK-ja dhe Vetëvendosja e çojnë në Kushtetuese Ligjin për Dialogun

LDK-ja dhe Vetëvendosja e çojnë në Kushtetuese Ligjin për Dialogun

Komandanti i KFOR-it Gjenaral  Lorenco D`ADARIO me bashkëpunëtor sotë kanë vizituar drejtorin Rajonale të policisë së Kosovës në Gjilan

Komandanti i KFOR-it Gjenaral Lorenco D`ADARIO me bashkëpunëtor sotë kanë vizituar drejtorin Rajonale të policisë së Kosovës në Gjilan

MZHE ndan 290 mijë euro për sektorin e arsimit në Gjakovë

MZHE ndan 290 mijë euro për sektorin e arsimit në Gjakovë