Del në shitje shtëpia e ndërtuar më 1960, me enterier të ruajtur në mënyrë të përkryer (Foto)

10.03.2019 14:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Del në shitje shtëpia e ndërtuar më 1960, me enterier të ruajtur në mënyrë të përkryer (Foto)

Shtëpia që ndodhet në një lagje të qetë në Edinburgh të Anglisë, nga jashtë nuk dallon shumë prej objekteve tjera të banimit që ndodhen në afërsi.

Mirëpo, kur kalohet pragu pas rrugicës me shkurre të ulëta, duket se keni hyrë në një kapsulë të mbyllur në kohë dhe kjo e vërteton çmimin prej 310 mijë funteve, transmeton Telegrafi.

Enterieri i shtëpisë së ndërtuar më 1960, është ruajtur në mënyrë të përkryer dhe ekspertët po e konsiderojnë si një thesar që mund të kërkohet shumë në treg.

“Sistem banimi me plan të hapur” ka qenë i vetmi përshkrim, për shtëpinë që e i ka tavanet me dërrasa, që rrallë mund të shihen në zonat urbane.

Divanet e kanë fortësinë e duhur, pasi nuk janë përdorur aq shumë, teksa të njëjtën gjendje të mirë e kanë edhe orenditë e kuzhinës dhe dhomave të gjumit. Vëmendjen e ka marrë shumë edhe banja me ngjyrë të gjelbër, që nuk ka asnjë të gërvishtur.

Megjithatë, shtëpisë i nevojiten disa ndryshime apo modernizime teknologjike, sepse në ditët e sotme, është e pamundur të jetohet sikur para gjashtë dekadash. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Del në shitje shtëpia e ndërtuar më 1960, me enterier të ruajtur në mënyrë të përkryer (Foto)

Del në shitje shtëpia e ndërtuar më 1960, me enterier të ruajtur në mënyrë të përkryer (Foto)

Cigaret elektronike ua shtojnë 3 herë më shumë rrezikun e sulmit në zemër

Cigaret elektronike ua shtojnë 3 herë më shumë rrezikun e sulmit në zemër

Sulmet kibernetike i kushtojnë bizneseve çdo vit miliona dollarë

Sulmet kibernetike i kushtojnë bizneseve çdo vit miliona dollarë

Sa herë duhet të bëjë një çift marrëdhënie seksuale për të mbetur gruaja shtatzënë?

Sa herë duhet të bëjë një çift marrëdhënie seksuale për të mbetur gruaja shtatzënë?

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Ushqimet të cilat depërtojnë direkt në qelizat e trurit tuaj

Ushqimet të cilat depërtojnë direkt në qelizat e trurit tuaj

Parandaloni kancerin e mushkërive me anë të këtyre 4 mënyrave

Parandaloni kancerin e mushkërive me anë të këtyre 4 mënyrave

Analisti i shquar i Apple parashikon sukses të paprecedent për Galaxy S10

Analisti i shquar i Apple parashikon sukses të paprecedent për Galaxy S10

Senatorja Amerikane kërcënon me shpërbërje Amazon, Facebook dhe Google nëse zgjidhet presidente në 2020

Senatorja Amerikane kërcënon me shpërbërje Amazon, Facebook dhe Google nëse zgjidhet presidente në 2020

Mutacionet e tumoreve përcaktojnë suksesin e imunoterapisë

Mutacionet e tumoreve përcaktojnë suksesin e imunoterapisë

Zbrazi ujin mbi rrobe gjatë emisionit televiziv, harroi se e ka maskën në fytyrë kur deshi të pinte (Video)

Zbrazi ujin mbi rrobe gjatë emisionit televiziv, harroi se e ka maskën në fytyrë kur deshi të pinte (Video)

SHBA procedim penal ndaj themeluesve të OneCoin

SHBA procedim penal ndaj themeluesve të OneCoin

Mësoni se çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk keni pirë alkool për 28 ditë

Mësoni se çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk keni pirë alkool për 28 ditë

Qeni që kujdeset për bagëtinë, mund të zëvendësohet me dronin që leh (Video)

Qeni që kujdeset për bagëtinë, mund të zëvendësohet me dronin që leh (Video)

Facebook teston një version të “Watch Party” për Instagram

Facebook teston një version të “Watch Party” për Instagram

Si ndikon alkooli në trurin tuaj?

Si ndikon alkooli në trurin tuaj?