Chelsea tregon aksidentalisht transferimin e Mateo Kovacicit?

30.06.2019 07:54
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Chelsea tregon aksidentalisht transferimin e Mateo Kovacicit?

Chelsea e ka zbuluar aksidentalisht në ueb faqen e vet se është duke nënshkruar me të huazuarin nga Real Madridi, Mateo Kovacic.

Disa tifozë të skuadrës londineze kanë arritur t’i kapin disa pamje nga ueb faqja e klubit të tyre se po ndodh transferimi i kroatit në Stamford Bridge.

Sipas Telegraph Sport, mesfushori do t’u bashkohet Bluve për shumën prej 47 milionë eurosh, e që do të bëhet kroati më i shtrenjtë në histori.

Zinedine Zidane ka hequr dorë nga shërbimet e 25-vjeçarit , derisa ai po e kompleton siç duket transferimin te Chelsea në këtë afat kalimtar.

Me largimin e mesfushorit kroat, Real Madridi do të ketë hapësirë edhe për një transferim, ndërsa në listën e tyre janë Paul Pogba dhe Christian Eriksen.

Kovacic kaloi si i huazuar në sezonin që lamë pas te skuadra londineze, duke bërë disa paraqitje të mira, për t’i bindur kështu anëtarët e bordit të klubit anglez që ta transferojnë.

Chelsea do të ketë hapësirë që ta realizojë këtë transferim deri më 1 korrik, pasi dënimi i FIFA-s hyn atëherë në fuqi dhe nuk do të ketë më të drejtë të bëjë transferime të tjera. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)