Daka: Procesi i zgjedhjeve të 6 tetorit përfundon kur QNR ta kryejë rinumërimin e të gjitha votave

19.11.2019 23:18
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Daka: Procesi i zgjedhjeve të 6 tetorit përfundon kur QNR ta kryejë rinumërimin e të gjitha votave

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se procesi i certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve të 6 tetorit varet prej punës intensitetit të punës në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve.

“Ky proces do të përfundojë atëherë kur QNR i kryen të gjitha rinumërimet që kanë ardh si pasojë e ankesave në PZAP dhe PZAP na ka obliguar që ta bëjmë rinumërimin e gati të tërësishëm të kutive”, ka thënë Daka, njofton Klan Kosova.

“Gati 90% e kutive janë duke u rinumëruar. Rreth 500 kuti i kemi rinumëruar se një rubrikë kanë munguar 3 katrorë. Për pasoj të asaj mungese Partisë Liberale Egjiptiane nuk i janë shkruar votat”.

“E kemi vërejt se është gabim dhe i kemi rinumëruar. Askush nuk e ka vërejt atë lëshim gjatë ditës së zgjedhjeve”.

“Si KQZ kemi qenë në krye të detyre. I vetmi faj i KQZ-së në gjithë këtë lëmsh është formulari i shtypur gabim. E kemi pranuar dhe i kemi rinumëruar kutitë me formular të mbushur gabimisht”.

Daka në Zona B ka theksuar se si komision janë fajësuar vazhdimisht kohët e fundit përfshirë prej ardhjes së votave nga Serbia.

“Për votat që kanë ardh pas afatit është vendim i Supremes të cilin unë nuk e komentoj”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Reagon raportuesja e PE-së për Kosovë: Pranojeni vendimin e Kushtetueses, ndryshimet kërkoni në zgjedhjet e ardhshme

Reagon raportuesja e PE-së për Kosovë: Pranojeni vendimin e Kushtetueses, ndryshimet kërkoni në zgjedhjet e ardhshme

Kusari-Lila e quan tradhti të re për demokracinë e Kosovës vendimin e Kushtetueses

Kusari-Lila e quan tradhti të re për demokracinë e Kosovës vendimin e Kushtetueses

Dekreti i presidentit për mandatarin shpallet kushtetues, LVV-ja paralajmëron revoltë

Dekreti i presidentit për mandatarin shpallet kushtetues, LVV-ja paralajmëron revoltë

Burri i Albulena Haxhiut: Duhet të kaloni mbi trupa njerëzish para sa të kthehet krimi në qeverisje

Burri i Albulena Haxhiut: Duhet të kaloni mbi trupa njerëzish para sa të kthehet krimi në qeverisje

Grenell fton të gjithë të respektojnë vendimin e Kushtetueses: Mezi pres të punoj me qeverinë

Grenell fton të gjithë të respektojnë vendimin e Kushtetueses: Mezi pres të punoj me qeverinë

Hoti: Koha të bashkohemi për vendin, s’ka humbur askush

Hoti: Koha të bashkohemi për vendin, s’ka humbur askush

Haradinaj: Sa më shpejt të formohet Qeveria Hoti

Haradinaj: Sa më shpejt të formohet Qeveria Hoti

Mustafa: Aktgjykimi i sotëm i Gjykatës Kushtetuese dëshmon se shteti i Kosovës dhe drejtësia po funksionon

Mustafa: Aktgjykimi i sotëm i Gjykatës Kushtetuese dëshmon se shteti i Kosovës dhe drejtësia po funksionon

LDK: Gjykata vendosi, tashmë dihet se si duhet vepruar edhe në të ardhmen

LDK: Gjykata vendosi, tashmë dihet se si duhet vepruar edhe në të ardhmen

SHBA, institucioneve dhe partive: Zbatojeni vendimin e Gjykatës Kushtetuese

SHBA, institucioneve dhe partive: Zbatojeni vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Thaçi: Kam qenë i bindur se çdo hap që kam ndërmarrë ishte në përputhje të plotë me Kushtetutën

Thaçi: Kam qenë i bindur se çdo hap që kam ndërmarrë ishte në përputhje të plotë me Kushtetutën

Konjufca: Vendimi i Kushtetueses do të shkaktojë revoltë qytetare

Konjufca: Vendimi i Kushtetueses do të shkaktojë revoltë qytetare

Kushtetuesja i jep të drejtë presidentit Thaçi për dekretin

Kushtetuesja i jep të drejtë presidentit Thaçi për dekretin

Koci: Kushdo që i qaset dhomës së përgjimeve në Telekom domosdo lë gjurmë

Koci: Kushdo që i qaset dhomës së përgjimeve në Telekom domosdo lë gjurmë

Gjasat për marrëveshje Kosovë-Serbi gjatë këtij viti shihen të vogla

Gjasat për marrëveshje Kosovë-Serbi gjatë këtij viti shihen të vogla

NISMA: E paprecedent për shoqëritë demokratike organizmin e protestave nga partia që udhëheq qeverinë

NISMA: E paprecedent për shoqëritë demokratike organizmin e protestave nga partia që udhëheq qeverinë