David Domgjoni shkëput kontratën me Kastriotin, merr oferta prej Kosovës dhe Shqipërisë

31.12.2018 18:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
David Domgjoni shkëput kontratën me Kastriotin, merr oferta prej Kosovës dhe Shqipërisë

David Domgjoni më nuk është pjesë e skuadrës shqiptare, Kastrioti.

Kjo e fundit po has në vështirësi financiare dhe kjo ka bërë që lojtari ta shkëpus kontratën me klubin e Superligës së Shqipërisë.

Këtë e ka konfirmuar për Telegrafin vetë mbrojtësi, i cili ka pasur paraqitje të mira me klubin e gjertanishëm.

“Kemi arritur një marrëveshje dypalëshe që mos ta vazhdojmë bashkëpunimin mes nesh. Unë e falënderoj kryesinë e klubit si dhe tifozët për mbështetjen që ma dhanë përgjatë kësaj kohe”, pohoi Domgjoni.

Domgjoni si futbollist i Lirisë

Ai më tutje tha se tashmë ka marrë disa oferta prej klubeve në Kosovë si dhe në Shqipëri, të cilat do t’i vlerësoj me kujdes dhe të vendos për të ardhmen.

“Kam marr disa oferta prej klubeve kosovare dhe shqiptare. Aktualisht jam në fazën e vlerësimeve të tyre. Për të ardhmen besoj se do të vendos shumë shpejt se fanellën e cilit klub do ta djersit pas afatit kalimtar të janarit”, pohoi lojtari.

Theksojmë se futbollisti më parë ka luajtur edhe për skuadrën e Tiranës si dhe edicionin e kaluar ishte në Liri të Prizrenit.

Ndryshe, Domgjoni është pjesë e grupmoshave të reja deri 21 i kombëtares shqiptare të futbollit. /Telegrafi/

Domgjoni si futbollist i Tiranës

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Parlamenti Austrialian përballet me një sulm kibernetik

Parlamenti Austrialian përballet me një sulm kibernetik

Notat e lojtarëve, Chievo 0-3 Roma: Dzeko, yll i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Chievo 0-3 Roma: Dzeko, yll i ndeshjes

Njihuni me djalin-ujk (Foto)

Njihuni me djalin-ujk (Foto)

Jean-Philippe Gbamin mund të transferohet te Arsenali

Jean-Philippe Gbamin mund të transferohet te Arsenali

Telefonët e rinj Motorola janë për ata që nuk duan të shpenzojnë 1,000 dollarë për një smartfon

Telefonët e rinj Motorola janë për ata që nuk duan të shpenzojnë 1,000 dollarë për një smartfon

Lodrat me laser dhe revolet mund të shkaktojnë verbërinë

Lodrat me laser dhe revolet mund të shkaktojnë verbërinë

Scholes punësohet si trajner, por nuk mund të transferoj lojtar nga klubi i vet

Scholes punësohet si trajner, por nuk mund të transferoj lojtar nga klubi i vet

Sarri rreth të ardhmes së Hazardit: Do të doja të qëndronte me ne

Sarri rreth të ardhmes së Hazardit: Do të doja të qëndronte me ne

Microsoft e urren Internet Explorer po aq sa ju

Microsoft e urren Internet Explorer po aq sa ju

Nico Rosberg: E kisha të vështirë të garoja në Baku, frikësohesha për jetën

Nico Rosberg: E kisha të vështirë të garoja në Baku, frikësohesha për jetën

Solari i përgjigjet Iscos: Futbollisti profesionist duhet të stërvitet njëqind për qind

Solari i përgjigjet Iscos: Futbollisti profesionist duhet të stërvitet njëqind për qind

Kanabisi sintetik mund të ngadalësojë rritjen e kancerit të zorrëve

Kanabisi sintetik mund të ngadalësojë rritjen e kancerit të zorrëve

Qëndroi  e qetë për gjysmë ore e bllokuar në zip line, derisa ndodhej në dhjetëra metra lartësi (Video)

Qëndroi e qetë për gjysmë ore e bllokuar në zip line, derisa ndodhej në dhjetëra metra lartësi (Video)

Aplikacioni Windows 95 sjell nostalgjinë e ditëve të para të programeve dhe internetit

Aplikacioni Windows 95 sjell nostalgjinë e ditëve të para të programeve dhe internetit

Skena e ‘çiftit që përqafoheshin’ përfundoi kur u largua shalli dhe humbi iluzioni optik (Video)

Skena e ‘çiftit që përqafoheshin’ përfundoi kur u largua shalli dhe humbi iluzioni optik (Video)

Liverpooli thyen rekordin e Leicesterit Cityt për fitimet brenda një sezone

Liverpooli thyen rekordin e Leicesterit Cityt për fitimet brenda një sezone