De Vrij: Nuk luajmë ndaj Tottenhamit për barazim

08.11.2018 18:40
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
De Vrij: Nuk luajmë ndaj Tottenhamit për barazim

Mbrojtësi i Interit, Stefan de Vrij, thotë se ndaj Tottenhamit skuadra e tij nuk do të shkojë atje me idenë që të ndalet në barazim, në ndeshjen e tyre më të rëndësishme në Ligën e Kampionëve.

Nerazzurrët do të kualifikohen për në të 16-tat nëse arrijnë ta shmangin humbjen në Wembley.

Kjo pasi ata kanë shënuar fitore në San Siro, ndërsa humbja prej dy golash do t’ia vështirësonte punët Interit.

Stefan De Vrij me shokë duke festuar . (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images )

“Ne jemi mirë, një pikë është e mjaftueshme”.

“Por ne nuk do të shkojmë atje me idenë e barazimit. Ne duam të fitojmë, dhe kështu është në çdo ndeshje”.

“Në dhomat e veshjes ne fokusohemi në ndeshjen e ardhshme dhe dy ndeshjet me Barcelonën na mësuan shumë, sepse janë një nga ekipet më të mira në botë”.

Luciano Spalletti e Stefan De Vrij . (Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

“Ne prisnim ndeshje si ato, ne i njohim ata, ata janë shumë të fortë, por është mirë të luash kundër ekipeve të tilla për të kuptuar se çfarë është niveli juaj”, ka thënë De Vrij për SportMediaset. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


De Vrij: Nuk luajmë ndaj Tottenhamit për barazim

De Vrij: Nuk luajmë ndaj Tottenhamit për barazim

Grupi i burrave indian u shtrinë vullnetarit në tokë që të shtypen nga lopët, besojnë se ky veprim u sjell fat dhe prosperitet (Video, +16)

Grupi i burrave indian u shtrinë vullnetarit në tokë që të shtypen nga lopët, besojnë se ky veprim u sjell fat dhe prosperitet (Video, +16)

Kosova fton Mirlind Kryeziun për dy ndeshjet e radhës

Kosova fton Mirlind Kryeziun për dy ndeshjet e radhës

Krijesat misterioze që lëshonin zëra të çuditshëm, habitën turistët në bregdetin tajlandez (Video)

Krijesat misterioze që lëshonin zëra të çuditshëm, habitën turistët në bregdetin tajlandez (Video)

Lista e Portugalisë ndaj Italisë dhe Polonisë, mungon përsëri Ronaldo

Lista e Portugalisë ndaj Italisë dhe Polonisë, mungon përsëri Ronaldo

Kaltrina Selimi publikon sot këngën e re ‘Kthema’

Kaltrina Selimi publikon sot këngën e re ‘Kthema’

Juventusi mendon transferimin e Dembeles në janar

Juventusi mendon transferimin e Dembeles në janar

Aktori me ngjyrë shpallet mashkulli më i pashëm në botë

Aktori me ngjyrë shpallet mashkulli më i pashëm në botë

Flet kryeinxhinieri, tregon se kur dhe si u prodhua traktori i parë në Shqipëri (Foto)

Flet kryeinxhinieri, tregon se kur dhe si u prodhua traktori i parë në Shqipëri (Foto)

Milani pritet të dënohet nga UEFA shkaku i Fair Play Finaciarit

Milani pritet të dënohet nga UEFA shkaku i Fair Play Finaciarit

Sterling kërkon falje pas penalltisë skandaloze ndaj Shakhtarit

Sterling kërkon falje pas penalltisë skandaloze ndaj Shakhtarit

Konfirmohet filmi i animuar Super Mario

Konfirmohet filmi i animuar Super Mario

Lacroix: Xhaka është udhëheqës i lindur, e meriton çdo sukses

Lacroix: Xhaka është udhëheqës i lindur, e meriton çdo sukses

Dropbox prezanton shtojcat

Dropbox prezanton shtojcat

Penalltia qesharake e akorduar në Sterlingun, rrëzimi i anglezit bëhet hit në rrjetet sociale

Penalltia qesharake e akorduar në Sterlingun, rrëzimi i anglezit bëhet hit në rrjetet sociale

450,000 Bitcoin të konfiskuar: A janë Shtetet e Bashkuara pronari më i madh i Bitcoin-ve?

450,000 Bitcoin të konfiskuar: A janë Shtetet e Bashkuara pronari më i madh i Bitcoin-ve?