Deputetja e LDK-së: Pushteti “Krejt dhe Drejt” po i frikëson gazetarët

17.04.2021 22:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Deputetja e LDK-së: Pushteti “Krejt dhe Drejt” po i frikëson gazetarët

Deputetja e LDK-së, Valentina Bunjaku-Rexhepi, ka thënë se frikësimi i gazetarëve nga pushteti “Krejt dhe drejt”, është shkelje e lirisë së medias.

“Jo përndjekjes së gazetarëve, po vaksinave!” shkruan Bunjaku-Rexhepi në facebook.

Frikësimi dhe përndjekja e gazetarëve nga pushteti “Krejt dhe drejt”, është shkelje e lirisë së medias. Tema e hulumtimit ishte mbi kontratën nga Qeveria për vaksinat antiCovid-19, prandaj mund të lexohet si frikë e Qeverisë Kurti 2, për zbulim të dështimit, zvarritjeve dhe vonesave në sjelljen e vaksinave për të shpëtuar jetët e njerëzve. Jo përndjekjes së gazetarëve, po vaksinave!, ka shkruar Bunjaku-Rehepi.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vuçiqi kërcënon nga Beogradi: Nesër flasim për masat tona, shpresoj të mos jetë e nevojshme…

Vuçiqi kërcënon nga Beogradi: Nesër flasim për masat tona, shpresoj të mos jetë e nevojshme…

Gjuriq-Kurtit: Po e shtyn rajonin në gjakderdhje, mos luaj me zjarrin

Gjuriq-Kurtit: Po e shtyn rajonin në gjakderdhje, mos luaj me zjarrin

IPK rekomandon suspendimin e një nënkoloneli policor

IPK rekomandon suspendimin e një nënkoloneli policor

Ambasada e SHBA-së: Kosova dhe Serbia t’i ulin tensionet menjëherë

Ambasada e SHBA-së: Kosova dhe Serbia t’i ulin tensionet menjëherë

Reciprociteti për targa – Sveçla: Do t’i kompensojmë dëmet për shqiptarët e Luginës

Reciprociteti për targa – Sveçla: Do t’i kompensojmë dëmet për shqiptarët e Luginës

Trajkoviq për targat: Kjo që po ndodh sot është firmosur më 2016

Trajkoviq për targat: Kjo që po ndodh sot është firmosur më 2016

Goditet për vdekje këmbësorja në Prizren, policia kërkon ndihmë për ta identifikuar

Goditet për vdekje këmbësorja në Prizren, policia kërkon ndihmë për ta identifikuar

Pfizer do të kërkojë miratimin e vaksinës për moshat 5 deri në 11 vjeç

Pfizer do të kërkojë miratimin e vaksinës për moshat 5 deri në 11 vjeç

Ish-negociatori serb: Ka skaduar marrëveshja për targat e veturave, Serbia po gënjen

Ish-negociatori serb: Ka skaduar marrëveshja për targat e veturave, Serbia po gënjen

Vuçiqi pas takimit me Lajçakun: Do ta informoj publikun për gjithça që po ndodh në Kosovë

Vuçiqi pas takimit me Lajçakun: Do ta informoj publikun për gjithça që po ndodh në Kosovë

Salih Mustafa e lëshon sërish seancën, nuk kthehet pas pushimit të drekës

Salih Mustafa e lëshon sërish seancën, nuk kthehet pas pushimit të drekës

6 të vdekur dhe 48 raste të reja me COVID-19

6 të vdekur dhe 48 raste të reja me COVID-19

519 pacientë u trajtuan në Klinikën Emergjente si pasojë e aksidenteve në komunikacion gjatë gushtit

519 pacientë u trajtuan në Klinikën Emergjente si pasojë e aksidenteve në komunikacion gjatë gushtit

KFOR: Situata në veri është stabile

KFOR: Situata në veri është stabile

Sulmi fizik ndaj infermierit në Spitalin e Mitrovicës, reagon ShSKUK

Sulmi fizik ndaj infermierit në Spitalin e Mitrovicës, reagon ShSKUK

Azemi: Fotografia e Bahtirit me pjesëtarë të Policisë, e qartëson qëllimin e aksionit të sotëm

Azemi: Fotografia e Bahtirit me pjesëtarë të Policisë, e qartëson qëllimin e aksionit të sotëm