Chelsea dhe Roma në garë për shërbimet e Schmeichelit

03.07.2018 03:36
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Chelsea dhe Roma në garë për shërbimet e Schmeichelit

Portieri danez, Kasper Schmeichel ka përfunduar në radarin e skuadrave të mëdha, Chelsea dhe Roma.

Schmeichel ka befasuar me nivelin e treguar viteve të fundit te Leicester City, duke qenë njëri nga më meritorët për titullin e fituara para dy sezonesh.

Paraqitjet e tij të mira me klubin anglez, por edhe me kombëtaren daneze në Kupën e Botës kanë bërë që Schemichel të bëhet një emër i nxehtë.

Sipas mediumit anglez Sky Sport News, Chelsea dhe Roma janë në garë për të nënshkruar me portierin danez të Leicester Cityt.

Kasper Schmeichel (Getty Images)

Schmeichel e ka vendosur veten si një nga portierët më të mirë në Ligën Premier dhe është një opsion për të dyja skuadrat, Chelsean dhe Romën.

Megjithatë, transferimi i tij do të bëhet vetëm nëse këto dy skuadra humbasin shërbimet e portierëve të tyre aktual.

Schmeichel priti tri penallti ndaj Kroacisë (Getty Images)

E ardhmja afatgjatë e Thibaut Courtois në Chelsea është e pasigurt, ndërsa edhe Alisson i Romës ka qenë i lidhur me transferim gjatë verës.

Ndryshe, Schmeichel në të kaluarën është lidhur edhe me Arsenalin dhe Real Madridin. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Sarri nuk ia jep dorën Guardiolas në fund të ndeshjes

Sarri nuk ia jep dorën Guardiolas në fund të ndeshjes

Majmunët ikën nga kopshti zoologjik, nëpërmjet trungut që e kishte rrëzuar era (Video)

Majmunët ikën nga kopshti zoologjik, nëpërmjet trungut që e kishte rrëzuar era (Video)

Krijohet kremi që do të konkurrojë Viagran, por ka një problem të “vogël”

Krijohet kremi që do të konkurrojë Viagran, por ka një problem të “vogël”

Shoqen më të mirë e ka një pulë, bëri edhe një tatuazh me fytyrën e saj (Video)

Shoqen më të mirë e ka një pulë, bëri edhe një tatuazh me fytyrën e saj (Video)

Shfletuesi Chrome do të mbrojë shikimin tuaj falë këtij ndryshimi

Shfletuesi Chrome do të mbrojë shikimin tuaj falë këtij ndryshimi

Werderi shpreson që lëndimi i Rashicës të mos jetë serioz

Werderi shpreson që lëndimi i Rashicës të mos jetë serioz

Sassuolo-Juventus: Formacionet zyrtare, Bernardeschi nga fillimi

Sassuolo-Juventus: Formacionet zyrtare, Bernardeschi nga fillimi

Ja telefonët me valët celulare më të rrezikshme

Ja telefonët me valët celulare më të rrezikshme

Rashica shënon përsëri, tjetër gol i bukur nga ylli i Kosovës me Bremenin, por vushtrriasi lëndohet dhe del nga loja

Rashica shënon përsëri, tjetër gol i bukur nga ylli i Kosovës me Bremenin, por vushtrriasi lëndohet dhe del nga loja

Hiqni dorë nga pasta e dhëmbëve! Puçrrat hiqini me hudhër!

Hiqni dorë nga pasta e dhëmbëve! Puçrrat hiqini me hudhër!

Munishi: U mbrojtëm mirë, e rëndësishme ishte fitorja

Munishi: U mbrojtëm mirë, e rëndësishme ishte fitorja

Zuri në grep një peshkaqen, me vështirësi e ktheu sërish në det (Video)

Zuri në grep një peshkaqen, me vështirësi e ktheu sërish në det (Video)

Befasohen nga poni që vallëzoi papritmas, sikur të ishte stërvitur në cirk (Video)

Befasohen nga poni që vallëzoi papritmas, sikur të ishte stërvitur në cirk (Video)

Cancelo: Te Juventusi jam bërë lojtar më i kompletuar

Cancelo: Te Juventusi jam bërë lojtar më i kompletuar

Costa rrit thashethemet e largimit, pëlqen një lajm që e lidh me Unitedin

Costa rrit thashethemet e largimit, pëlqen një lajm që e lidh me Unitedin

Apple paditet në gjykatë për verifikimin me dy faktorë

Apple paditet në gjykatë për verifikimin me dy faktorë