De Rossi u tregua i madh gjatë ndeshjes, refuzoi të nxehej – trajnerit i tha të fusë Insignen (Video)

14.11.2017 02:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
De Rossi u tregua i madh gjatë ndeshjes, refuzoi të nxehej – trajnerit i tha të fusë Insignen (Video)

Një skenar interesant ka ndodhur gjatë duelit mes Italisë dhe Suedisë e vlefshme për kualifikim në Botërorin, Rusia 2018.

Italia nuk arriti kualifikimin për shkak të një barazimi pa gola në San Siro.

Përkundër sulmeve, i shumë kritikuari përzgjedhësi, Giampiero Ventura, la në stol nga fillimi i takimit yllin e Napolit, Lorenzo Insigne.

Dhe, kur De Rossit ju kërkua nga trajneri që të nxehej, ai refuzoi ta bënte këtë.

Sipas tij ekipi kishte nevojë të fitonte dhe jo të barazonte, e bëri me gisht në drejtim të Insignes duke kërkuar inkuadrimin e tij.

“Pse duhet të hy unë në lojë? Ne nuk kemi nevojë për barazim, por për fitore”, tha De Rossi në drejtim të trajnerit duke bërë me gisht në drejtim të Insignes.

Ndryshe, në lojë nuk u inkuadrua Insigne, por El Shaarawy, Bernardeschi dhe Belotti, të cilët dështuan të bëjnë diferencën.

Italia mbetet për herë të parë pas vitit 1958 jashtë një kampionati botëror. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Bëjeni këtë dhe do t’ju merr gjumi menjëherë

Bëjeni këtë dhe do t’ju merr gjumi menjëherë

Është aeroplan për pasagjerë, por krahasohet me atë presidencial – aty gjithçka të jep përshtypjen se je në një hotel luksoz, përveç dritareve (Foto/Video)

Është aeroplan për pasagjerë, por krahasohet me atë presidencial – aty gjithçka të jep përshtypjen se je në një hotel luksoz, përveç dritareve (Foto/Video)

Conte: Nuk duhet ta lejojmë Manchester Cityn ta blejë Virgil van Dijkun

Conte: Nuk duhet ta lejojmë Manchester Cityn ta blejë Virgil van Dijkun

Ky mesazh e përlot Big Mamën

Ky mesazh e përlot Big Mamën

Debutimi i Bitcoin në bursën e CME, volum i ulët tregtimi

Debutimi i Bitcoin në bursën e CME, volum i ulët tregtimi

Zidane 8, Barcelona 4

Zidane 8, Barcelona 4

Sara Hoxha publikon foton 'e thesarit', por  e zhduk me shpejtësinë e erës

Sara Hoxha publikon foton 'e thesarit', por e zhduk me shpejtësinë e erës

Vizitori i kopshtit zoologjik mbetet i habitur, gorilla i tregon atij gishtin e mesëm (Video)

Vizitori i kopshtit zoologjik mbetet i habitur, gorilla i tregon atij gishtin e mesëm (Video)

Chelsea mendon transferimin e Zahas

Chelsea mendon transferimin e Zahas

UniKKatilin të tjerët e vlerësojnë poet, Geti e krahason veten me rilindas

UniKKatilin të tjerët e vlerësojnë poet, Geti e krahason veten me rilindas

Opera Software ndryshon emrin në Otello Corporation

Opera Software ndryshon emrin në Otello Corporation

Çifti bashkëshortor nga SHBA-të, dëshirojnë t’ia dhurojnë dikujt shtëpinë katërdhomëshe që kap vlerën e 45 mijë eurove (Foto)

Çifti bashkëshortor nga SHBA-të, dëshirojnë t’ia dhurojnë dikujt shtëpinë katërdhomëshe që kap vlerën e 45 mijë eurove (Foto)

Mascherano drejt Kinës, Barcelona përfiton 10 milionë euro

Mascherano drejt Kinës, Barcelona përfiton 10 milionë euro

Këngëtari shqiptar 100 ditë rreth Azizë me bashkëshorten, rrëfen ‘çmenduritë’

Këngëtari shqiptar 100 ditë rreth Azizë me bashkëshorten, rrëfen ‘çmenduritë’

A jeni edhe ju në mesin e miliona njerëzve që vuajnë nga mungesa e hekurit?

A jeni edhe ju në mesin e miliona njerëzve që vuajnë nga mungesa e hekurit?

Rrotullohet kamioni, qielli ndriçohet nga fishekzjarrët që ishin në rimorkio (Video)

Rrotullohet kamioni, qielli ndriçohet nga fishekzjarrët që ishin në rimorkio (Video)