De Jong: Bëmë mirë ndaj Realit, VAR-i i favorizon klubet e mëdha

14.02.2019 11:54
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
De Jong: Bëmë mirë ndaj Realit, VAR-i i favorizon klubet e mëdha

Mesfushori holandez i Ajaxit, Frenkie de Jong ka thënë se ekipi i tij tregoi mjaftueshëm në ndeshjen ndaj Real Madridit, ndërsa ka shtuar se VAR-i i favorizon paksa klubet e mëdha.

Ajaxi humbi ndeshjen e parë të fazës së eliminimit direkt në shtëpi nga Real Madridi me rezultat 2-1.

Megjithatë, anulimi i një goli të vendasve në minutën e 38-të me anë VAR-it ka shkaktuar polemika të shumta.

UEFA doli me njoftim se goli u anulua me të drejt, ndërsa te klubi holandez janë ende skeptik në lidhje me këtë.

de Jong gjatë një dueli me Benzeman (Foto: Lars Baron/Getty Images/Guliver)

De Jong beson se Ajaxi tregoi mjaftueshëm ndaj Realit, ndërsa për VAR-in mendon se i favorizon klubet e mëdha.

“Në Spanjë, ne duhet të luajmë ashtu siç bëmë këtu në shtëpi”, ka thënë fillimsht De Jong për NOS.

“Me guxim dhe bindje, asgjë nuk është vendosur ende, por realiteti është se do të ndjejmë edhe më shumë presion para tifozëve të tyre”.

“Si ekip, ne bëmë mirë. Është turp që goli ynë u anulua, ndoshta një gjë e tillë bie lehtësisht në favor të klubeve të madha”, përfundoi mesfushori i Ajaxit. /Telegrafi/


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


De Jong: Bëmë mirë ndaj Realit, VAR-i i favorizon klubet e mëdha

De Jong: Bëmë mirë ndaj Realit, VAR-i i favorizon klubet e mëdha

Mashtrimi më i kushtueshëm në internet buron nga dashuria

Mashtrimi më i kushtueshëm në internet buron nga dashuria

Icardi mbërrin i pari në stërvitjen e Interit, pavarësisht raporteve të tensionuara  

Icardi mbërrin i pari në stërvitjen e Interit, pavarësisht raporteve të tensionuara  

Gjenetika apo diçka tjetër? Përse disa meshkuj nuk kanë mjekër të dendur, të vrazhdë dhe më mashkullore?

Gjenetika apo diçka tjetër? Përse disa meshkuj nuk kanë mjekër të dendur, të vrazhdë dhe më mashkullore?

Flagshipi i LG-së vjen me sistem audio revolucionare

Flagshipi i LG-së vjen me sistem audio revolucionare

Ricciardio: Po frymëzohem prej Hamiltonit

Ricciardio: Po frymëzohem prej Hamiltonit

Juventusi ofron Dybalan dhe para kesh për Salahun

Juventusi ofron Dybalan dhe para kesh për Salahun

Nga puthjet nën ujë e deri te pozat afër llavës së vullkanit – imazhet e veçanta të çifteve (Foto)

Nga puthjet nën ujë e deri te pozat afër llavës së vullkanit – imazhet e veçanta të çifteve (Foto)

Portland i shkakton humbje Golden Statet, çereku i fundit fatal për kampionët

Portland i shkakton humbje Golden Statet, çereku i fundit fatal për kampionët

Konsumimi i kanabisit si tinejxher/e, shkakton depresion më vonë

Konsumimi i kanabisit si tinejxher/e, shkakton depresion më vonë

Pas Evropës edhe India kthehet kundër Android

Pas Evropës edhe India kthehet kundër Android

Kessie ndihet mirë te Milani, ëndërron kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Kessie ndihet mirë te Milani, ëndërron kualifikimin në Ligën e Kampionëve

Shënohet Dita Botërore e Radios, teknologjia që ndryshoi jetët e miliona njerëzve

Shënohet Dita Botërore e Radios, teknologjia që ndryshoi jetët e miliona njerëzve

Tottenhami fiton bindshëm përballjen e parë ndaj Borussia Dortmundit, me një këmbë në çerekfinale

Tottenhami fiton bindshëm përballjen e parë ndaj Borussia Dortmundit, me një këmbë në çerekfinale

“Pamje që të lënë pa frymë” dhe shumëçka tjetër në një vend: Ishulli më i shtrenjtë në botë është në shitje, tregohet edhe çmimi (Foto/Video)

“Pamje që të lënë pa frymë” dhe shumëçka tjetër në një vend: Ishulli më i shtrenjtë në botë është në shitje, tregohet edhe çmimi (Foto/Video)

Çfarë është ‘Atelofobia’, simptomat dhe shërimi prej saj!

Çfarë është ‘Atelofobia’, simptomat dhe shërimi prej saj!