Çifti vendoset brenda një valixheje dhe hidhen në lumë, gjendet trupi i burrit, gruaja ende në kërkim

28.02.2020 23:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Çifti vendoset brenda një valixheje dhe hidhen në lumë, gjendet trupi i burrit, gruaja ende në kërkim

Një çift i martuar kinez u lidhën, u vendosën brenda dy valixheve dhe u hodhën në një lumë, ndonëse ishte akoma gjallë, ngjarja ka ndodhur në Tajlandë, njoftoi policia. Trupi i Wang Jun u gjet në një valixhe të zezë që lundronte në lumin Ping, në Kamphaeng Phet, të Tajlandës qendrore.

Ndërkohë që palombarët janë ende në kërkim për gruan e tij, Zhu Bing, 28 vjeçe, e cila gjithashtu dyshohet se është hedhur në lumë me anë të një valixheje. Dyshja së bashku me 13 turistë të tjerë kinezë kishin marrë me qira tre vila në Pattaya, afër Bangkok-ut. Trupi i Wang u gjet nga një peshkatarë i zonës, i cili në fillim kishte menduar se valixhja ishte e mbushur me peshk të kalbur.

“Ishte e vështirë ta hapësh. Por kur pas disa çasteve munda që ta hapja, pashë një urrë të përkulur brena, u frikësova pa masë”, u shpreh peshkatari. Me anë të një njoftimi zyrtar Nënkoloneli i policisë, Jittipol Polponprueksa tha se hetimet kishin nisur në lidhje me ngjarjen dhe se ato ishin duke përgatitur dy fletë arresti.

“Jemi edne duke kërkuar në lumë për trupin e gruas, besojmë që ajo gjithashtu ndodhet brenda një valixheje”, u shpreh nënkoloneli. Pas ekzaminimeve të autopsisë mbi trupin e të ndjerit, rezultoi se ai në momentin që është hedhur në lumë ka qenë i gjallë, por është mbytur nën lumë më pas, në pamundësi për të dalë nga valixhja.

Ndërkaq policia ka mundur që të marrë dëshminë e banorëve të zonës dhe mendohet se janë vendosur në gjurmët e të dyshuarve, por nuk japin informacione të mëtejshme për të ruajtur fshehtësinë e hetimit, shkruajnë mediat e huaja.

/tch/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


63 mjekë kanë ndërruar jetë nga coronavirusi në Itali

63 mjekë kanë ndërruar jetë nga coronavirusi në Itali

Ishte me leukemi por doli edhe pozitiv në testin me Covid-19, kërkoi nga mjekët që ta shpëtojnë jetë dikujt tjetër, me 27 mars ndërron jetë 30 vjeçari

Ishte me leukemi por doli edhe pozitiv në testin me Covid-19, kërkoi nga mjekët që ta shpëtojnë jetë dikujt tjetër, me 27 mars ndërron jetë 30 vjeçari

Bota pp lufton kundër pandemisë Koronavirus, ndërsa 25 të rinjë britanikë organizojnë nejë me muzikë në shpi!

Bota pp lufton kundër pandemisë Koronavirus, ndërsa 25 të rinjë britanikë organizojnë nejë me muzikë në shpi!

Edhe Moska është futur në karantinë

Edhe Moska është futur në karantinë

Në Amerikë numri i të vdekurve nga coronavirusi vazhdon të rritet me shpejtësi dhe ka arritur në rreth 2500, Trump nuk merr masa rigoroze

Në Amerikë numri i të vdekurve nga coronavirusi vazhdon të rritet me shpejtësi dhe ka arritur në rreth 2500, Trump nuk merr masa rigoroze

Ministri gjerman gjendet i vdekur afër Frankfurtit

Ministri gjerman gjendet i vdekur afër Frankfurtit

Dr Fauci: Koronavirusi mund të vrasë deri në 200 mijë amerikanë

Dr Fauci: Koronavirusi mund të vrasë deri në 200 mijë amerikanë

Modeli shqiptar i martuar me miliarderen kineze: Do të sjellim 200 000 maska për doktorët

Modeli shqiptar i martuar me miliarderen kineze: Do të sjellim 200 000 maska për doktorët

Deri tash janë 31.776 të vdekur në gjithë botën nga Koronavirus

Deri tash janë 31.776 të vdekur në gjithë botën nga Koronavirus

756 njerëz vdiqën nga coronavirusi brenda një dite në Itali

756 njerëz vdiqën nga coronavirusi brenda një dite në Itali

Nga Kina: Po bëjnë gabime në SHBA dhe Evropë që nuk po i vendosin maskatë

Nga Kina: Po bëjnë gabime në SHBA dhe Evropë që nuk po i vendosin maskatë

Nga Italia, Lorik Cana ka një mesazh për studentët e Kosovës

Nga Italia, Lorik Cana ka një mesazh për studentët e Kosovës

Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

“E shëruara” 81 vjeçare e kronavirusit vdes disa orë pasi u shfaq në videon e duartrokitjes me doktorët

“E shëruara” 81 vjeçare e kronavirusit vdes disa orë pasi u shfaq në videon e duartrokitjes me doktorët

Koronavirusi nuk pyet për moshën, i merr jetën tifozit 38-vjeçar

Koronavirusi nuk pyet për moshën, i merr jetën tifozit 38-vjeçar

Tjetër ditë e zezë për Italinë/ Shkon në mbi 10000 numri i të vdekurve

Tjetër ditë e zezë për Italinë/ Shkon në mbi 10000 numri i të vdekurve