Chelsea e mund Norwichin, kualifikimi në Ligën e Kampionëve gjithnjë e më afër

14.07.2020 23:39
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Chelsea e mund Norwichin, kualifikimi në Ligën e Kampionëve gjithnjë e më afër

Chelsea e ka mundur 1:0 Norwichin të martën, duke iu afruar shumë pranë sigurimit të pjesëmarrjes në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Olivier Giroud me një gol të bukur me kokë ishte heroi i të kaltërve në Stamford Bridge, pasi ai ishte i mjaftueshëm për Chelsean që ta ruajë pozitën e tretë në Premierligë dy xhiro para përfundimit të sezonit, raporton Gazeta Express.

Chelsea tani mbledh 63 pikë në vendin e tretë, katër më shumë se Leicester City dhe Manchester United, të cilat ndeshjet e kësaj jave kundër Sheffield United dhe Crystal Palace, përkatësisht, i zhvillojnë pas dy ditëve.

Skuadra e Frank Lampard ishte meritore e këtij triumfi, pasi i mbizotëroi vizitorët me lojë dhe me raste.

Norwich e mbylli takimin me zero goditje në kornizën e portës së Kepas dhe duke u konfirmuar si klubi i fundit në renditjen tabelore në Premierligë, me tetë humbje radhazi.

Por iu desh të presë deri në sekondat e fundit të pjesë së parë për ta thyer akullin, kur sulmuesi francez Giroud e shënoi atë që ishte goli i vetëm në ndeshje pas një harkimi fantastik nga Christian Pulisic.

Norwich e mbylli pjesën e parë pa e bërë asnjë goditje në drejtim të portës së Kepas.

Në pjesën e dytë, klubi që tashmë ka rënë nga Premierliga, tentoi dy herë, të dy herët jashtë kornizës së portës.

Norwich nuk ishte asnjëherë kërcënim serioz për Chelsean dhe e regjistroi humbjen e tetë radhazi, rekord personal. /Gazeta Express/   

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haziri: Nëse nuk zgjedhet presidenti i bie që po mungon ai i cili e la zyrën e zbrazët<br>25 minuta më parë

Haziri: Nëse nuk zgjedhet presidenti i bie që po mungon ai i cili e la zyrën e zbrazët
25 minuta më parë

Manxhuka i VV-së i reagon PDK-së: Jeni në negociata për pazare me poste

Manxhuka i VV-së i reagon PDK-së: Jeni në negociata për pazare me poste

​Gjykata e Apelit refuzon lirimin me kusht të Hysni Gucatit

​Gjykata e Apelit refuzon lirimin me kusht të Hysni Gucatit

Hoxhaj: Nuk e votojmë dikë partia e të cilit i ka vetëm 6% të votave

Hoxhaj: Nuk e votojmë dikë partia e të cilit i ka vetëm 6% të votave

Teuta Haxhiu tregon pse Haradinaj duhet të jetë president

Teuta Haxhiu tregon pse Haradinaj duhet të jetë president

Mustafa: LDK nuk e kërkon postin e presidentit, udhëheqim me qeverinë

Mustafa: LDK nuk e kërkon postin e presidentit, udhëheqim me qeverinë

Hetimet e vrasjes së Klodian Rashës/ Zbardhet rrëfimi i policit të arrestuar: Kishte armë dhe e flaku…

Hetimet e vrasjes së Klodian Rashës/ Zbardhet rrëfimi i policit të arrestuar: Kishte armë dhe e flaku…

Kurti kërkon nga ndërkombëtarët të shtojnë presionin mbi Serbinë

Kurti kërkon nga ndërkombëtarët të shtojnë presionin mbi Serbinë

Ekonomia e Maqedonisë së Veriut hyn në recension

Ekonomia e Maqedonisë së Veriut hyn në recension

Vrasja e 25-vjeçarit nga policia, protestuesit zhvendosen tek Kryeministria

Vrasja e 25-vjeçarit nga policia, protestuesit zhvendosen tek Kryeministria

Punime në rrjet, KEDS njofton për ndërprerje të energjisë në këto vende

Punime në rrjet, KEDS njofton për ndërprerje të energjisë në këto vende

Shkupi dhe Sofja ashpërsojnë retorikën

Shkupi dhe Sofja ashpërsojnë retorikën

Tahiri: Sa kam qenë në AKP kam garuar për deputete nga PDK – kam pasur edhe kërcënime

Tahiri: Sa kam qenë në AKP kam garuar për deputete nga PDK – kam pasur edhe kërcënime

Vuçiq: Po të nënshkruaja pavarësinë e Kosovës, do të merrja çmimin Nobel për Paqe

Vuçiq: Po të nënshkruaja pavarësinë e Kosovës, do të merrja çmimin Nobel për Paqe

Hoti mohon të kenë diskutuar për kandidaturën e Abdixhikut për të parin e Prishtinës

Hoti mohon të kenë diskutuar për kandidaturën e Abdixhikut për të parin e Prishtinës

Cakaj: Serbia të kërkojë falje për krimet dhe gjenocidin e kryer në Kosovë

Cakaj: Serbia të kërkojë falje për krimet dhe gjenocidin e kryer në Kosovë