Deputetet e Kosoves qe e votuan Gjykaten Speciale, drejtësinë e luftës e UÇK-se ia dorezuan Vuçiqit

28.06.2020 14:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Deputetet e Kosoves qe e votuan Gjykaten Speciale, drejtësinë e luftës e UÇK-se ia dorezuan Vuçiqit

Nga Xhevdet Smakiqit

Peshorja e Drejtësisë në dorën e Gebellësit!

Aleksander Vuçiqi kishte detyrën e ngjashme Minister i Infromacionit në Qeverinë e Sllobodan Milloshoviçit 1999, sikurse Gebelles 1944 qe ishte Minister i Propagandes se Hitlerit-Raihut III.

Përderisa Gebellës jepte udhëzime këshilla dhe formulime se si genjeshtrën ta zmadhonte dhe te vërtetetën ta deformonte në genjeshtër 1941-1945, për fatin e keq tonin si komb viktimë,Vuçiqi tejkaloi çdo arritje Gebellsiane 2010-2020 përmes raportit te Dick Martyt.

Te arrish ti akuzosh ushtarët e UÇK- së, në një proces gjyqësor edhe pse formalishtë i Republikes se Kosovës në përmbajtje gjykate penale nderkombëtare në Hagë te Holandes, i bjen sikur ta akuzoheshin ushtarët e aleances përndimore te udhëhequra nga Brintania e Madhe kundër nazizmit, pasiqe edhe në vitin 1999 plumbat dhe predhat NATO-së dhe UÇK-së kishin shënjestrën e njejtë.

Pra peshorja drejtësisë me gabimin fatal te deputetëve te Kuvendit te Kosovës me 03 Gusht 2015 ju la në dorë Gebellsit te Milloshoviçit- Aleksandër Vuçiq.

UÇK-ja përjetësishtë e ka vulën e drejtësisë së kombit dhe te zotit sepse ishte krijesa më kulmore Kosovës se okupuar nga Sebo-jugosllavia hera parë 1913 dhe 1945 hera dytë e deri 1999 kur u shporr me turpin e bararisë kriminale mbi kombin me të vjetër në Ballkan.

Fatet indivduale te ushtarëve te UÇK-së edhe pse tashmë janë dëmtuar viktimizuar, ato janë vazhdim i luftës për të vërtetën e kombit tonë si viktimë përball regjimit kriminal te Serbisë se Miloshoviçit 1999 dhe propagandës se Serbisë se Vuçiqit 2020.

Pafajësia kurdo qe konfirmohet zhdukë njollat e gjykimit politik te propagandes se Dick Martyt.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Deputetet e Kosoves qe e votuan Gjykaten Speciale, drejtësinë e luftës e UÇK-se ia dorezuan Vuçiqit

Deputetet e Kosoves qe e votuan Gjykaten Speciale, drejtësinë e luftës e UÇK-se ia dorezuan Vuçiqit

Minishengeni ballkanik, blla blla blla, …. Unioni doganor Kosovë-Serbi

Minishengeni ballkanik, blla blla blla, …. Unioni doganor Kosovë-Serbi

LDK po e përjashton veten, e jo Vjosën

LDK po e përjashton veten, e jo Vjosën

Rifat Gjota – shkencëtar i përjetshëm!

Rifat Gjota – shkencëtar i përjetshëm!

Perandoritë globale dhe rënia e qeverive

Perandoritë globale dhe rënia e qeverive

Evropa është shumë e bukur nëse mbetet gjithnjë e vërtetë

Evropa është shumë e bukur nëse mbetet gjithnjë e vërtetë

Nga Enver Dugolli: Presidenti Thaçi sot paska vizituar burgun e Dubraves! Pse me 25 maj? Pse pas 21 viteve?

Nga Enver Dugolli: Presidenti Thaçi sot paska vizituar burgun e Dubraves! Pse me 25 maj? Pse pas 21 viteve?

Nga Muhamet Shala: Si e fitoi luftën në vetëm gjashtë ditë gjenerali gjenial Moshe Dayan

Nga Muhamet Shala: Si e fitoi luftën në vetëm gjashtë ditë gjenerali gjenial Moshe Dayan

Ja la emrin vajzës Republikë, u burgos dhe më pas u ekzekutua në Burgun e Dubravës nga forcat serbe

Ja la emrin vajzës Republikë, u burgos dhe më pas u ekzekutua në Burgun e Dubravës nga forcat serbe

The Times: Ekipi i Thaçit thotë se ai s’i frikësohet Speciales, rivalët të kundërtën

The Times: Ekipi i Thaçit thotë se ai s’i frikësohet Speciales, rivalët të kundërtën

Nga Lirim Gashi: Pse duhet të Rimëkëmbet Social Demokracia?

Nga Lirim Gashi: Pse duhet të Rimëkëmbet Social Demokracia?

Nga Mark Marku: Një front qëndrese qytetare kundër diktaturës së mafias

Nga Mark Marku: Një front qëndrese qytetare kundër diktaturës së mafias

Hafizi që i zmbrapsi bullgarët nga Prishtina

Hafizi që i zmbrapsi bullgarët nga Prishtina

Stadi i trendëve ekonomike post covid, dhe rendi i krijuar në të ardhmen

Stadi i trendëve ekonomike post covid, dhe rendi i krijuar në të ardhmen

Në negociatat me Serbinë rreziku kryesor për Kosovën e ka emrin Hashim Thaçi

Në negociatat me Serbinë rreziku kryesor për Kosovën e ka emrin Hashim Thaçi

Nga Driton Smakaj: Një politikë në dakordim të plotë me SHBA-të nuk përbën servilizëm!

Nga Driton Smakaj: Një politikë në dakordim të plotë me SHBA-të nuk përbën servilizëm!