Derisa kombëtaret e tjera kanë vetëm një formacion, Spanja është në ‘hall’ pasi ka tri të tilla (Foto)

14.11.2017 20:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Derisa kombëtaret e tjera kanë vetëm një formacion, Spanja është në ‘hall’ pasi ka tri të tilla (Foto)

Gjashtë muaj para se të fillojë Kupën e Botës në Rusi, trajneri i Spanjës, Julen Lopetegui, ka një problem të madh.

Ai në dispozicionin e tij ka tri skuadra që mund t’i zgjedh të luajnë nga minuta  parë.

Madje sipas Marcas, kombëtarja spanjolle mund të luajë pa problem me cilën do skuadër nga këto tria kundër  Anglisë, Francës dhe Brazilit.

Secila nga këto kombëtare kanë aspirata që ta fitojnë Kupën e Botës, duke e parë talentin e madhe që kanë në Kombëtare.

Duke e parë mundësinë që e ka La Roja, pritet të jetë një nga kandidatët kryesor për ta fituar trofeun.

Sergio Ramos, David Silva dhe Andres Iniesta përbëjnë gardën e vjetar, pastaj vjen ajo aktuale, dhe përforcime që e fituan Kampionatit Evropian në vitin 2013. /Telegrafi/

Formacioni 1

Formacioni 2 

Formacioni 3 

 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Callejon mund të largohet nga Napoli, Milani alternativë

Callejon mund të largohet nga Napoli, Milani alternativë

E tradhtoi keq me Afërdita Dreshajn, Agon Amiga bashkohet me gruan?

E tradhtoi keq me Afërdita Dreshajn, Agon Amiga bashkohet me gruan?

‘Shuplaka’ e BE për Google: gjobë rekord prej 5 miliardë dollarësh!

‘Shuplaka’ e BE për Google: gjobë rekord prej 5 miliardë dollarësh!

Rina Balaj befason kur i vihen përballë Noizy dhe Ledri Vula

Rina Balaj befason kur i vihen përballë Noizy dhe Ledri Vula

As Maradona e as Messi – argjentinasit i vënë demit emrin e një tjetër ylli të futbollit

As Maradona e as Messi – argjentinasit i vënë demit emrin e një tjetër ylli të futbollit

Lajmërohet Nexhmije Pagarusha nga spitali: Jam mirë

Lajmërohet Nexhmije Pagarusha nga spitali: Jam mirë

Everton kërkon shërbimet e Adnan Januzajt

Everton kërkon shërbimet e Adnan Januzajt

Rregullatorët globalë fillojnë monitorimin e kripto-aseteve

Rregullatorët globalë fillojnë monitorimin e kripto-aseteve

Mënyra e vetme se si duhet t’i shpërtheni aknet

Mënyra e vetme se si duhet t’i shpërtheni aknet

Flet aktorja: I dashuri nuk bëhet xheloz, filmat i shohim bashkë!

Flet aktorja: I dashuri nuk bëhet xheloz, filmat i shohim bashkë!

Godin i thotë ‘po’ Juventusit, Atletico i ofron kontratë të re

Godin i thotë ‘po’ Juventusit, Atletico i ofron kontratë të re

Firefox sjell mbështetjen për Timeline në Windows 10

Firefox sjell mbështetjen për Timeline në Windows 10

Video që i pati çmendur serbët, Stalone e bëri shqiponjën live në emision

Video që i pati çmendur serbët, Stalone e bëri shqiponjën live në emision

Skriniar e Romagnoli pëlqehen nga Unitedi

Skriniar e Romagnoli pëlqehen nga Unitedi

Shqiponja gjigante sulmon tetëvjeçaren, e lë të tronditur dhe me lëndime të konsiderueshme (Video)

Shqiponja gjigante sulmon tetëvjeçaren, e lë të tronditur dhe me lëndime të konsiderueshme (Video)

Shkencëtarët bëjnë një zbulim të madh rreth kancerit të lëkurës

Shkencëtarët bëjnë një zbulim të madh rreth kancerit të lëkurës