Deremahalla e Gjilanit konfirmon mobilizimin e jashtëzakonshëm të LDK’së për zgjedhjet e 6 tetorit

11.09.2019 20:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Deremahalla e Gjilanit konfirmon mobilizimin e jashtëzakonshëm të LDK’së për zgjedhjet e 6 tetorit

Shtabi Zgjedhor i Lidhjës Demokratike të Kosovës në Gjilan po vazhdon me aktivitete maratonike si parapërgatitje zgjedhjet e jashtëzakonshme të 6 tetorit.

Në mbrëmje është hapur zyra e re e nënshtabit të LDK’së në lagjen Deremahallë, ku pos kryesisë, kanë marrë pjesë edhe kryetari i Shtabit Zgjedhor të Degës, Arben Mehmeti dhe pesë kandidatët për deputet.

Mehmeti theksoi me këtë rast se është nëndega e Deremahallës gjithmonë ka qenë fituese, duke shfaqur besimin se mbështetja për BesëLidhjen do të rritet edhe më shumë në këto zgjedhje.

Kryetari i nënshtabit të LDK’së në lagjen Deremahallë, Arsim Bejtullahu, ka deklaruar se po punojnë në modelin e njejtë të vitit 2017, kur nënkryetari i LDK’së, njëherësh kryetar i Shtabit në nivel qendror, Lutfi Haziri, mori mbështetjen në mënyrë plebishitare të gjilanasve.

Strukturave të LDK’së atje u janë drejtuar me një fjalë rasti edhe kandidatët për deputet, Lirije Kajtazi, Fatmir Rexhepi, Valentina Bunjaku Rexhepi, Imet Rrahmani dhe Faton Bislimi, të cilët kanë folur në superlative për organizimin e kësaj nëndege.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Deremahalla e Gjilanit konfirmon mobilizimin e jashtëzakonshëm të LDK’së për zgjedhjet e 6 tetorit

Deremahalla e Gjilanit konfirmon mobilizimin e jashtëzakonshëm të LDK’së për zgjedhjet e 6 tetorit

SHBA-ja insiston në heqjen e taksës, për dialogun me Serbinë kërkohet konsensus

SHBA-ja insiston në heqjen e taksës, për dialogun me Serbinë kërkohet konsensus

Haradinaj e MPJ-ja i quajnë “deklarata për vota” ato të Hoxhajt për çnjohje

Haradinaj e MPJ-ja i quajnë “deklarata për vota” ato të Hoxhajt për çnjohje

Thaçi kërkon nga Toyota të investojë në Kosovë (VIDEO)

Thaçi kërkon nga Toyota të investojë në Kosovë (VIDEO)

“Kundërshtari i vetëm i Kosovës në Shtëpinë e Bardhë”- Pse është lajm i mirë shkarkimi i Bolton-it?

“Kundërshtari i vetëm i Kosovës në Shtëpinë e Bardhë”- Pse është lajm i mirë shkarkimi i Bolton-it?

Kryediplomati çek tallet me Presidentin: Tha se nuk e do Kosovën sepse na mposhti në futboll

Kryediplomati çek tallet me Presidentin: Tha se nuk e do Kosovën sepse na mposhti në futboll

Shala viziton disa kompani dhe institute në Gjermani, diskuton për mundësitë e bashkëpunimit

Shala viziton disa kompani dhe institute në Gjermani, diskuton për mundësitë e bashkëpunimit

Haradinaj: Ka nisur fushata kundër veteranëve, po etiketohemi si “delja e zezë”

Haradinaj: Ka nisur fushata kundër veteranëve, po etiketohemi si “delja e zezë”

Kthehen në vendlindje eshtrat e kosovarit, i zhdukur para 27 vjetësh në Bosnje

Kthehen në vendlindje eshtrat e kosovarit, i zhdukur para 27 vjetësh në Bosnje

Shefi i Misionit të OSBE-së në Kosovë, Braathu vizitoi KQZ-në

Shefi i Misionit të OSBE-së në Kosovë, Braathu vizitoi KQZ-në

Inflacioni vjetor në Kosovë arrin në 2.7 për qind

Inflacioni vjetor në Kosovë arrin në 2.7 për qind

“Serbët e Kosovës s’kanë guxim të votojnë kundër Listës Serbe”

“Serbët e Kosovës s’kanë guxim të votojnë kundër Listës Serbe”

FSK-ja trajnon Policinë e Kosovës dhe Agjencinë për Menaxhimin e Emergjencave

FSK-ja trajnon Policinë e Kosovës dhe Agjencinë për Menaxhimin e Emergjencave

Presidenti Thaçi i kërkon “Toyotas” investime në Kosovë

Presidenti Thaçi i kërkon “Toyotas” investime në Kosovë

Scott: Kosova, një nga pengesat më të vështira në marrëdhëniet SHBA- Serbi

Scott: Kosova, një nga pengesat më të vështira në marrëdhëniet SHBA- Serbi

Pacolli takon ambasadorin e ri të Norvegjisë, Jens Erik Grondahl

Pacolli takon ambasadorin e ri të Norvegjisë, Jens Erik Grondahl