Dardan Berisha po kthehet në klubin ku e nisi

03.01.2020 14:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dardan Berisha po kthehet në klubin ku e nisi

Dardan Berisha i ka dhënë fund eksperiencës disavjeçare me Prishtinën për t’u rikthyer përfundimisht tek klubi i basketbollit Peja, shkruan Gazeta Express.

Basketbollisti më i mirë i Kosovës në vitet e fundit ka njoftuar përmes rrjetit social “Facebook” se po rikthehet në klubin e vendlindjes, ndërkohë që e ka falënderuar Prishtinën për bashkëpunimin.

“Dali” e kishte një eksperiencë të suksesshme me Bardhekaltrit, me të cilët fitoi gjithçka në basketbollin kosovar, por u tregua i suksesshëm edhe në garat evropiane.

Ndërkohë, ai luajti edhe në Poloni e Itali para se të rikthehet në “Karagaç”.

“Te dashur fansa dhe adhurues të basketbollit Kosovar, Nga sot, une do të jem lojtar në Klubin e vendlindjes sime, KB Peja. Ju falenderoj nga zemra për mirëpritjen dhe dashurinë që më keni dhuruar! Prishtinë, falemnderit për përkrahjen e vazhdushme. Falenderoj Klubin e Prishtinës dhe tifozve të saj Plisat për këto vite gjatë të cilave shënuam histori në gara Evropiane! Suksese të gjithë Klubeve të basketbollit në Kosovë. Qofshim shembulli më i mirë për të gjithë vendet në Rajon. Fansa, ju falemnderit që gjithmonë jeni lojtari ynë i 6të! Dardani i Dardaneve ! DB11”, ka shkruar Berisha.

Ai pritet të debutojë me klubin e ri më 8 janar në një miqësore me Rozhajën.

Me Berishën dhe përforcimet tjera, Peja pritet ta thotë fjalën kryesore në pjesën e dytë të sezonit.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ish-ministri Bajram Hasani rrëfen tmerrin e përjetuar në Tiranë: Ka mundur të na godasë vetura

Ish-ministri Bajram Hasani rrëfen tmerrin e përjetuar në Tiranë: Ka mundur të na godasë vetura

I riu që ndali veturën në Tiranë: Nuk kisha frikë për veten, por për qytetarët

I riu që ndali veturën në Tiranë: Nuk kisha frikë për veten, por për qytetarët

Ish-zv/drejtori i CIA-s për Ballkanin: Ndryshimi i kufijve është zgjidhja më e mirë

Ish-zv/drejtori i CIA-s për Ballkanin: Ndryshimi i kufijve është zgjidhja më e mirë

Çka gjeti policia në shtëpinë e të dyshuarit për vrasjen në Novosellë të Pejës

Çka gjeti policia në shtëpinë e të dyshuarit për vrasjen në Novosellë të Pejës

Edi Rama në ditën e zgjedhjeve fton qytetarët të votojnë PS-në

Edi Rama në ditën e zgjedhjeve fton qytetarët të votojnë PS-në

Voton Basha: I lumtur që u shoqërova me të rinjtë që votojnë për herë të parë, bëni të mundur të ardhmen tuaj

Voton Basha: I lumtur që u shoqërova me të rinjtë që votojnë për herë të parë, bëni të mundur të ardhmen tuaj

Vritet një person në Pejë, u qëllua për vdekje në prani të gruas dhe fëmijëve

Vritet një person në Pejë, u qëllua për vdekje në prani të gruas dhe fëmijëve

Weber: Kosova duhet ta kushtëzojë pjesëmarrjen në dialog me ndryshimin e pozicionit të Francës për vizat

Weber: Kosova duhet ta kushtëzojë pjesëmarrjen në dialog me ndryshimin e pozicionit të Francës për vizat

Pensionistët paralajmërojnë grevë e protesta – Kajtazi: Qe 22 vjet jemi anashkaluar e nënçmuar

Pensionistët paralajmërojnë grevë e protesta – Kajtazi: Qe 22 vjet jemi anashkaluar e nënçmuar

Moti për 5 ditët e ardhshme, temperaturat rriten deri në 20 gradë celsius

Moti për 5 ditët e ardhshme, temperaturat rriten deri në 20 gradë celsius

Ish-ambasadori Donald Lu nominohet nga Biden për ndihmës sekretar Shteti për Çështjet e Azisë

Ish-ambasadori Donald Lu nominohet nga Biden për ndihmës sekretar Shteti për Çështjet e Azisë

Babai nga Fushë Kosova e gjen të vdekur djalin në dhomën e gjumit

Babai nga Fushë Kosova e gjen të vdekur djalin në dhomën e gjumit

Gjuajtje me armë në qendër të Prishtinës

Gjuajtje me armë në qendër të Prishtinës

Pacolli: Për 3 javë mund t’i sjell 1 milion vaksina

Pacolli: Për 3 javë mund t’i sjell 1 milion vaksina

Klan Kosova: Kurti e ka ftuar Veton Surroin e Blerim Shalën të bëhen pjesë e dialogut Kosovë-Serbi

Klan Kosova: Kurti e ka ftuar Veton Surroin e Blerim Shalën të bëhen pjesë e dialogut Kosovë-Serbi

Deputetja e AAK-së: Nëse doni ta shkarkoni Thaçin vetëm pse ju tha shefi, shkarkojeni, por mos e fyeni Selimin

Deputetja e AAK-së: Nëse doni ta shkarkoni Thaçin vetëm pse ju tha shefi, shkarkojeni, por mos e fyeni Selimin