Chelsea fiton ngushtë ndaj Newcastle, gati për derbin ndaj Arsenalit

12.01.2019 20:38
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Chelsea fiton ngushtë ndaj Newcastle, gati për derbin ndaj Arsenalit

Chelsea ka arritur të fitojë me rezultat të ngushtë 2-1 ndaj Newcastle United në ndeshjen e vlefshme për javën e 22-të të Ligës Premier.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me Chelsean për një nuancë më të mirë, por të dyja skuadrat arritën të shënojnë nga një gol.

Goli i parë i ndeshjes erdhi pas vetëm nëntë minutave lojë dhe ishte Pedro Rodriguez, i cili shënoi me parabolë për 1-0 pas asistimit të David Luiz.

Pedro hapi serinë e golave (Foto: Clive Rose/Getty Images/Guliver)

Pas këtij goli pati raste nga të dyja skuadrat, por ishte Newcastle që gjeti golin me anë të Ciaran Clark (40′) që shënoi me kokë për 1-1 pas asistimit të Matt Ritchie.

Festa e Clark (Foto: Justin Setterfield/Getty Images/Guliver)

Në pjesën e dytë ishte skuadra e Maurizio Sarrit që dominoi dhe menaxhoi lojën duke arritur të shënojnë edhe golin e fitores.

Ishte sulmuesi brazilian, Willian (57′), i cili shënoi një gol të bukur për 2-1 duke ia dhënë epërsinë Chelseat.

Momenti i golit të bukur nga Willian (Foto: Justin Setterfield/Getty Images/Guliver)

Deri në fund të ndeshjes pati raste nga të dyja skuadrat, por shifrat nuk ndryshuan dhe Blutë e Londrës arritën të marrin një fitore të madhe 2-1.

Pas kësaj fitore, Chelsea ka 47 pikë në vendin e katërt, ndërsa Newcastle renditet në pozitën e 18-të me 18 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Blutë udhëtojnë te Arsenali për derbi lokla, kurse Laraskat e presin në shtëpi Cardiff Cityn. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Chelsea fiton ngushtë ndaj Newcastle, gati për derbin ndaj Arsenalit

Chelsea fiton ngushtë ndaj Newcastle, gati për derbin ndaj Arsenalit

Apple ka hyrë në bisedime me Samsung për teknologjinë 5G

Apple ka hyrë në bisedime me Samsung për teknologjinë 5G

Megjithatë, investitorët nga Hong Kongu duan blerjen e aksioneve të Thohirit te Interi

Megjithatë, investitorët nga Hong Kongu duan blerjen e aksioneve të Thohirit te Interi

Karkalecat “pushtojnë” Mekën, pastruesit në luftë me to, në vendin më të shenjtë të Islamit (Video)

Karkalecat “pushtojnë” Mekën, pastruesit në luftë me to, në vendin më të shenjtë të Islamit (Video)

Investitorë nga Hong Kongu ofrojnë 800 milionë euro për blerjen e Interit

Investitorë nga Hong Kongu ofrojnë 800 milionë euro për blerjen e Interit

Liverpooli nuk gabon ndaj Brightonit, i kthehet fitores në Ligën Premier

Liverpooli nuk gabon ndaj Brightonit, i kthehet fitores në Ligën Premier

Fryrja e barkut: Zgjidheni këtë problem me ananas, mjaltë ose uthull molle

Fryrja e barkut: Zgjidheni këtë problem me ananas, mjaltë ose uthull molle

Sampdoria – Milan, formacionet zyrtare për Kupën e Italisë – Debuton Paqueta

Sampdoria – Milan, formacionet zyrtare për Kupën e Italisë – Debuton Paqueta

West Ham 1-0 Arsenal, notat e Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve

West Ham 1-0 Arsenal, notat e Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve

Aeroplanin e vjetër e shndërruan në dhomë hoteli, brenda tij nuk mungon pothuajse asgjë (Foto)

Aeroplanin e vjetër e shndërruan në dhomë hoteli, brenda tij nuk mungon pothuajse asgjë (Foto)

Shaqiri nga minuta e parë, formacionet zyrtare të ndeshjes Brighton – Liverpool

Shaqiri nga minuta e parë, formacionet zyrtare të ndeshjes Brighton – Liverpool

Solskjaer mbështet Rashfordin që të bëhet sikur Kane

Solskjaer mbështet Rashfordin që të bëhet sikur Kane

Ndotja e ajrit poaq e rrezikshme sa duhanpirja për abortet e pavullnetshme

Ndotja e ajrit poaq e rrezikshme sa duhanpirja për abortet e pavullnetshme

Lallana është i nevojshëm te Liverpooli, thotë Klopp

Lallana është i nevojshëm te Liverpooli, thotë Klopp

West Ham – Arsenal, formacionet zyrtare

West Ham – Arsenal, formacionet zyrtare

Rrogë prej 120 mije euro në vit për atë që braktisë internetin dhe pranon ta mbikëqyrë fanarin e vetmuar (Foto)

Rrogë prej 120 mije euro në vit për atë që braktisë internetin dhe pranon ta mbikëqyrë fanarin e vetmuar (Foto)