Conte “qan” mungesën e sulmuesve, Interi i tij pëson humbjen e parë

20.07.2019 18:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Conte “qan” mungesën e sulmuesve, Interi i tij pëson humbjen e parë

Interi ka humbur me rezultatin minimal 1-0, sfidën përballë Manchester Unitedit, të zhvilluar në Singapor, në kuadër të International Champions Cup, një kompeticion veror ku marrin pjesë skuadrat më të mëdha europiane.

Në një stadium të ngjyrosur me të kuqe, nga numri i lartë i tifozëve të Manchester United, ishin pikërisht anglezët që patën kontrollin e lojës dhe dominuan në qarkullimin e topit, por hasën në një mbrojtje të rreshtuar mirë nga Antonio Conte.

Nga ana tjetër skuadra zikaltër çalonte dukshëm në sulm, ku si Longo, ashtu edhe i riu Espozito, nuk arrinin të fitonin duelet me mbrojtjen angleze dhe të mbanin topin për të nxjerrë ekipin përpara.

Megjithatë pjesa e parë u mbyll në barazim dhe në 45-minutëshin e dytë u kryen shumë ndërrime nga të dy trajnerët, ndërsa golin e fitores për “djajtë e kuq” e shënoi i riu Greenwood, 15 minuta para fundit të takimit.

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer mori përgjigje mjaft të mira nga pjesa dërrmuese e futbollistëve, ndërsa te Interi bënë një ndeshje mjaft të mirë Stefano Sensi dhe futbollistët e mbrojtjes.

Megjithatë zikaltrit duhet të nxitojnë për të kompletuar repartin e avancuar të organikës së skuadrës, që edhe sot u pa se ishte “thembra e Akilit” e një ekipi, që di të rreshtohet mirë mbrapa dhe të dalë shpejt në sulm./tch/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


50 fanellat më të bukura në histori të futbollit

50 fanellat më të bukura në histori të futbollit

Interi mendon për pasuesin e Handanovic, preferohet portierin e Udineses

Interi mendon për pasuesin e Handanovic, preferohet portierin e Udineses

Marrëveshje në parim në mes Anthony Joshuas dhe Tyson Furyt për meçin që përcakton kampionin e unifikuar

Marrëveshje në parim në mes Anthony Joshuas dhe Tyson Furyt për meçin që përcakton kampionin e unifikuar

Futbolli në Hungari, ofertat, të ardhmen dhe ndeshjet vendimtare me Kosovën, Florent Hasani flet hapur

Futbolli në Hungari, ofertat, të ardhmen dhe ndeshjet vendimtare me Kosovën, Florent Hasani flet hapur

La Liga: Njoftojmë se klubet po rikthehen në stërvitje

La Liga: Njoftojmë se klubet po rikthehen në stërvitje

Vali Corleone flet për Hashim Thaçin e Albin Kurtin: Ja kush janë këta

Vali Corleone flet për Hashim Thaçin e Albin Kurtin: Ja kush janë këta

Faton Isufi dhe Dani, sjellin këngë për heroin Agim Ramadani ‘Marshi i Agimit’

Faton Isufi dhe Dani, sjellin këngë për heroin Agim Ramadani ‘Marshi i Agimit’

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Arthur Melo: Faleminderit për interesimin e Juventusit

Arthur Melo: Faleminderit për interesimin e Juventusit

Apple, Google, njoftim në telefon për ekspozimin ndaj koronavirusit

Apple, Google, njoftim në telefon për ekspozimin ndaj koronavirusit

Mjekët në Gjermani vijojnë të pozojnë nudo në shenjë proteste për mungesën e mjeteve mbrojtëse (Fotot)

Mjekët në Gjermani vijojnë të pozojnë nudo në shenjë proteste për mungesën e mjeteve mbrojtëse (Fotot)

Rusi/ 35 vjeçarja vret shoqen e saj, pjesët e trupit të viktimës përfundojnë në ushqim për qentë

Rusi/ 35 vjeçarja vret shoqen e saj, pjesët e trupit të viktimës përfundojnë në ushqim për qentë

Policia e interviston Gold AG për shkak të këngës së fundit

Policia e interviston Gold AG për shkak të këngës së fundit

Klubet që nuk preken nga kriza e Koronavirus sa i përket merkatos. Reali, Interi dhe…

Klubet që nuk preken nga kriza e Koronavirus sa i përket merkatos. Reali, Interi dhe…