Dëshironi të bëheni një ‘kujdestar qensh’? Nëse përzgjidheni, ju do të paguheni 100 dollarë në orë!

07.11.2018 15:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dëshironi të bëheni një ‘kujdestar qensh’? Nëse përzgjidheni, ju do të paguheni 100 dollarë në orë!

Një zinxhir i parqesh i qenve në Teksas ka hapur një konkurs për “kujdestarë qensh” dhe përshkrimi i punës duket i mrekullueshëm!

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, “MUTTS Canine Cantina” është një park qen me bazë në Teksas, i cili shërben gjithashtu si një restorant.

Zinxhiri po hap një lokacion të ri në Fort Worth, Teksas dhe ata po kërkojnë “kandidatin e përsosur”.

Sipas një postimi në faqen e tyre të Instagram, “MUTTS Cantina” është e interesuar se çfarë mund të ofrojnë kandidatët e mundshëm.

“Na tregoni aftësitë tuaja në kujdesin ndaj kafshëve. Postoni një fotografi ose një video deri më 12 nëntor dhe na tregoni se çfarë jeni në gjendje të bëni”, është thënë ndër tjerash në shpallje.

Dhe, siç është bërë e ditur tutje, nëse do të përzgjidheni, ju do të keni mundësi të bëheni “kujdestari i qenve”, me një pagë prej 100 dollarësh në orë. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Dëshironi të bëheni një ‘kujdestar qensh’? Nëse përzgjidheni, ju do të paguheni 100 dollarë në orë!

Dëshironi të bëheni një ‘kujdestar qensh’? Nëse përzgjidheni, ju do të paguheni 100 dollarë në orë!

Tuna edhe kësaj here e dëshmon sa joshëse është në bikine

Tuna edhe kësaj here e dëshmon sa joshëse është në bikine

Këtë orë nuk e blini dot me para por vetëm Bitcoin për një arsye të thjeshtë

Këtë orë nuk e blini dot me para por vetëm Bitcoin për një arsye të thjeshtë

Dua Lipa nuk di të ndalet, arrin 21 milionë ndjekës në “Instagram”

Dua Lipa nuk di të ndalet, arrin 21 milionë ndjekës në “Instagram”

Arsenal kërkon shërbimet e Benatias

Arsenal kërkon shërbimet e Benatias

Bleona Qereti: Nuk më intereson fare tregu shqiptar, jam gati për atë ndërkombëtar

Bleona Qereti: Nuk më intereson fare tregu shqiptar, jam gati për atë ndërkombëtar

Malcom: Ëndrra ime është të jem titullar te Barça

Malcom: Ëndrra ime është të jem titullar te Barça

Me paratë e saj djaloshi pagoi pushimet me të dashurën e re – për hakmarrje, e dashura kërkon edhe ndihmën e policisë (Foto)

Me paratë e saj djaloshi pagoi pushimet me të dashurën e re – për hakmarrje, e dashura kërkon edhe ndihmën e policisë (Foto)

Ana errët e ‘fermave të erës’: Krahët e turbinave mbysin rreth 75 për qind të shpezëve në zonë (Foto)

Ana errët e ‘fermave të erës’: Krahët e turbinave mbysin rreth 75 për qind të shpezëve në zonë (Foto)

Ramush Haradinaj takohet me Luan Krasniqin

Ramush Haradinaj takohet me Luan Krasniqin

CSKA-Roma: Formacionet e mundshme, mesfusha i besohet Cristantes dhe Nzonzit

CSKA-Roma: Formacionet e mundshme, mesfusha i besohet Cristantes dhe Nzonzit

Chrome 71 bllokon reklamat abuzive që tentojnë të vjedhin informacionet personale të vizitorëve

Chrome 71 bllokon reklamat abuzive që tentojnë të vjedhin informacionet personale të vizitorëve

Handanovic: Duhet të prisja golin e Malcomit

Handanovic: Duhet të prisja golin e Malcomit

Facebook bllokon 115 llogari për veprimtari të dyshimta

Facebook bllokon 115 llogari për veprimtari të dyshimta

Shirat e rrëmbyeshëm bënë që lumi të dalë nga shtrati në Washington, salmonët notonin para syve të shoferëve (Video)

Shirat e rrëmbyeshëm bënë që lumi të dalë nga shtrati në Washington, salmonët notonin para syve të shoferëve (Video)

Atletico Madridi i hakmerret Borussia Dortmundit, Saul e Griezmann shënojnë golat

Atletico Madridi i hakmerret Borussia Dortmundit, Saul e Griezmann shënojnë golat