Dëmtohet Neuer, rrezikon sfidën me Realin

30.03.2017 21:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dëmtohet Neuer, rrezikon sfidën me Realin

Kur mbeten më pak se dy javë nga sfida e parë e cerekfinaleve të Championsit ndaj Realit të Madridit, Bayerni i Mynihut humbet një nga elementët e tij më të rëndësishëm. Te kampionët e Gjermanisë ka nisur të bien këmbanat e alarmit sepse pas Douglas Costës që vazhdon të ketë probleme në gju ka pësuar një dëmtim edhe portieri Manuel Neuer. Gardiani i kombëtares gjermane nuk e ka marrë ende plotësisht veten pas problemeve që kishte javën e kaluar prej të cilave humbi edhe dy sfidat me kombëtaren gjermane ndaj miqësoren ndaj Anglisë dhe eliminatoren ndaj Azerbajxhanit. Sic njofton klubi i Bayernit Neuer është operuar në këmbën e majtë dhe do ti duhet edhe pak kohë për ta rimarrë plotësisht veten. Në këtë mënyrë portieri i përfaqësues së pancerave do të humbasë 2 ndeshjet e rradhës me Bayernin në Bundesligë, sfidat ndaj Augsburgut dhe Hoffenhem-it, por shtatlarti 31-vjecar rrezikon të mungojë edhe në sfidën e parë ndaj Realit në Champions që do të zhvillohet në 12 Prill në Mynih. Nëse gjerat shkojnë mirë Neuer në fakt mund të rikthehet të luajë që në sfidën ndaj Dortmundit në kampionat që do të luhet fundjavën e ardhshme, por ekziston gjithmonë rreziku që portieri të mungojë jo vetëm ndaj verdhezinjëve por edhe përballë Realit. Përsa i përket Douglas Costës dëmtimi është më i rëndë dhe gjasat janë që braziliani të mos jetë gati për sfidën e parë përballë Los Blancos.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Rinovimi i Messit, Bartomeu gati “të lëvizë gurët”

Rinovimi i Messit, Bartomeu gati “të lëvizë gurët”

Melania vë në siklet Donald Trump, pamjet bëjnë xhiron e botës (FOTO)

Melania vë në siklet Donald Trump, pamjet bëjnë xhiron e botës (FOTO)

Largimi i yllit algjerian Bennacer nga Rossonerët nuk pritet të ndodh

Largimi i yllit algjerian Bennacer nga Rossonerët nuk pritet të ndodh

Cristiano Ronaldo lojtari i parë i futbollit që arrin të bëhet miliarder

Cristiano Ronaldo lojtari i parë i futbollit që arrin të bëhet miliarder

Spadafora: Ja datat e konfirmuara për gjysmëfinalet dhe finalen e Kupës së Italisë

Spadafora: Ja datat e konfirmuara për gjysmëfinalet dhe finalen e Kupës së Italisë

Robert Berisha fotografon trupin nga afër, tregon rezultatet e ushtrimeve

Robert Berisha fotografon trupin nga afër, tregon rezultatet e ushtrimeve

U tha që s’është miliardere, por blerjet e fundit e dëshmojnë të kundërtën

U tha që s’është miliardere, por blerjet e fundit e dëshmojnë të kundërtën

Futbollistët e famshëm me të cilët femrat ëndërrojnë të flenë

Futbollistët e famshëm me të cilët femrat ëndërrojnë të flenë

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

12 klubet e Superligës rezultojnë negativ në koronavirus, gati për rikthimin e garës

12 klubet e Superligës rezultojnë negativ në koronavirus, gati për rikthimin e garës

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Rodgers: Kur kisha  infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Rodgers: Kur kisha infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra