Del nga burgu për shkak të situatës së koronavirusit, bën vrasje një ditë më pas

15.04.2020 20:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Del nga burgu për shkak të situatës së koronavirusit, bën vrasje një ditë më pas

Një burrë që u lirua nga burgu si pjesë e përpjekjeve për të kufizuar përhapjen e koronavirusit, është akuzuar për vrasje të kryer një ditë më vonë.

Joseph Williams i dënuar për shpërndarje droge ishte një nga 164 të burgosur që konsideroheshin me rrezikshmëri të ulët dhe u liruan nga burgu i Hillsborough në Florida.

Por dje ai u arrestua sërish si i dyshuar kryesor për një vrasje me armë që kishte ndodhur një ditë pas daljes së tij.

Sherifi Chad Chronister tha: “Joseph Williams përfitoi nga emergjenca shëndetësore për të kryer krime, pasi doli nga burgu në pritje të zgjidhjes së çështjes së tij të nivelit të ulët”.

Burgjet në të gjithë botën po përballen me vendime të vështra teksa të burgosurit që jetojnë pranë rrezikojnë përhapjen e koronavirusit.
Në Britani të burgosurit janë detyruar të kryejnë nevojat personale në qese e në shishe pasi stafi nuk përballon dot nevojat e tyre te tualetit gjatë karantinës./tch/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Kancelarja gjermane jep lajmin e mirë: Vaksina të jetë për të gjithë, Gjermania do ta marr përsipër

Kancelarja gjermane jep lajmin e mirë: Vaksina të jetë për të gjithë, Gjermania do ta marr përsipër

Kim Jong Un i qeshur dhe pa maskë, shfaqet pas 21 ditësh mungesë

Kim Jong Un i qeshur dhe pa maskë, shfaqet pas 21 ditësh mungesë

Paralajmëron kancelarja gjermane: Gjermania do të zhytet në recesionin më të keq që nga Lufta e Dytë Botërore

Paralajmëron kancelarja gjermane: Gjermania do të zhytet në recesionin më të keq që nga Lufta e Dytë Botërore

Apple, Google, njoftim në telefon për ekspozimin ndaj koronavirusit

Apple, Google, njoftim në telefon për ekspozimin ndaj koronavirusit

Mjekët në Gjermani vijojnë të pozojnë nudo në shenjë proteste për mungesën e mjeteve mbrojtëse (Fotot)

Mjekët në Gjermani vijojnë të pozojnë nudo në shenjë proteste për mungesën e mjeteve mbrojtëse (Fotot)

Rusi/ 35 vjeçarja vret shoqen e saj, pjesët e trupit të viktimës përfundojnë në ushqim për qentë

Rusi/ 35 vjeçarja vret shoqen e saj, pjesët e trupit të viktimës përfundojnë në ushqim për qentë

Policia e interviston Gold AG për shkak të këngës së fundit

Policia e interviston Gold AG për shkak të këngës së fundit

Klubet që nuk preken nga kriza e Koronavirus sa i përket merkatos. Reali, Interi dhe…

Klubet që nuk preken nga kriza e Koronavirus sa i përket merkatos. Reali, Interi dhe…

Njerku i kapi duke kryer marrëdhënie intime, 16 vjeçarja dhe i dashuri punësuan dikë për ta vrarë

Njerku i kapi duke kryer marrëdhënie intime, 16 vjeçarja dhe i dashuri punësuan dikë për ta vrarë

Ina: Përjetova gjendje shoku, kur Geri doli në takim me Antonetën (Foto)

Ina: Përjetova gjendje shoku, kur Geri doli në takim me Antonetën (Foto)

A ka vdekur Kim Jong Un?! Flet zyrtari i lartë i Koresë së Jugut (Foto)

A ka vdekur Kim Jong Un?! Flet zyrtari i lartë i Koresë së Jugut (Foto)

Lidershipi i kancelares Merkel: Një udhëheqëse e vërtetë

Lidershipi i kancelares Merkel: Një udhëheqëse e vërtetë

Kancelarha gjermane: BE do të jetë e fokusuar në luftën kundër virusit

Kancelarha gjermane: BE do të jetë e fokusuar në luftën kundër virusit

Në Shtetet e Bashkuara numri i vdekjeve nga koronaviruis ka nisur të bie

Në Shtetet e Bashkuara numri i vdekjeve nga koronaviruis ka nisur të bie