Courtois: Fituam 10 ndeshje radhazi, katalanasit të heshtin

17.07.2020 12:10
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Courtois: Fituam 10 ndeshje radhazi, katalanasit të heshtin

Thibaut Courtois foli pas ndeshjes, në të cilën Real Madridi u shpall kampion i La Liga-s dhe kujtoi kritikat ndaj tij.

Ai deklaroi se do të ishte e padrejtë që Barça të shpallej kampione pa mbaruar kampionati sikur të mos rifillonte pas pandemisë së Covid-19.

“Kthimi nga “burgosja”, pas dy muajsh radhazi pushim, ishte me të papritura për këdo. Ne rifilluam dhe fituam dhjetë ndeshje radhazi. Unë i besoja ekipit tim se mund ta fitonim titullin, përkundër zërave që vinin nga Katalonja. Faktet flasin qartë, e kemi merituar këtë titull, ndaj ta duhet të heshtin. Kur thashë se kampionati duhej luajtur deri në fund kisha besim të plotë në ekipin tim. Sa i takon fitores së sotme, me rezultatin 2-0 ishim mire. Më pas shfaqëm paksa mungesë përqendrimi. Kundërshtari ushtroi presion deri në minutën e fundit, pati edhe një aksion të rrezikshëm me pritje të dyfishtë nga unë”, potencoi gardiani belg./KosovaPress/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Enca vë në fokus të pasmet në imazhin e fundit të ndarë në rrjetet sociale

Enca vë në fokus të pasmet në imazhin e fundit të ndarë në rrjetet sociale

Lamtumirë Kardashians – Reality Show mbyllet pas 14 vjetësh

Lamtumirë Kardashians – Reality Show mbyllet pas 14 vjetësh

Arrestohet gruaja që u zhvesh e ‘provoi’ lodrat e seksit në dyqanin për të rritur (Foto)

Arrestohet gruaja që u zhvesh e ‘provoi’ lodrat e seksit në dyqanin për të rritur (Foto)

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësohet plakja biologjike

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësohet plakja biologjike

Infektohet me Covid-19 edhe vajza e Berluskonit

Infektohet me Covid-19 edhe vajza e Berluskonit

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

Partneri kontrollon vazhdimisht telefonin tuaj – ai mund të ketë këto probleme

Partneri kontrollon vazhdimisht telefonin tuaj – ai mund të ketë këto probleme

A mund të gjeni më shumë se 16 mace në këtë foto?

A mund të gjeni më shumë se 16 mace në këtë foto?

Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën “Miss Arbëresha”- (Foto)

Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën “Miss Arbëresha”- (Foto)

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Bim Bimma publikon videoklipin e këngës “Ftyrat”

Bim Bimma publikon videoklipin e këngës “Ftyrat”