Chelsea e fiton derbin e Londrës ndaj Tottenhamit

27.02.2019 23:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Chelsea e fiton derbin e Londrës ndaj Tottenhamit

Chelsea ka arritur të shënojë fitore në me rezultat 2-0 ndaj Tottenhamit në derbin e Londrës.

Ndeshja ishte e fortë dhe e rëndësishme sidomos për Chelsean e Maurizio Sarrit që vinte pas shumë problemeve me humbjen e finales së Kupës EFL ndaj Manchester Cityt dhe atë me portierin Kepa.

Pikërisht portieri spanjoll ishte lënë në bankën rezervë për t’i bërë vend Willy Caballeros.

Pjesa e parë ishte e barabartë me pak raste dhe pa gola.

Pamje nga ndeshja . (Photo by Clive Rose/Getty Images)

Në pjesën e dytë Chelsea arriti të shënojë dy herë, një herë më ndihmën e Tottenham.

Golin e parë e shënoi Pedro në minutën e 55-të.

Pedro duke festuar golin . (Photo by Clive Mason/Getty Images)

Kur Tottenham filloi të sulmojë ishte Kieran Trippier që shënoi në portën e tij për 2-0.

Deri në fund kishte shumë fërkime mes lojtarëve, por jo më gola.

Jorginho e Lamela në duel . (Photo by Clive Rose/Getty Images)

Tottenham mbetet i treti me 60 pikë, ndërsa Chelsea ka 53 pikë dhe një ndeshje më pak. /Telegrafi/


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ja arsyeja se pse fëmijët qajnë gjithmonë kur janë në aeroplan

Ja arsyeja se pse fëmijët qajnë gjithmonë kur janë në aeroplan

Tesla prezanton SUV e ri Model Y javën e ardhshme

Tesla prezanton SUV e ri Model Y javën e ardhshme

Njerëzit që shikojnë televizor për orë të gjata kanë një memorie më të dobët

Njerëzit që shikojnë televizor për orë të gjata kanë një memorie më të dobët

Zyrtarizohet standardi i uebit që do ti japë fund fjalëkalimeve

Zyrtarizohet standardi i uebit që do ti japë fund fjalëkalimeve

Lego i përgjigjet telefonëve me ekrane me palosje të Samsung dhe Huawei

Lego i përgjigjet telefonëve me ekrane me palosje të Samsung dhe Huawei

Vaji që lufton kancerin e mushkërive

Vaji që lufton kancerin e mushkërive

Aplikacioni Mail në Windows 10 pajiset me “Dark Mode”

Aplikacioni Mail në Windows 10 pajiset me “Dark Mode”

Si të bëni lëngun me mollë e kumbulla të thata që mjekon zorrën e trashë

Si të bëni lëngun me mollë e kumbulla të thata që mjekon zorrën e trashë

Orët inteligjente, Apple udhëheq bindshëm

Orët inteligjente, Apple udhëheq bindshëm

Opera sjell shfletuesin me portofolin e kriptomonedhave në iOS

Opera sjell shfletuesin me portofolin e kriptomonedhave në iOS

Mungesa e gjumit dëmton aftësinë riparuese të qelizave të trurit

Mungesa e gjumit dëmton aftësinë riparuese të qelizave të trurit

“ji32k7au4a83″ mund tu duket fjalëkalim i vështirë por është një prej më të hakuarve

“ji32k7au4a83″ mund tu duket fjalëkalim i vështirë por është një prej më të hakuarve

Apple adreson “Flexgate” në laptopët MacBook Pro

Apple adreson “Flexgate” në laptopët MacBook Pro

Miomët e mitrës

Miomët e mitrës

Huawei thirrje për krijimin e standardeve të përbashkëta të sigurisë kibernetike

Huawei thirrje për krijimin e standardeve të përbashkëta të sigurisë kibernetike

Në mungesë të pemëve, zogjtë ndërtuan fole gjigante nëpër shtyllat e telefonit (Foto)

Në mungesë të pemëve, zogjtë ndërtuan fole gjigante nëpër shtyllat e telefonit (Foto)