Deputetja e AAK-së-Vjosa Osmanit: Nuk është vetëm Vetëvendosja në sallë

18.09.2020 13:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Deputetja e AAK-së-Vjosa Osmanit: Nuk është vetëm Vetëvendosja në sallë

Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu në seancën e sotme plenare ka replikuar me kryeparlamentaren Vjosa Osmani. “Mollë” sherri është bërë renditja në deklarimin e grupeve parlamentare, pasi Haxhiu ia bëri me dije kryeparlamentares se pas dy grupeve më të mëdha parlamentare është radha e tyre, e jo sërish e Vetëvendosjes. Por kryetarja e Kuvendit i tha se ajo nuk kishte deklaruar fjalën me kartelën zyrtare.

“Faleminderit kryetare, jo vetëm LVV-ja janë këtu. Radha e grupeve parlamentare është pra menjëherë pas PDK-së, Aleanca”, tha ajo.

Në seancën ku po diskutohet për fillimin e vitit të ri akademik, Haxhiu tha se janë marrë gjitha masat e duhura nga ministri Likaj, por i kërkoi atij që dezinfektimi të bëhet në gjitha komunat, pasi ka informacione se një gjë e tillë nuk është bërë.

“Dezinfektimi në disa komuna nuk ka ndodhur. Ju kisha lut të merrni informata të sakta ose konfirmuara prej drejtorive komunale ka a po jo dezinfektues. Nëse pakot dezinfektuese janë shpërndarë për një kohë bazuar në buxhetin që e kanë shkollat ato nuk janë të mjaftueshme për shkollat”, tha ajo.

Seanca plenre është duke vazhduar ku deputetët të ndryshëm të grupeve parlamentare po japin qëndrimet e tyre për rifillimin e procesit mësimor./E.Zeqiri

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Deputetja e AAK-së-Vjosa Osmanit: Nuk është vetëm Vetëvendosja në sallë

Deputetja e AAK-së-Vjosa Osmanit: Nuk është vetëm Vetëvendosja në sallë

Opozita me kritika për organizimin e vitit shkollor, pozita lavdëron përgatitjet

Opozita me kritika për organizimin e vitit shkollor, pozita lavdëron përgatitjet

Likaj thotë se kanë marrë gjitha masat për fillimit të vitit të ri akademik

Likaj thotë se kanë marrë gjitha masat për fillimit të vitit të ri akademik

Nagavci: Ministria ta shqyrtojë kërkesën që studentët të lirohen nga pagesat

Nagavci: Ministria ta shqyrtojë kërkesën që studentët të lirohen nga pagesat

Nis seanca, pritet të votohet rezoluta për dialogun

Nis seanca, pritet të votohet rezoluta për dialogun

Demi: Gjysma e qytetarëve mund të tërheqin nga Trusti vetëm 31 euro

Demi: Gjysma e qytetarëve mund të tërheqin nga Trusti vetëm 31 euro

Shukri Buja dënohet me dy vite burg

Shukri Buja dënohet me dy vite burg

KEK dhe KESH të gatshëm për thellimin e bashkëpunimit në sektorin energjetikë

KEK dhe KESH të gatshëm për thellimin e bashkëpunimit në sektorin energjetikë

18 pacientë po trajtohen me COVID-19 në Spitalin e Pejës, 5 në gjendje më të rëndë

18 pacientë po trajtohen me COVID-19 në Spitalin e Pejës, 5 në gjendje më të rëndë

Arrestohen 23 persona

Arrestohen 23 persona

2 mijë e 87 raste aktive me COVID-19

2 mijë e 87 raste aktive me COVID-19

Drita mund Sileksin dhe sfidon Legian në Poloni

Drita mund Sileksin dhe sfidon Legian në Poloni

Osmani thotë se Shtëpia e Bardhë e ofroi njohjen reciproke, por qeveria Hoti hoqi dorë

Osmani thotë se Shtëpia e Bardhë e ofroi njohjen reciproke, por qeveria Hoti hoqi dorë

Shala ironizon me Kurtin, marrëveshjen e Uashingtonin e quan vetëm zotim

Shala ironizon me Kurtin, marrëveshjen e Uashingtonin e quan vetëm zotim

Basha: Hoti është i paaftë intelektualisht

Basha: Hoti është i paaftë intelektualisht

​Krasniqi-Hotit: Në Uashington nuk u arrit asnjë marrëveshje, nuk ka asgjë historike

​Krasniqi-Hotit: Në Uashington nuk u arrit asnjë marrëveshje, nuk ka asgjë historike