Chelsea synon fitoren e parë pas tri ndeshjeve në përpjekje për ta siguruan top katërshen

05.05.2019 14:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Chelsea synon fitoren e parë pas tri ndeshjeve në përpjekje për ta siguruan top katërshen

Chelsea do të kërkojë ta ndërpresë ecurinë negative prej tri ndeshjeve pa fitore në Premierligë, në një betejë të nxehtë për top katërshe, por do t’i duhet ta kalojë një pengesë të vështirë si Watford.

Chelsea e mirëpret Watfordin në Stamford Bridge, në një ndeshje të vlefshme për javën e parafundit në Premierligë, që nis në orën 15:00, raporton Gazeta Express.

Në tri ndeshjet e fundit, Chelsea lështoi pikë pasi u mund nga Liverpooli dhe barazoi me Burnley dhe Manchester Unitedin.

Skuadrës së Maurizio Sarrit i duhet fitorja me patjetër nëse dëshiron ta mbajë pozitën e katërt dhe të kualifikohet në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Të kaltrit i kanë 68 pikë, dy më pak se Tottenhami në pozitën e tretë dhe dy më shumë se Arsenali në pozitën e pestë.

Fitorja për ta do të nënkuptonte kalim në vendin e tretë, po ashtu.

Ndërkohë, Watfordi nuk ka për çfarë të luftojë tashmë, pasi ka dështuar të luftojë për një vend në Evropë.

Formacionet zyrtare:

Chelsea:

Watford:  

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Chelsea synon fitoren e parë pas tri ndeshjeve në përpjekje për ta siguruan top katërshen

Chelsea synon fitoren e parë pas tri ndeshjeve në përpjekje për ta siguruan top katërshen

Zana, ndihmësja me inteligjencë artificiale për personelin mjekësor që lartëson emrin “Made in Albania”

Zana, ndihmësja me inteligjencë artificiale për personelin mjekësor që lartëson emrin “Made in Albania”

Tatimet monitorojnë shtëpitë me qira në AirBnB dhe Booking

Tatimet monitorojnë shtëpitë me qira në AirBnB dhe Booking

Aplikacioni Kalipso i arkitektit të softuerit nga Tirana “josh” turistët e huaj me natyrën dhe trashëgiminë kulturore Shqiptare

Aplikacioni Kalipso i arkitektit të softuerit nga Tirana “josh” turistët e huaj me natyrën dhe trashëgiminë kulturore Shqiptare

Shfletuesi Firefox në mënyrë të papritur ndalon së funksionuari

Shfletuesi Firefox në mënyrë të papritur ndalon së funksionuari

Lluka në ICT Awards, ekonomia digjitale ndërlidh shqiptarinë mes vete

Lluka në ICT Awards, ekonomia digjitale ndërlidh shqiptarinë mes vete

SHBA arrestojnë tre shtetas Gjermanë për operimin e një tregu të zi online

SHBA arrestojnë tre shtetas Gjermanë për operimin e një tregu të zi online

Djaloshi nga Prishtina bën revolucion në industrinë e shëndetësisë përmes teknologjisë

Djaloshi nga Prishtina bën revolucion në industrinë e shëndetësisë përmes teknologjisë

Twitter hapësirë e madhe dezinformimi thotë një studim

Twitter hapësirë e madhe dezinformimi thotë një studim

13 vjeçarja gjeni nga Gjakova Fiona Meqa me krijimin e saj i bën shtëpitë “inteligjente”

13 vjeçarja gjeni nga Gjakova Fiona Meqa me krijimin e saj i bën shtëpitë “inteligjente”

Sensuale dhe atraktive, ashtu siç dinë veç Emily!

Sensuale dhe atraktive, ashtu siç dinë veç Emily!

Shqipëria me numër të lartë gazetarësh krahasuar me Evropën

Shqipëria me numër të lartë gazetarësh krahasuar me Evropën

Çështja Huawei, shkarkohet Sekretari Britanik i Mbrojtjes

Çështja Huawei, shkarkohet Sekretari Britanik i Mbrojtjes

Google manualisht ka analizuar 1 milionë video për përmbajtje terroriste

Google manualisht ka analizuar 1 milionë video për përmbajtje terroriste

Assange do të kundërshtojë ekstradimin në SHBA

Assange do të kundërshtojë ekstradimin në SHBA

Kriptomonedha e Facebook më pranë realitetit

Kriptomonedha e Facebook më pranë realitetit