Deklarata e Konjufcës që mohon se i ka prishur raportet me Albin Kurtin

14.05.2020 11:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Deklarata e Konjufcës që mohon se i ka prishur raportet me Albin Kurtin

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca ka mohuar se i ka prishur raportet me kreun e Vetëvendosjes e kryeministrin në detyrë, Albin Kurtin, raporton Gazeta Express.

Në Interaktiv të KTV-së ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Konjufca ka thënë se raportet e tij me kryeministrin Albin Kurti janë më të mira se kurrë më parë.

Ai gjithashtu ka thënë se është e mundur që Vetëvendosje të arrijë t’i ketë 59 deputetë, kjo për shkak të thyerjes së madhe të demokracisë.

“Është plotësisht e mundshme në kohët kur ndodhin kësi ndryshime dramatike në Kosovë dhe ku shëndeti i demokracisë është para një rrezikimi të madh dhe kur ka thyerje të demokracisë të mëdha mund të ndodhë”, ka thënë ai.

Tutje ai ka folur edhe për reformat që po synon Besnik Bislimi në doganat e Kosovës.

“Reformat që i po i bën Besnik Bislimi është që të shuhen ato terminale që janë shndërruar në biznese dhe që do të zëvendësohen me njëlloj centralizimi të doganimit. Nuk e di kjo a i prekë persona të caktuar. Më duket se në një rast Mustafa e kishte shpjeguar se nuk kishte pronësi, por vetëm se punon, nuk e di me saktësi a e ka mohuar pronësinë apo të aksioneve”, ka thënë Konjufca.

Konjufca ka mohuar se ka përplasje ndërmjet tij dhe kryeministrit Albin Kurti. I njëjti shton se kjo është propagandë e teori e shpikur.

“Raportet janë më të mira se kurrë. Jemi më afër se kurrë, më të fuqishëm se kurrë më parë. Unë kryeministrin Kurti e takoj mesatarisht katër herë në javë, shkoj në kryeministri bisedojmë për problemet e Kosovës dhe të gjitha këto që i keni dëgjuar ne media janë spekulime. Dua të sigurojë qytetarët se raportet tona janë të shkëlqyera, nuk kemi kurrfarë kundërthëniesh për mënyrën se si duhet të ecim përpara, për mënyrën se si i konceptojmë problemet e Kosovës. Unë e kam fushën time tash jam ministër, ai kryeministër dhe raportet tona janë shumë të mira. Faktikisht unë nuk i quaj këto që i keni parë në disa portale lajme, këto ishin pyka, lajmi është ndryshe, do portale shesin pyka dhe unë mendoj se këto pyka nuk janë pa pare. Propaganda që një mashineri e tërë punëtorësh marrin rroga dhe marrin për diçka të tillë me bo si propagandë dhe të pavërtetë të cilën më detyrojnë pa nevojë me demantu portaleve të ndryshëm që mi numërojnë edhe ditët faktikisht jam bo qaq i rëndësishëm që po mi numërojnë edhe dita e 12 – 13 kur flas apo nuk flas, nuk jam këtu me ju dhënë arsyetime, po propaganda kurrkund në botë nuk është gratis, kushton, kushton dhe në Kosovë, nuk e di kush është në gjendje me hargju këto qindra mijëra euro për me shpik një pykë që nuk e ka efektin as sa fija e kashtës. Është shqetësim i panevojshëm për disa qytetarë. Shpiken teori që nuk jam në VV apo dua ta ndaj VV këto janë të paqëndrueshme, kjo nuk është gazetari është propagandë e ulët prapa të cilave unë konsideroj që ka para të ndyta”, ka thënë Konjufca.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Deklarata e Konjufcës që mohon se i ka prishur raportet me Albin Kurtin

Deklarata e Konjufcës që mohon se i ka prishur raportet me Albin Kurtin

Mass: Lojërat me kufi! Ide të tilla vetëm sa e shtyjnë zgjidhjen për problemet komplekse dhe nuk çojnë askund vetëm se në një rrugë qorre

Mass: Lojërat me kufi! Ide të tilla vetëm sa e shtyjnë zgjidhjen për problemet komplekse dhe nuk çojnë askund vetëm se në një rrugë qorre

Osmani: Do të vendoset për hapjen e kufijve

Osmani: Do të vendoset për hapjen e kufijve

Vendoset për testin e arritshmërisë, në atë të maturës s’do ketë pyetje nga mësimet në distancë

Vendoset për testin e arritshmërisë, në atë të maturës s’do ketë pyetje nga mësimet në distancë

Postoi ca foto me armë në dorë, policia inicion rast ndaj të dyshuarës

Postoi ca foto me armë në dorë, policia inicion rast ndaj të dyshuarës

Dy persona në Plemetin fusin drogë në shtëpizë të kompjuterit, arrestohen nga policia

Dy persona në Plemetin fusin drogë në shtëpizë të kompjuterit, arrestohen nga policia

10 milionë euro e ndajnë Sanen nga transferimi te Bayerni

10 milionë euro e ndajnë Sanen nga transferimi te Bayerni

Është rikthyer gjendja e jashtëzakonshme në dy qytete kineze për shkak të COVID-19

Është rikthyer gjendja e jashtëzakonshme në dy qytete kineze për shkak të COVID-19

Koronavirusi po shkakton probleme në shënd

Koronavirusi po shkakton probleme në shënd

Është mashtruar pronari i një kompanie farmaceutike në Prizren

Është mashtruar pronari i një kompanie farmaceutike në Prizren

Hapen xhamitë në Kosovë

Hapen xhamitë në Kosovë

Kërkojnë 66 kosovarë urgjentisht të kthehen nga Dubai

Kërkojnë 66 kosovarë urgjentisht të kthehen nga Dubai

Bundestagu debaton për Kosovën

Bundestagu debaton për Kosovën

FBI: Gabimisht zbuluam zyrtarin saudit, të lidhur me sulmet e 11 shtatorit

FBI: Gabimisht zbuluam zyrtarin saudit, të lidhur me sulmet e 11 shtatorit

U arrestuan priftërinjët, serbët nxisin trazira në Mal të Zi

U arrestuan priftërinjët, serbët nxisin trazira në Mal të Zi

Hollywood: Këta janë filmat më të mirë të rreth shëndetit mendor

Hollywood: Këta janë filmat më të mirë të rreth shëndetit mendor