Dalin në shitje laptopët Samsung Notebook 9 Pen dhe Notebook 9 Pro

16.03.2019 18:39
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Dalin në shitje laptopët Samsung Notebook 9 Pen dhe Notebook 9 Pro

Samsung zbuloi se Notebook 9 Pen dhe Notebook 9 Pro do të dalin në shitje këtë të Diele, më 17 Mars.

Versioni 2n1 Pen vjen me një laps Stylus S Pen dhe ka një trup prej alumini dhe etëm 1.5cm i trashë për modelin 13.3-inç. Do të ofrohen gjithashtu versione me ekran 15-inç.

Modeli 13.3-inç peshon vetëm 1.12 kilogram ndërsa versioni më i madh 1.48 kilogram.

Laptopi vjen me teknologjinë e karikimit të shpejtë, dy porta Thunderbolt 3, një portë USB-C dhe mbështetje për Wi-Fi Gigabitëshe.

Samsung

Të gjitha modelet kanë procesorin Core i7-8565U. Në brendësi gjenden 8GB RAM dhe 512GB SSD së bashku me grafikat UHD Intel 620.

Megjithatë ata që blejnë një laptop të tillë mund të zgjedhin mes kartës grafike GeForce MX150, 16GB RAM dhe 1TB SSD për modelin 15-inç.

Notebook 9 Pen fillon nga 1,400 dollarë për modelin 13.3-inç dhe 1,600 dollarë për modelin 15-inç.

Sakaq laptopi tjetër Notebook 9 Pro gjithashtu ka trup prej alumini me një laptop stylus Active Pen të përfshirë. Ka të njëjtin procesor dhe kartë grafike të Notebook 9 Pen por fillon me 256GB SSD dhe 8GB RAM. Gjithashtu ka Wi-Fi Gigabit dhe teknologjinë e karikimit të shpejtë ndërsa Samsung thotë se laptopi mban deri në 14 orë jetëgjatësi baterie me një karikim të vetëm.

Notebook 9 Pro fillon nga 1,100 dollarë për modelin 13.3-inç dhe peshon 1.28 kilogram. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dalin në shitje laptopët Samsung Notebook 9 Pen dhe Notebook 9 Pro

Dalin në shitje laptopët Samsung Notebook 9 Pen dhe Notebook 9 Pro

Apple ka shkelur tre patenta të Qualcomm thotë një gjykatë Amerikane

Apple ka shkelur tre patenta të Qualcomm thotë një gjykatë Amerikane

Ketri i patrembur, bashkë me shqiponjën qëndroi në një degë (Foto)

Ketri i patrembur, bashkë me shqiponjën qëndroi në një degë (Foto)

Facebook do të luftojë shpërndarjen e fotove intime me inteligjencën artificiale

Facebook do të luftojë shpërndarjen e fotove intime me inteligjencën artificiale

Ndërprerja e Facebook-ut vë në pikëpyetje për mënyrën tonë të jetesës

Ndërprerja e Facebook-ut vë në pikëpyetje për mënyrën tonë të jetesës

CEO i bursës kriptografike famëkeqe Mt.Gox i shpëton burgimit

CEO i bursës kriptografike famëkeqe Mt.Gox i shpëton burgimit

Skype dyfishon numrin e bashkëbiseduesve për thirrje në grup

Skype dyfishon numrin e bashkëbiseduesve për thirrje në grup

Netgear ka përgatitur një router wireless për adhuruesit e lojërave

Netgear ka përgatitur një router wireless për adhuruesit e lojërave

Google mund të gjobitet për herë të tretë nga Komisioni Evropian

Google mund të gjobitet për herë të tretë nga Komisioni Evropian

Problemi 19 vjeçar i sigurisë në WinRAR po përdoret në disa sulme nga hakerët

Problemi 19 vjeçar i sigurisë në WinRAR po përdoret në disa sulme nga hakerët

Tastiera Google Gboard tashmë përkthen tekstet në 103 gjuhë të botës

Tastiera Google Gboard tashmë përkthen tekstet në 103 gjuhë të botës

Qëndron shumë pranë ariut gjigant, për ta ushqyer me luleshtrydhe të ngrira (Video)

Qëndron shumë pranë ariut gjigant, për ta ushqyer me luleshtrydhe të ngrira (Video)

Presheva, Prizreni dhe Tirana ishin ndalesat e radhës së ICT Awards 7

Presheva, Prizreni dhe Tirana ishin ndalesat e radhës së ICT Awards 7

Tesla prezantoi makinën më të re elektrike për masat, Model Y

Tesla prezantoi makinën më të re elektrike për masat, Model Y

Në ujë të acartë për 10 mijë euro – do ta bënit edhe ju?! (Video)

Në ujë të acartë për 10 mijë euro – do ta bënit edhe ju?! (Video)

Microsoft lançon Xbox Live për lojërat Android dhe iOS

Microsoft lançon Xbox Live për lojërat Android dhe iOS