Dasma mbretërore e Princ Leka II dhe Elia Zaharia (Video)

09.10.2016 16:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dasma mbretërore e Princ Leka II dhe Elia Zaharia (Video)

Princ Leka II dhe Elia Zaharia u bënë zyrtarisht burrë dhe grua në ceremoninë zyrtare të 8 tetorit në Pallatin Mbretëror.

Një martesë që zgjati një ditë të tërë dhe që i shndërroi të ftuarit në mbrëmjen e madhe gala, në një paradë të vërtetë. Me kurora, grada dhe tituj fisnikërie, fustane mondane e aksesorë luksi. Ceremonia e pritjes filloi rreth orës 19:00, për të vijuar me darkën martesore deri në orën 23:00.

Edhe njëherë ranë në sy me prezantimin e tyre, Mretëresha Sofia e Spanjës, Arkiduka George dhe Eilika e Austrisë, Princesha Elisabet nga Lihtenshtajni, Dukesha Maria e Rusisë, Princesha dhe Princi Michael të Kentit nga Mbretëria e Bashkuar, Princesha Llalla Meryem e Marokut, etj.

Nga politika shqiptare, pjesëmarrës ishin kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe bashkëshortja e tij, Aurela Basha, si dhe ish-kryeministri Sali Berisha, me bashkëshorten e tij Liri Berisha.

Përveç fisnikërisë, të ftuarit e tjerë që treguan stilin e tyre mondan përshtatur darkës martesore ishin edhe përfaqësi diplomatike dhe përfaqësues të medias dhe biznesit.

Familjet fisnike dhe aristokrate sollën me vete edhe vëmendjen që i shoqëron ndërkombëtarisht. Mediat e huaja e raportuan me interes, atë që e quajtën si martesa e dytë mbretërore në Ballkan pas asaj të Mbretit Zog.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


UEFA vlerëson rezultatet e Dritës dhe Prishtinës, Kosova fillon ngritjen e madhe në Evropë

UEFA vlerëson rezultatet e Dritës dhe Prishtinës, Kosova fillon ngritjen e madhe në Evropë

Ata që qajnë kanë karakter të fortë

Ata që qajnë kanë karakter të fortë

Ajola Xoxa shfaqet më elegante se kurrë!

Ajola Xoxa shfaqet më elegante se kurrë!

Uruguai – Francë, formacionet zyrtare të çerekfinales në Kupën e Botës

Uruguai – Francë, formacionet zyrtare të çerekfinales në Kupën e Botës

Dua Lipa dhe Bebe Rexha, artistet më të dëgjuara në Spotify

Dua Lipa dhe Bebe Rexha, artistet më të dëgjuara në Spotify

Fitime rekord të Samsung tashmë i përkasin së kaluarës

Fitime rekord të Samsung tashmë i përkasin së kaluarës

Më në fund konfirmohet lidhja e fshehur e këngëtarëve shqiptar!

Më në fund konfirmohet lidhja e fshehur e këngëtarëve shqiptar!

Pesë arsyet pse Uruguai mund ta fitojë Kupën e Botës ‘Rusia 2018’

Pesë arsyet pse Uruguai mund ta fitojë Kupën e Botës ‘Rusia 2018’

Përse flemë? Do habiteni me përgjigjen

Përse flemë? Do habiteni me përgjigjen

Habit aktorja e njohur: Martesa është një budallallëk që do e bëja vetëm e dehur!

Habit aktorja e njohur: Martesa është një budallallëk që do e bëja vetëm e dehur!

Ilir Latifi detyrohet të tërhiqet nga ndeshja ndaj Teixeiras shkaku i lëndimit

Ilir Latifi detyrohet të tërhiqet nga ndeshja ndaj Teixeiras shkaku i lëndimit

Netflix sjell planin e ri tarifor me 16.99 euro

Netflix sjell planin e ri tarifor me 16.99 euro

Urimin më të veçantë për ditëlindje Rozana Radi ja ka bërë vetes!

Urimin më të veçantë për ditëlindje Rozana Radi ja ka bërë vetes!

Mbi 270 mijë nënshkrime në peticionin që kërkon përsëritjen e ndeshjes Angli-Kolumbi

Mbi 270 mijë nënshkrime në peticionin që kërkon përsëritjen e ndeshjes Angli-Kolumbi

Tri vite më parë kishte blerë shtëpi dhe 16.5 hektarë tokë, tani e kupton se brenda kësaj prone gjendet miniera e arit (Foto)

Tri vite më parë kishte blerë shtëpi dhe 16.5 hektarë tokë, tani e kupton se brenda kësaj prone gjendet miniera e arit (Foto)

Prostata, si ndikon në jetën seksuale të mashkullit

Prostata, si ndikon në jetën seksuale të mashkullit