Dauti për vëllain: Na duhet një president burrështetas, Ramushi i duhuri

20.11.2020 22:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dauti për vëllain: Na duhet një president burrështetas, Ramushi i duhuri

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, në emisionin Argument Plus në RTV21, deklaroi se nuk sheh opsion tjetër për postin e presidentit përveç vëllait të tij dhe njëkohësisht kreut të partisë Ramush Haradinaj.

“Ne e kemi bërë një opsion dhe që besojmë se është i mirë. Kemi vlerësuar se president duhet të jetë një burrështetas, siç ishte rasti për formimin e ushtrisë. Presidenti duhet të garantojë sovranitetin dhe integritetin territorial të shtetit”, theksoi Daut Haradinaj.

Ai tutje tha se kur është në pyetje shteti, AAK-ja nuk i ka shikuar interesat partiake, andaj Ramush Haradinaj paraqet një figurë unifikuese.

Ai gjithashtu tregoi se a e ka kandidatura e Ramushit përkrahjen e partive të tjera politike.

“Jemi në bashkëpunim me partitë e tjera. Duhet të jenë 80 deputetë për ta votuar dhe jemi duke biseduar me të gjitha partitë politike në Kosovë”, u shpreh tutje.

Ai bëri të ditur gjithashtu se e ka marrë mbështetjen e një numri të konsiderueshëm deputetësh dhe se, siç tha ai, PDK-ja ia ka borxh votën për postin e presidentit.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Çka gjeti policia në shtëpinë e të dyshuarit për vrasjen në Novosellë të Pejës

Çka gjeti policia në shtëpinë e të dyshuarit për vrasjen në Novosellë të Pejës

Edi Rama në ditën e zgjedhjeve fton qytetarët të votojnë PS-në

Edi Rama në ditën e zgjedhjeve fton qytetarët të votojnë PS-në

Voton Basha: I lumtur që u shoqërova me të rinjtë që votojnë për herë të parë, bëni të mundur të ardhmen tuaj

Voton Basha: I lumtur që u shoqërova me të rinjtë që votojnë për herë të parë, bëni të mundur të ardhmen tuaj

Shqipëria voton

Shqipëria voton

Vritet një person në Pejë, u qëllua për vdekje në prani të gruas dhe fëmijëve

Vritet një person në Pejë, u qëllua për vdekje në prani të gruas dhe fëmijëve

Afaristët kërkojnë që ndihma nga shteti të mos vonohet

Afaristët kërkojnë që ndihma nga shteti të mos vonohet

Weber: Kosova duhet ta kushtëzojë pjesëmarrjen në dialog me ndryshimin e pozicionit të Francës për vizat

Weber: Kosova duhet ta kushtëzojë pjesëmarrjen në dialog me ndryshimin e pozicionit të Francës për vizat

Pensionistët paralajmërojnë grevë e protesta – Kajtazi: Qe 22 vjet jemi anashkaluar e nënçmuar

Pensionistët paralajmërojnë grevë e protesta – Kajtazi: Qe 22 vjet jemi anashkaluar e nënçmuar

Moti për 5 ditët e ardhshme, temperaturat rriten deri në 20 gradë celsius

Moti për 5 ditët e ardhshme, temperaturat rriten deri në 20 gradë celsius

Ish-ambasadori Donald Lu nominohet nga Biden për ndihmës sekretar Shteti për Çështjet e Azisë

Ish-ambasadori Donald Lu nominohet nga Biden për ndihmës sekretar Shteti për Çështjet e Azisë

Babai nga Fushë Kosova e gjen të vdekur djalin në dhomën e gjumit

Babai nga Fushë Kosova e gjen të vdekur djalin në dhomën e gjumit

Gjuajtje me armë në qendër të Prishtinës

Gjuajtje me armë në qendër të Prishtinës

Pacolli: Për 3 javë mund t’i sjell 1 milion vaksina

Pacolli: Për 3 javë mund t’i sjell 1 milion vaksina

Klan Kosova: Kurti e ka ftuar Veton Surroin e Blerim Shalën të bëhen pjesë e dialogut Kosovë-Serbi

Klan Kosova: Kurti e ka ftuar Veton Surroin e Blerim Shalën të bëhen pjesë e dialogut Kosovë-Serbi

Deputetja e AAK-së: Nëse doni ta shkarkoni Thaçin vetëm pse ju tha shefi, shkarkojeni, por mos e fyeni Selimin

Deputetja e AAK-së: Nëse doni ta shkarkoni Thaçin vetëm pse ju tha shefi, shkarkojeni, por mos e fyeni Selimin

Kosova refuzon ekstradimin e Afrim Ismailoviqit në Maqedoninë e Veriut

Kosova refuzon ekstradimin e Afrim Ismailoviqit në Maqedoninë e Veriut