Deri në fund të janarit Joshuan duhet të arrijë marrëveshje me kundërshtarin e radhës

11.01.2020 20:57
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Deri në fund të janarit Joshuan duhet të arrijë marrëveshje me kundërshtarin e radhës

Anthony joshua është në preson të kohës, pasi ka një ultimatum për përballjen me Kubrat Pulevin.

Mediat në Angli raportojnë se kampioni i WBA, WBO, IBF dhe IBO, duhet të arrijë marrëveshje me kundërshtarin e tij deri në fund të këtij muaji.

Ende nuk është caktuar se kur do të hip Joshua në ring, por që shumë shpejtë pritet ta mësojmë.

Britaniku e mposhti Andy Ruizin më 7 dhjetor të vitit të kaluar, për t’i rikthyer kështu titujt në brezin e tij, mirëpo tani e ka të detyrueshme të përballet me Pulevin, ose ndryshe e humbet titullin IBF.

“Deri më 31 janar do të jenë negociatat e hapura mes kampit të Joshuas dhe atij të Pulevit, në shkurt nuk pranohet asnjë marrëveshje”, thuhet në komunikatën e zyrtarëve të IBF-s.

Kështu, britaniku duhet të shpejtojë dhe të arrijë një marrëveshje me Pulevin për datën dhe vendin e ballafaqimit

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zhdukja e mistershme e Bedri Rexhepit: 14 ditë, asnjë gjurmë

Zhdukja e mistershme e Bedri Rexhepit: 14 ditë, asnjë gjurmë

Hoxhaj: Vjosa Osmani është e varur politikisht nga Albin Kurti

Hoxhaj: Vjosa Osmani është e varur politikisht nga Albin Kurti

Viva Fresh u ndihmua me mbi 860 mijë euro nga qeveria Hoti, ministri Murati publikon listën

Viva Fresh u ndihmua me mbi 860 mijë euro nga qeveria Hoti, ministri Murati publikon listën

Ministri Maas: Së shpejti 100 mijë vaksina për Kosovën, po punojmë në realizimin e liberalizimit të vizave

Ministri Maas: Së shpejti 100 mijë vaksina për Kosovën, po punojmë në realizimin e liberalizimit të vizave

PSD kritikon qeverinë Kurti: S’ka reciprocitet, dialog po, edhe gënjeshtra

PSD kritikon qeverinë Kurti: S’ka reciprocitet, dialog po, edhe gënjeshtra

Kërkohet paraburgim ndaj zyrtarit policor nga Gjilani për sulm seksual ndaj të miturës

Kërkohet paraburgim ndaj zyrtarit policor nga Gjilani për sulm seksual ndaj të miturës

Zemaj: Ulja e përkrahjes për personelin shëndetësor, tregon fytyrën e vërtetë të Qeverisë

Zemaj: Ulja e përkrahjes për personelin shëndetësor, tregon fytyrën e vërtetë të Qeverisë

Presidentja Osmani priti në takim Shefin e Zyrës së BE-së, Tomas Szunyog

Presidentja Osmani priti në takim Shefin e Zyrës së BE-së, Tomas Szunyog

Organizuan iftare duke mos respektuar masat anti-COVID, mbyllen dy lokale në Mitrovicë dhe Vushtrri

Organizuan iftare duke mos respektuar masat anti-COVID, mbyllen dy lokale në Mitrovicë dhe Vushtrri

Tahiri kërkon nga Qeveria rishikim të vendimit për shtesat e skemës pensionale

Tahiri kërkon nga Qeveria rishikim të vendimit për shtesat e skemës pensionale

Vaksinohen 3 072 të moshuar, në nivel vendin vaksinën e kanë marrë rreth 21 mijë persona

Vaksinohen 3 072 të moshuar, në nivel vendin vaksinën e kanë marrë rreth 21 mijë persona

Sqarohet ministri Hekuran Murati: 30 eurot ishin vetëm për 3 muaj, tash pesionet janë nga 100 euro

Sqarohet ministri Hekuran Murati: 30 eurot ishin vetëm për 3 muaj, tash pesionet janë nga 100 euro

Turqia vendos orë policore 82-orëshe

Turqia vendos orë policore 82-orëshe

Organizoi lojëra të fatit në një lokal në Karaçevë, një muaj paraburgim për të dyshuarin

Organizoi lojëra të fatit në një lokal në Karaçevë, një muaj paraburgim për të dyshuarin

Hoxhaj për shtesat e pensionstëve: Qeveria po ua zvogëlon edhe atë pak mbështetje që u duhet për ilaçe

Hoxhaj për shtesat e pensionstëve: Qeveria po ua zvogëlon edhe atë pak mbështetje që u duhet për ilaçe

Aliu: Kompanitë e hidrocentraleve e lëshojnë ujin vetëm gjatë vizitave të paralajmëruara

Aliu: Kompanitë e hidrocentraleve e lëshojnë ujin vetëm gjatë vizitave të paralajmëruara