Conte harron Juven, flet si interist: Do të shpërblej me punë besimin (Video)

31.05.2019 13:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Conte harron Juven, flet si interist: Do të shpërblej me punë besimin (Video)

Antonio Conte u zyrtarizua në pankinën e Interit pas muajsh të tërë negociatash, që e vendosin ish-trajnerin e Kombëtares italiane në drejtimin e një skuadre ku e urrenin, e ndoshta e urrejnë ende shumë tifozë. Ish-tekniku i Juventusit u prezantua në kanalet sociale të klubit zikaltër, me një mënyrë të veçantë.

Ai ka pranuar të firmosë për 3 vite me Interin, një kontratë e cila do t’i garantojë 9 milionë euro në sezon, pa llogaritur bonuset e majme që do ta çojnë kuotën e tij në 12 milionë euro në harkun e 12 muajve. E kaluara në Torino duket se është lënë për momentin në hije.


Inter, zyrtarizohet Antonio Conte si pasues i Spallettit

“Nis një kapitull i ri në jetën time, për të cilin jam shumë entuziast. Do të kërkoj përmes punës që të shpërblej të gjithë besimin, që presidenti dhe drejtuesit më dhanë. Zgjodha Interin për shkak të kësaj marke, për seriozitetin dhe projektin ambicioz. Më befasoi dëshira e klubit për t’u ngjitur aty ku e meriton”, tha Antonio Conte, trajner i Interit.

Antonio Conte ka qenë i qartë me drejtuesit në planin e merkatos, një temë e cila solli përplasje të pariparueshme kur ishte te Chelsea, e më pas shkarkimin e trajnerit. Edin Dzeko dhe Romelu Lukaku janë objektivat kryesorë në sulm, e drejtuesit e skuadrës milaneze nuk do të kursehen për dëshirat e trajnerit të ri./tch/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve