Deri tash janë 31.776 të vdekur në gjithë botën nga Koronavirus

29.03.2020 19:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Deri tash janë 31.776 të vdekur në gjithë botën nga Koronavirus

Numri i të vdekurve në të gjithë botën si pasojë e koronavirusit i ka tejkaluar 30,000, ka shkuar ne 31,776. Ndërsa numri i të infektuarve ka shkuar 678,857 dhe të shëruar 146,694.

Në Kosovë deri më tani janë 91 raste, 1 person i shëruar dhe një që ka humbur jetën. Ndërkohë në Shqipëri 212 persona kanë rezultuar pozitiv, 40 janë shëruar dhe 10 kanë humbur jetën.

Shtetet më të goditura

Në SHBA:                  Të infektuar 124,965 < Të vdekur 2,238 Të shëruar 3,238

Në Itali:                      Të infektuar 97 689 Të vdekur 10,779 Të shëruar 12,384

Në Kinë                        Të infektuar 81,439 Të vdekur 3,300 Të shëruar 75,448

Në Spanjë                    Të infektuar 78,799 Të vdekur 6,606 Të shëruar 14,709

Në Gjermani                   Të infektuar 58,247 Të vdekur 481 Të shëruar 5,024

Në Iran                       Të infektuar 38,309   Të vdekur 2,640  Të shëruar 12,391

Në Francë                      Të infektuar 37,611 Të vdekur 2,314 Të shëruar 5,700

Në Britaninë e Madhe Të infektuar  19,522 Të vdekur 1,228  Të shëruar 140

 Zvicër                          Të infektuar 14,593 Të vdekur 290 Të shëruar 1,595

Në Greqi                                Të infektuar 1 061 Të vdekur 37 Të shëruar 52

Në Kroaci                               Të infektuar 713 Të vdekur 6 Të shëruar 52

Në Serbi                                 Të infektuar 741 Të vdekur 13 Të shëruar 42

Në Bosnje Hercegovine        Të infektuar 323 Të vdekur Të shëruar 8

Në Maqedoninë e Veriut      Të infektuar 259 Të vdekur 6 Të shëruar 3

Në Kosovë                              Të infektuar 88 Të vdekur 1 Të shëruar 1

Në Mal të Zi                            Të infektuar 85 Të vdekur 0 Të shëruar 1

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Abrashi i VV’së: Të gjitha opsionet e kundërshtimit të vendimit të GJK’së po i shqyrtojmë

Abrashi i VV’së: Të gjitha opsionet e kundërshtimit të vendimit të GJK’së po i shqyrtojmë

Nuk e mirëpresin qytetarët vendimin e Kushtetueses për dekretin e Presidentit

Nuk e mirëpresin qytetarët vendimin e Kushtetueses për dekretin e Presidentit

Në SHBA, Policia arreston gazetarin e CNN gjatë transmetimit ‘live’

Në SHBA, Policia arreston gazetarin e CNN gjatë transmetimit ‘live’

Ministrja italiane: Objekt abuzimesh seksiste prej “paaftësisë gjatë krizës së pandemisë”

Ministrja italiane: Objekt abuzimesh seksiste prej “paaftësisë gjatë krizës së pandemisë”

Murati, Lëvizja për Bashkim: Mosrespektimi i vendimit të Kushtetueses, është thirrje për anarki

Murati, Lëvizja për Bashkim: Mosrespektimi i vendimit të Kushtetueses, është thirrje për anarki

12 raste të reja me COVID-19, 9 të shëruar

12 raste të reja me COVID-19, 9 të shëruar

Telekomi mohon se ka dhomë të përgjimeve dhe përgjime të paautorizuara

Telekomi mohon se ka dhomë të përgjimeve dhe përgjime të paautorizuara

Vuçiq paralajmëron vazhdimin e dialogut, thotë se shqiptarët e serbët duhet të kenë raporte të mira

Vuçiq paralajmëron vazhdimin e dialogut, thotë se shqiptarët e serbët duhet të kenë raporte të mira

Më 15 qershor fluturimi i parë nga Austria në Kosovë

Më 15 qershor fluturimi i parë nga Austria në Kosovë

Maqedoni e V.: Të gjithë duan zgjedhje, por nuk pajtohen për datën

Maqedoni e V.: Të gjithë duan zgjedhje, por nuk pajtohen për datën

Dy vëllezërit nga Gjilani kanë nevojë për trajtim jashtë vendit

Dy vëllezërit nga Gjilani kanë nevojë për trajtim jashtë vendit

NISMA ende s’i ka emrat e ministrave

NISMA ende s’i ka emrat e ministrave

2500 punëtorë të KEK-ut nënshkruajnë peticion, kërkojnë kthimin e Njazi Thaçit ose protesta

2500 punëtorë të KEK-ut nënshkruajnë peticion, kërkojnë kthimin e Njazi Thaçit ose protesta

Greqia do të rihapë kufijtë për 29 vende

Greqia do të rihapë kufijtë për 29 vende

Abdullahu: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese ja mori pushtetin VV-së

Abdullahu: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese ja mori pushtetin VV-së