Derbi londinez për Cristanten

30.04.2018 18:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Derbi londinez për Cristanten

Mesfushori italian, Bryan Cristante, ka përfunduar në radarin e skuadrave londineze, Arsenal dhe Chelsea.

Cristante ka impresionuar me Atalantas këtë sezon dhe ka fituar ftesë edhe nga ekipi kombëtar italian.

Paraqitjet e tij të mira kanë bërë që shumë skuadra të mëdha evropiane të vihen pas tij.

Dy skuadrat më të mëdha angleze, Liverpooli dhe Manchester Unitedi u lidhin më parë me shërbimet e tij, por tani kanë konkurrencë të fortë nga Liga Premier.

Cristante duke shënuar njërin nga golat e tij në këtë sezon (Getty Images)

Sipas mediumit Sky Sports, edhe Arsenali dhe Chelsea janë të interesuara në nënshkrimin e mesfushorit të Atalantas, Cristante.

Cristante iu pëlqen shumë edhe skuadrave të mëdha italiane si Juventusi, Interi dhe Roma.

Edhe Borussia Dortmund thuhet se është e interesuar në transferimin e Cristantes dhe vera pritet të jetë e nxehtë për të ardhmen e italianit.

Ndryshe, Cristante ka shënuar 12 gola në 44 paraqitje në të gjitha garat, edhe pse një mesfushor qendre. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mariano Diaz nuk pranon të rikthehet te Reali si zëvendësues i Benzemas

Mariano Diaz nuk pranon të rikthehet te Reali si zëvendësues i Benzemas

Sot pritet të mbahet takimi i shumëpritur Modric-Perez

Sot pritet të mbahet takimi i shumëpritur Modric-Perez

Sevilla afër nënshkrimit me Andre Silvan

Sevilla afër nënshkrimit me Andre Silvan

Interi ka marrëveshje me Modricin, e pret takimin e tij me Realin

Interi ka marrëveshje me Modricin, e pret takimin e tij me Realin

Vardy nënshkruan për katër vjet me Leicesterin

Vardy nënshkruan për katër vjet me Leicesterin

Malcolm – Barca, një hakmarrje për Romën

Malcolm – Barca, një hakmarrje për Romën

Guardiola gati për fillimin e sezonit pas verës së “qetë”

Guardiola gati për fillimin e sezonit pas verës së “qetë”

Vieria paralajmëron Balotellin

Vieria paralajmëron Balotellin

Allegri u nderua nga interesimi i Realit

Allegri u nderua nga interesimi i Realit

Kukësi pëson humbje të thellë në Gjeorgji nga Torpedo

Kukësi pëson humbje të thellë në Gjeorgji nga Torpedo

Robben flet për rëndësinë e Boatengut te Bayerni

Robben flet për rëndësinë e Boatengut te Bayerni

Do të doja të isha përkrah tij – Courtois shpreson që të bashkohet me Hazardin te Reali

Do të doja të isha përkrah tij – Courtois shpreson që të bashkohet me Hazardin te Reali

Zyrtare: Atletico konfirmon transferimin e Kalinic

Zyrtare: Atletico konfirmon transferimin e Kalinic

UEFA zbulon nominimet për portierin, mbrojtësin, mesfushorin dhe sulmuesin e sezonit 2017/18 në Ligën e Kampionëve

UEFA zbulon nominimet për portierin, mbrojtësin, mesfushorin dhe sulmuesin e sezonit 2017/18 në Ligën e Kampionëve

PSG kthehet pas Donnarummas, në lojë edhe emrat e Rabiot, Draxler dhe Di Maria

PSG kthehet pas Donnarummas, në lojë edhe emrat e Rabiot, Draxler dhe Di Maria

Superkupa: Drita-Prishtina, gjilanasit do të jenë vendas në Stadiumin ‘Fadil Vokrri’, biletat nën menaxhimin e FFK-së

Superkupa: Drita-Prishtina, gjilanasit do të jenë vendas në Stadiumin ‘Fadil Vokrri’, biletat nën menaxhimin e FFK-së