Çmontimi i Galaxy S10, telefoni i vështirë për tu riparuar

06.03.2019 18:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Çmontimi i Galaxy S10, telefoni i vështirë për tu riparuar

Galaxy S10 është gati të godasë dyqanet që do të thotë se ka ardhur momenti për traditën e përhershme të iFixit. Firma e njohur për videot e saj të çmontimit të telefonëve, kësaj here na tregoi se çfarë e bën Galaxy S10-ën një prej telefonëve më të mirë në botë.

iFixit në fakt vendosi të hapë të tre modelet e Samsung, S10, S10E dhe S10 Plus. Galaxy S10 është tejet modular sapo arrini të hiqni kapakët.

Kamerat e pasme, frontale, porta e kufjeve 3.5mm dhe motherboardi hiqen lehtësisht.

Por historia nuk është e tillë me skanerin ultrasonik të shenjave të gishtërinjve. iFixit thotë se nëse diçka nuk shkon me sensorin, përgatituni të ndërroni plotësisht ekranin.

Një tjetër video e postuar në YouTube nga JerryRigEverything tregon se skaneri i shenjave të gishtërinjve është pjesë e ekranit. Nëse xhami gërvishtet ai funksionon por nëse thyhet, ndalon krejtësisht së punuari.

Gjithashtu çmontimi i Galaxy S10-ës jep një ide sesi kamera hole-punch funksionojnë. Samsung ka hapur një vrimë jo vetëm në ekran por edhe motherboard për të krijuar hapësirë për kamerën.

Në terësi, iFixit i jep notën 3 nga 10 për riparimin duke thënë se nuk është aspak e lehtë të zëvendësosh ekranin, që është edhe një prej riparimeve më të zakonshme. Kjo sepse kërkon çmontim të plotë të telefonit. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


U tha që s’është miliardere, por blerjet e fundit e dëshmojnë të kundërtën

U tha që s’është miliardere, por blerjet e fundit e dëshmojnë të kundërtën

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Rodgers: Kur kisha  infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Rodgers: Kur kisha infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Efektet e lëngut të patates

Efektet e lëngut të patates

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

16 gjërat idiote për të cilat gratë shpenzojnë para (Foto)

16 gjërat idiote për të cilat gratë shpenzojnë para (Foto)