CNN padit Trumpin për ndalimin e gazetarit

13.11.2018 16:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
CNN padit Trumpin për ndalimin e gazetarit

CNN po bën padi ndaj Presidentit të SHBA-ve Donald Trump dhe disa ndihmësve të tij duke kërkuar rivendosjen e menjëhershme të korrespodentit Jim Acosta në Shtëpinë e Bardhë.
Padia është përgjigje për ndalimin e Jim Acostas për të hyrë në Shtëpinë e Bardhë javën e kaluar, raporton CNN.

Padia pretendon se janë duke u shkelur të drejtat e Acostas dhe amandamenti i parë dhe i pestë.

Edhe CNN dhe Acosta janë paditësit në padi. Janë gjashtë të pandehur: Trump, shefi i stafit John Kelly, sekretarja e shtypit Sarah Sanders, zëvendës shefi i shtabit për komunikimet Bill Shine, drejtori i shërbimit sekret Joseph Clancy dhe oficeri i Shërbimit Sekret dhe Oficeri është identifikuar si John Doe në padi, por thuhet se janë duke pritur identifikimin e tij, raporton CNN.

 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


CNN padit Trumpin për ndalimin e gazetarit

CNN padit Trumpin për ndalimin e gazetarit

Shtyhet seanca ndaj të akuzuarës Edita Dula, prokuroria propozon të dëgjohet dëshmitarja

Shtyhet seanca ndaj të akuzuarës Edita Dula, prokuroria propozon të dëgjohet dëshmitarja

Haradinaj shuan shpresat: Ka ende punë për liberalizimin e vizave

Haradinaj shuan shpresat: Ka ende punë për liberalizimin e vizave

Matoshi raporton në Komision Parlamentar për gjendjen e mjedisit

Matoshi raporton në Komision Parlamentar për gjendjen e mjedisit

Policia e Kosovës sekuestron mbi tridhjetë vetura të paregjistruara

Policia e Kosovës sekuestron mbi tridhjetë vetura të paregjistruara

Gjilani prezanton projektin për të rinjtë në agrobiznes

Gjilani prezanton projektin për të rinjtë në agrobiznes

Filloi puna në nënkalimin e Varoshit në Ferizaj

Filloi puna në nënkalimin e Varoshit në Ferizaj

Hoxha komenton deklaratat e Sholtes dhe Fajon për vizat

Hoxha komenton deklaratat e Sholtes dhe Fajon për vizat

Ndalohen dy persona për rrëmbim në Komunën e Gjakovës

Ndalohen dy persona për rrëmbim në Komunën e Gjakovës

Hoti: Për idenë e korrigjimit të kufirit po kërkohen aleatë atje ku kurrë s’i kemi pasur

Hoti: Për idenë e korrigjimit të kufirit po kërkohen aleatë atje ku kurrë s’i kemi pasur

Pas vendosjes së taksës, importi i mallrave nga Serbia dhe Bosnja ka rënë për 50%

Pas vendosjes së taksës, importi i mallrave nga Serbia dhe Bosnja ka rënë për 50%

MTI kërkon nga prindërit që t’i largojnë nga fëmijët lodrat e rrezikshme (FOTO)

MTI kërkon nga prindërit që t’i largojnë nga fëmijët lodrat e rrezikshme (FOTO)

Mustafa: Do të ishte normale nëse Serbia do ta përkrahte anëtarësimin e Kosovës në Interpol

Mustafa: Do të ishte normale nëse Serbia do ta përkrahte anëtarësimin e Kosovës në Interpol

Mustafa priti në takim njoftues ambasadorin e Austrisë

Mustafa priti në takim njoftues ambasadorin e Austrisë

Veseli në Finlandë për vizat dhe për Interpolin

Veseli në Finlandë për vizat dhe për Interpolin

Pas 15 janarit 2019 në Kosovë vetëm kodi +383

Pas 15 janarit 2019 në Kosovë vetëm kodi +383