Dallku: Tejet i lumtur me këtë trofe, jemi të motivuar për sukses në Evropë

29.07.2020 22:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dallku: Tejet i lumtur me këtë trofe, jemi të motivuar për sukses në Evropë

Prishtina arriti të sigurojë pjesëmarrjen në garat Evropiane, pas triumfit në finale të kupës së Kosovës, duke e mposhtur skuadrën e Ballkanit.

Të drejtuarit e Armend Dallkut arritën të fitonin këtë ndeshje falë golit të shënuar nga sulmuesi nigerian Otto John.

Pas ndeshjes, Dallku u shpreh tejet i lumtur me këtë fitore, pasi që është viti i tij i parë si trajner dhe një sukses i tillë është i jashtëzakonshëm për të.

“Normalisht shumë i gëzuar duke pasur parasysh që ky është viti i parë i jemi si trajner normalisht që jam shumë i lumtur pavarësisht që deri në fund kemi qenë në garë edhe për titullin e kampionit mirëpo në qoftë se e marrim për bazë klubin Fc Prishtina, kupën njëfarë forme e ka bërë sikur trofe që po e fiton shpesh, mirëpo në qoftë se e marrin personalisht për mua është një sukses i madh, sepse në vitin e parë pa shumë eksperiencë, apo pa eksperiencë farë ta fitosh kupën është një arritje shumë e madhe”, tha Dallku.

Sa i përket Evropës Dallku u shpreh se djemtë janë tejet të motivuar për të pasur paraqitje dinjitoze edhe atje, dhe pret që pikërisht këtë vit sukseset e Prishtinës të jenë sa më të mëdha.

“Nuk diskutohet, e pat se çfarë lufte është bërë edhe sot brenda fushave. Normalisht se ne e kemi theksuar edhe dy ndeshje para përfundimit të kampionatit që një far forme i kemi pushuar lojtarët tanë për ti dhënë mundësi që të jenë sa më të freskët në ndeshjen e Kupës, ku si rezultat i asaj kishin një paraqitje fantastike sot, duke i dhënë kundërshtarit pak hapësirë më tepër duke e goditur në kundërsulme dhe pikërisht ashtu shënuam golin….Fokusi jonë është për ta mbajtur boshtin e ekipit sepse i kemi disa lojtarë që janë në përfundim të kontratës po shpresojmë që gjithçka shumë shpejt zgjidhet me ta dhe normalisht jemi duke tentuar që disa futbollistë ti afrojmë në gjirin tonë:, përfundoi Dallku.

Kujtojmë që kjo do të jetë hera e katër për skuadrën nga kryeqyteti që merrë pjesë në garat evropiane./KosovaPress/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dallku: Tejet i lumtur me këtë trofe, jemi të motivuar për sukses në Evropë

Dallku: Tejet i lumtur me këtë trofe, jemi të motivuar për sukses në Evropë

S’ka pushim për Ronaldon, udhëton me skuadrën e Juventusit

S’ka pushim për Ronaldon, udhëton me skuadrën e Juventusit

Bunjaku: Liga Kosovë-Shqipëri në favor të basketbollistëve të rinj

Bunjaku: Liga Kosovë-Shqipëri në favor të basketbollistëve të rinj

Dita kur ndryshoi bota e Dianës

Dita kur ndryshoi bota e Dianës

Goditje e rëndë për Arsenalin, Shkodran Mustafi mungon deri në tetor

Goditje e rëndë për Arsenalin, Shkodran Mustafi mungon deri në tetor

IHMK: Moti për dy ditët e ardhshme

IHMK: Moti për dy ditët e ardhshme

Dembele më në fund rikthehet në stërvitje me Barcelonën

Dembele më në fund rikthehet në stërvitje me Barcelonën

Dy klube angleze garojnë për transferimin e Muriqit

Dy klube angleze garojnë për transferimin e Muriqit

“Arsenali ka qenë në rënie të lirë që gjashtë vjet”

“Arsenali ka qenë në rënie të lirë që gjashtë vjet”

Profesionet që mund t’i ushtroni me diplomë në komunikim masiv

Profesionet që mund t’i ushtroni me diplomë në komunikim masiv

Koronavirusi merr jetën e ish futbollistit të KF Ballkanit

Koronavirusi merr jetën e ish futbollistit të KF Ballkanit

5 gjëra që liderët mund t’i bëjnë për ta promovuar transparencën në punë

5 gjëra që liderët mund t’i bëjnë për ta promovuar transparencën në punë

Ronaldo arrin rekordin historik, askush nuk ia kishte dal që nga sezoni 1933/34

Ronaldo arrin rekordin historik, askush nuk ia kishte dal që nga sezoni 1933/34

Ramos dhe Pilar Rubio sjellin në jetë fëmijën e katërt

Ramos dhe Pilar Rubio sjellin në jetë fëmijën e katërt

​Kanye West i kërkon falje publike Kim Kardashian

​Kanye West i kërkon falje publike Kim Kardashian

Roma fiton me një penallti në fund, Immobile +4 nga Ronaldo

Roma fiton me një penallti në fund, Immobile +4 nga Ronaldo