Deda: Kosova duhet t’i vendosë embargo Serbisë

07.11.2018 22:02
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Deda: Kosova duhet t’i vendosë embargo Serbisë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e partisë Alternativa, Ilir Deda, ka folur rreth vendimit që ka marrë qeveria e Kosovës për mallrat e Serbisë. Deda ka thënë se Kosova duhet t’i vendosë embargo të plotë mallrave serbe.

Në emisionin “Pressing”, me Leonard Kerqukin, në televizionin T7, Deda ka thënë se Serbia është duke punuar kundër nesh dhe Kosova duhet t’ia bllokoj komplet mallrat.

“Ne duhet të vendosim bllokadë të plotë ndaj mallrave serbe. Kosova duhet t’i vendosë embargo Serbisë”, ka thënë Deda.

Ai ka thënë se nuk është e drejtë që Serbia t’i marrë miliona euro nga Kosova dhe të vazhdojë të na dëmtojë.

“Vetëm embargoja do të kishte efekt në Serbi. Me këtë veprim do të ngjallet reagime edhe në bizneset ne Serbi dhe ata do të fillojnë ta pranojnë vendin tonë si shtet”. /Express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Deda: Kosova duhet t’i vendosë embargo Serbisë

Deda: Kosova duhet t’i vendosë embargo Serbisë

Petrit Selimi zbulon pa dashje se ia menaxhon llogarinë Thaçit në Twitter

Petrit Selimi zbulon pa dashje se ia menaxhon llogarinë Thaçit në Twitter

Artikulli i “The Sun”: Bandat e ish ushtarakët shqiptarë po mbushin në gjak rrugët e Spanjës

Artikulli i “The Sun”: Bandat e ish ushtarakët shqiptarë po mbushin në gjak rrugët e Spanjës

Tregu kosovar, plot produkte serbe

Tregu kosovar, plot produkte serbe

Haradinaj: Një regjiment i ushtrisë do të vendoset në pjesën veriore të Kosovës

Haradinaj: Një regjiment i ushtrisë do të vendoset në pjesën veriore të Kosovës

Spitalet ushtarake serbe vonojnë gjykimin për krime të luftës në Kosovë

Spitalet ushtarake serbe vonojnë gjykimin për krime të luftës në Kosovë

Ish-ministri i Tregtisë thotë se Hoxhaj e Pacolli më herët nuk ishin pro masës së importit

Ish-ministri i Tregtisë thotë se Hoxhaj e Pacolli më herët nuk ishin pro masës së importit

Thaçi: Takim i vështirë me Vuçiq, por i domosdoshëm për arritjen e marrëveshjes finale

Thaçi: Takim i vështirë me Vuçiq, por i domosdoshëm për arritjen e marrëveshjes finale

Policisë së Kosovës buxheti i rritet më pak se 1%

Policisë së Kosovës buxheti i rritet më pak se 1%

Dështon seanca ndaj të akuzuarve për 20 grabitje të bizneseve në Prishtinë

Dështon seanca ndaj të akuzuarve për 20 grabitje të bizneseve në Prishtinë

Nënshkruhet Memorandum Bashkëpunimi në mes të Kosovës dhe Maqedonisë

Nënshkruhet Memorandum Bashkëpunimi në mes të Kosovës dhe Maqedonisë

Ministrja Hoxha takon Ruth Huber, udhëheqëse e agjencisë zvicerane SDC, Merr përkrahje për proceset integruese

Ministrja Hoxha takon Ruth Huber, udhëheqëse e agjencisë zvicerane SDC, Merr përkrahje për proceset integruese

Pagat nuk i mbulojnë shpenzimet mujore

Pagat nuk i mbulojnë shpenzimet mujore

Ismajli pret në takim një delegacion nga Çamëria

Ismajli pret në takim një delegacion nga Çamëria

Nis procedura për marrjen e mandatit të Nikolla Gruevskit

Nis procedura për marrjen e mandatit të Nikolla Gruevskit

MPJ akuzon Serbinë për lajme të rreme, Unioni i Komoreve nuk e ka tërhequr njohjen e Kosovës

MPJ akuzon Serbinë për lajme të rreme, Unioni i Komoreve nuk e ka tërhequr njohjen e Kosovës