Deputeti i PDK’së: Rrahim Hashimin ma sollën në tavolinë, jap dorëheqje nëse del diçka

24.05.2019 22:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Deputeti i PDK’së: Rrahim Hashimin ma sollën në tavolinë, jap dorëheqje nëse del diçka

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Hajdar Beqa ka thënë se nuk e njeh Rrahim Hashimin, njërin prej të dyshuarve në skandalin e fajdeve. Beqa ka thënë Hashimin e njeh nga shokët e tij dhe nuk din se çfarë veprimtare bën Hashimi.

Beqa është shprehur se nëse vërtetohet se ai ka qenë pjesë e këtij skandali do të jap dorëheqje nga posti i deputeti.

“Unë organet e drejtësisë në momentin që konsiderohet se unë kam pas një lidhej të vetme përveç atyre fotove që janë kanë në media që kam lidhje me Rrahim Hashimin ose me persona tjerë unë po thom që jap dorëheqje nëse vërtetohet përfshirja ime aty”, ka thënë Beqa për RTV Dukagjinin.

“Zotërin Hashimi e kom njoftu kur ma kanë pru në tavolinë dhe nuk ja di veprimtarinë e tij deri tash kur kam dëgjuar nëpër media, pra marrë përgjegjësi morale edhe ligjore”, ka shtuar Beqa.

Beqa thotë se e ka parë aktakuzën ndaj Ismet Osmanit – Curri me shokë dhe nuk përmendet asnjë njeri i PDK-së.

“Unë e kam parë edhe aktakuzën që nuk flitet askund për njerëz të PDK-së”, ka thënë Beqa.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Cramon për vizat: Ngurrimi i disa vendeve anëtare është i dukshëm

Cramon për vizat: Ngurrimi i disa vendeve anëtare është i dukshëm

Haxhiu për votimet në Veri: Kjo hapje e qeverisë ilegale ka cenuar integritetin e vendit

Haxhiu për votimet në Veri: Kjo hapje e qeverisë ilegale ka cenuar integritetin e vendit

500 anëtarë të OSBE-së monitorojnë zgjedhjet e Serbisë në Kosovë

500 anëtarë të OSBE-së monitorojnë zgjedhjet e Serbisë në Kosovë

Thaçi: Ushtria e Kosovës së shpejti pjesë e NATO-s

Thaçi: Ushtria e Kosovës së shpejti pjesë e NATO-s

Shteti që shënoi rekord të rasteve të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit

Shteti që shënoi rekord të rasteve të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit

Vdes në Klinikën Infektive në QKUK 52-vjeçari i infektuar me koronavirus

Vdes në Klinikën Infektive në QKUK 52-vjeçari i infektuar me koronavirus

Ministri i Ekonomisë tregon se kur do të privatizohet Telekomi

Ministri i Ekonomisë tregon se kur do të privatizohet Telekomi

Vidhet arka e një xhamie në Gjilan

Vidhet arka e një xhamie në Gjilan

Trumpi paralajmëron kufizime të reja vizash për punëtorët e huaj

Trumpi paralajmëron kufizime të reja vizash për punëtorët e huaj

48 aksidente trafiku për 24 orë, policia shqipton mbi 800 gjoba

48 aksidente trafiku për 24 orë, policia shqipton mbi 800 gjoba

Sektori privat kërkon nga Qeveria t’i ekzekutojë pagat e muajit maj

Sektori privat kërkon nga Qeveria t’i ekzekutojë pagat e muajit maj

Rrokulliste me makinë, shkak shpejtësia

Rrokulliste me makinë, shkak shpejtësia

Ministri i Tregtisë paralajmëron ligj të përkohshëm për rimëkëmbje ekonomike

Ministri i Tregtisë paralajmëron ligj të përkohshëm për rimëkëmbje ekonomike

Rrahen me thika tre meshkuj në Shtime

Rrahen me thika tre meshkuj në Shtime

Burri rrahë gruan e tij, ajo strehohet te fqinjët e saj

Burri rrahë gruan e tij, ajo strehohet te fqinjët e saj

Vdes një person në QKUK, pasi u dërgua në gjendje të rëndë shëndetësore

Vdes një person në QKUK, pasi u dërgua në gjendje të rëndë shëndetësore