Costa: Refuzova Liverpoolin

08.03.2015 12:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Costa: Refuzova Liverpoolin

Sulmuesi spanjoll, Diego Costa ka zbuluar se ishte afër kalimit në Liverpool një vit para se t’i bashkohej rivalëve të Chelseas.

Ai ka shënuar 17 gola në 21 paraqitje këtë sezon pasi u transferua për 32 milionë funte nga Atletico në Chelsea.

Por, gjërat mund të ishin krejtësisht ndryshe nëse Costa në vitin 2013 do i bashkohej Liverpoolit, skuadër që ishte e gatshme të paguante klauzolën e tij prej 21 milionë funtesh.

“Isha afër që të largohesha nga Atletico”, citojnë mediat angleze Costan.

“Liverpooli është një skuadër e madhe, por pasi që luftova shumë dhe tejkalova vështirësitë që të gjeja vendin tim në Atletico, si mund të largohesha?”, deklaroi spanjolli.

“Mendova se ishte e rëndësishme që të vazhdoja të rritesha në Atletico dhe të luaja atje për shumë vite”, përfundoi ai./koha.net/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ndahen vazot e Ligës së Kombeve, Shqipëria dhe Kosova rrezikojnë të njëjtin grup

Ndahen vazot e Ligës së Kombeve, Shqipëria dhe Kosova rrezikojnë të njëjtin grup

Chelsea gati të bëjë çmendurinë për Sanchon

Chelsea gati të bëjë çmendurinë për Sanchon

Komiteti Olimpik: Agim Ademi, ta vazhdojë mandatin deri në vitin 2022

Komiteti Olimpik: Agim Ademi, ta vazhdojë mandatin deri në vitin 2022

Zyrtare: UEFA lejon të përdoret VAR-i në ndeshjën Kosova – Maqedonia e Veriut

Zyrtare: UEFA lejon të përdoret VAR-i në ndeshjën Kosova – Maqedonia e Veriut

Messi: Pensionimi po afron

Messi: Pensionimi po afron

Messi me një deklaratë që nuk do të dëshironin ta dëgjojnë tifozët e futbollit: Pensionimi po afron

Messi me një deklaratë që nuk do të dëshironin ta dëgjojnë tifozët e futbollit: Pensionimi po afron

Leksion Messit dhe Ronaldos

Leksion Messit dhe Ronaldos

Me baner thumbues tifozët e Atletico Madridit ndaj Griezmannit

Me baner thumbues tifozët e Atletico Madridit ndaj Griezmannit

Messi ia siguron fitoren Barçës me një gol në minutën e 86-të, rrëmben kreun në La Liga

Messi ia siguron fitoren Barçës me një gol në minutën e 86-të, rrëmben kreun në La Liga

Rashica ka shënuar gol shumë të bukur, ia siguron fitoren Werderit

Rashica ka shënuar gol shumë të bukur, ia siguron fitoren Werderit

Pas shortit për grupe Euro 2020, dardanët nëse arrin kualifikimin do të jenë pjesë e këtij grupi

Pas shortit për grupe Euro 2020, dardanët nëse arrin kualifikimin do të jenë pjesë e këtij grupi

I befason të gjithë Muriqi, pas lëndimit kthehet dhe grumbullohet për ndeshjen e fundjavës

I befason të gjithë Muriqi, pas lëndimit kthehet dhe grumbullohet për ndeshjen e fundjavës

Interi i përgjigjet Juves nga Torino, mposht pastër skuadrën “Granata”

Interi i përgjigjet Juves nga Torino, mposht pastër skuadrën “Granata”

Haaland vendos rekord dhe sfidon më të mirët e Europës

Haaland vendos rekord dhe sfidon më të mirët e Europës

Joshua “zbarkon” në tokën arabe, i gatshëm për hakmarrje ndaj Ruiz

Joshua “zbarkon” në tokën arabe, i gatshëm për hakmarrje ndaj Ruiz

Tre mijë bileta për “Dardanët” për sfidën ndaj Maqedonisë Veriore, luhet në Shkup

Tre mijë bileta për “Dardanët” për sfidën ndaj Maqedonisë Veriore, luhet në Shkup