Deputetet e Kosoves qe e votuan Gjykaten Speciale, drejtësinë e luftës e UÇK-se ia dorezuan Vuçiqit

28.06.2020 14:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Deputetet e Kosoves qe e votuan Gjykaten Speciale, drejtësinë e luftës e UÇK-se ia dorezuan Vuçiqit

Nga Xhevdet Smakiqit

Peshorja e Drejtësisë në dorën e Gebellësit!

Aleksander Vuçiqi kishte detyrën e ngjashme Minister i Infromacionit në Qeverinë e Sllobodan Milloshoviçit 1999, sikurse Gebelles 1944 qe ishte Minister i Propagandes se Hitlerit-Raihut III.

Përderisa Gebellës jepte udhëzime këshilla dhe formulime se si genjeshtrën ta zmadhonte dhe te vërtetetën ta deformonte në genjeshtër 1941-1945, për fatin e keq tonin si komb viktimë,Vuçiqi tejkaloi çdo arritje Gebellsiane 2010-2020 përmes raportit te Dick Martyt.

Te arrish ti akuzosh ushtarët e UÇK- së, në një proces gjyqësor edhe pse formalishtë i Republikes se Kosovës në përmbajtje gjykate penale nderkombëtare në Hagë te Holandes, i bjen sikur ta akuzoheshin ushtarët e aleances përndimore te udhëhequra nga Brintania e Madhe kundër nazizmit, pasiqe edhe në vitin 1999 plumbat dhe predhat NATO-së dhe UÇK-së kishin shënjestrën e njejtë.

Pra peshorja drejtësisë me gabimin fatal te deputetëve te Kuvendit te Kosovës me 03 Gusht 2015 ju la në dorë Gebellsit te Milloshoviçit- Aleksandër Vuçiq.

UÇK-ja përjetësishtë e ka vulën e drejtësisë së kombit dhe te zotit sepse ishte krijesa më kulmore Kosovës se okupuar nga Sebo-jugosllavia hera parë 1913 dhe 1945 hera dytë e deri 1999 kur u shporr me turpin e bararisë kriminale mbi kombin me të vjetër në Ballkan.

Fatet indivduale te ushtarëve te UÇK-së edhe pse tashmë janë dëmtuar viktimizuar, ato janë vazhdim i luftës për të vërtetën e kombit tonë si viktimë përball regjimit kriminal te Serbisë se Miloshoviçit 1999 dhe propagandës se Serbisë se Vuçiqit 2020.

Pafajësia kurdo qe konfirmohet zhdukë njollat e gjykimit politik te propagandes se Dick Martyt.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kë do ta ndrit Dritani?

Kë do ta ndrit Dritani?

Formimi i UÇK-së

Formimi i UÇK-së

Rutina institucionale, apo ndryshimi i qeverisjes në vend

Rutina institucionale, apo ndryshimi i qeverisjes në vend

Në përpjekje për të nderuar UÇK-në, mos e minoni trashëgiminë e saj të lirisë

Në përpjekje për të nderuar UÇK-në, mos e minoni trashëgiminë e saj të lirisë

Nëno unë vdiqa!

Nëno unë vdiqa!

Neuropsikiatri Afrim Blyta u drejtohet me një letër liderëve: A keni fytyrë, ndërgjegje, njerëzi

Neuropsikiatri Afrim Blyta u drejtohet me një letër liderëve: A keni fytyrë, ndërgjegje, njerëzi

Kosova ka nevojë për patriotizëm ndryshe

Kosova ka nevojë për patriotizëm ndryshe

Zanafilla e miqësisë Shqiptaro Amerikane

Zanafilla e miqësisë Shqiptaro Amerikane

Lulzim Basha, ose versioni modern i “ëndrrës për një karrike”!

Lulzim Basha, ose versioni modern i “ëndrrës për një karrike”!

Rrisni vigjilencën, mos të izolohemi sërish

Rrisni vigjilencën, mos të izolohemi sërish

Katrahura profesionale në Kosovë

Katrahura profesionale në Kosovë

Monumenti që mungon!

Monumenti që mungon!

Nuk mund të burgoset liria…

Nuk mund të burgoset liria…

Recesioni ekonomik dhe trilema financiare

Recesioni ekonomik dhe trilema financiare

Deputetet e Kosoves qe e votuan Gjykaten Speciale, drejtësinë e luftës e UÇK-se ia dorezuan Vuçiqit

Deputetet e Kosoves qe e votuan Gjykaten Speciale, drejtësinë e luftës e UÇK-se ia dorezuan Vuçiqit

Minishengeni ballkanik, blla blla blla, …. Unioni doganor Kosovë-Serbi

Minishengeni ballkanik, blla blla blla, …. Unioni doganor Kosovë-Serbi