Cleveland kalon në gjysmëfinale të Konferencës lindore, Houston në epërsi ndaj Jazz

30.04.2018 09:24
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Cleveland kalon në gjysmëfinale të Konferencës lindore, Houston në epërsi ndaj Jazz

Cleveland Cavaliers ka arritur të marr fitore në ndeshjen e shtatë ndaj Indiana Pacers.

Të udhëhequr nga LeBron James, Cavs kanë triumfuar me rezultat të ngushtë 105-101.

Kësisoj ata kanë siguruar gjysmëfinalen e Konferencës së Lindjes.

James ishte i jashtëzakonshëm në ketë sfidë duke shënuar 45 pikë, pati nëntë kërcime dhe shtatë asistime.

Me paraqitje të mirë u dallua edhe Kevin Love me 14 pikë si dhe dyshja Jr Smith dhe Hill që kontribuan me nga 11 pikë.

Indianas nuk i mjaftoi loja e mirë e Victor Oladipos që shënoi 30 pikë në këtë takim.

Në gjysmëfinale të Lindjes, Cavs do të përballen me skuadrën kanadeze Toronto Raptors.

Ndërkohë në Konferencën e Perëndimit kanë filluar ndeshjet gjysmfinale.

(Photo /Getty Images)

Houston Rockets ka marrë edhe fitoren e parë ndaj Utah Jazz.

Raketat kanë triumfuar me 14 pikë epërsi 110-96.

James Harden ishte më meritori për këtë fitore të Rockets me 41 pikë tetë kërcime e shtatë asistime.

Chris Paul dhe Clint Capela gjithashtu patën ndeshje të mirë ku kontribuan me 17 respektivisht 16 pikë.

Tek mysafirët më efikasit ishin dyshja Donovan Mitchell dhe Crowder që shënuan nga 21 pikë.

Edhe ndeshja e dytë zhvillohet në Texas me Houstonin që do të jetë vendas. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Huawei padit Qeverinë e SHBA-së

Huawei padit Qeverinë e SHBA-së

Qentë mbrojnë foshnjat nga infeksionet

Qentë mbrojnë foshnjat nga infeksionet

Pas Galaxy Fold dy telefonë të tjerë me ekrane që palosen do vinë

Pas Galaxy Fold dy telefonë të tjerë me ekrane që palosen do vinë

Njerëzit më shumë po preferojnë të udhëtojnë sesa të martohen e të bëjnë fëmijë

Njerëzit më shumë po preferojnë të udhëtojnë sesa të martohen e të bëjnë fëmijë

Apple do të riparojë iPhone me bateri të palëve të treta

Apple do të riparojë iPhone me bateri të palëve të treta

Policia Japoneze arreston një 13 vjeçare për shpërndarjen e një njoftimi “popup” që nuk mbyllej

Policia Japoneze arreston një 13 vjeçare për shpërndarjen e një njoftimi “popup” që nuk mbyllej

Zbulohet ilaçi më efektiv kundër depresionit dhe vetëvrasjeve

Zbulohet ilaçi më efektiv kundër depresionit dhe vetëvrasjeve

Dështon plani për një taksë dixhitale brenda Bashkimit Evropian

Dështon plani për një taksë dixhitale brenda Bashkimit Evropian

6 metoda për të rritur fuqinë dhe cilësinë e sinjalit Wi-Fi

6 metoda për të rritur fuqinë dhe cilësinë e sinjalit Wi-Fi

Vaksina kundër fruthit nuk shkakton autizmin te fëmijët

Vaksina kundër fruthit nuk shkakton autizmin te fëmijët

Fushata e takimeve informative të edicionit të 7-të të ICT Awards nis me Tiranën dhe Prishtinën

Fushata e takimeve informative të edicionit të 7-të të ICT Awards nis me Tiranën dhe Prishtinën

Fitbit i kundërpërgjigjet Apple dhe Samsung me orën e re inteligjente

Fitbit i kundërpërgjigjet Apple dhe Samsung me orën e re inteligjente

Janë zbuluar gjenet përgjegjëse të autizmit

Janë zbuluar gjenet përgjegjëse të autizmit

Çmontimi i Galaxy S10, telefoni i vështirë për tu riparuar

Çmontimi i Galaxy S10, telefoni i vështirë për tu riparuar

Ditë qetësie në Bali: Mbyllen aeroportet, ndalon interneti dhe zbrazen rrugët për të festuar Vitin e Ri Hindu (Foto)

Ditë qetësie në Bali: Mbyllen aeroportet, ndalon interneti dhe zbrazen rrugët për të festuar Vitin e Ri Hindu (Foto)

Firefox 67 mund të ketë zgjidhjen e duhur për përdorimin e lartë të memories

Firefox 67 mund të ketë zgjidhjen e duhur për përdorimin e lartë të memories