Challandes pas fitores ndaj Malit të Zi – thotë shqip ‘urime’

14.10.2019 23:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Challandes pas fitores ndaj Malit të Zi – thotë shqip ‘urime’

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, në gjuhën shqipe ka thënë “urime” për fitoren ndaj Malit të Zi.

Në një konferencë për media pas ndeshjes, ai ka thënë se është shumë i kënaqur me lojën që kanë bërë djelmoshat kosovarë, njofton Klan Kosova.

“Jam shumë i kënaqur me këtë lojë. Topi ka lëvizur shpejt dhe gjithçka ishte perfekte. Mentaliteti ka qenë shumë i mirë”.

Sidoqoftë ne kemi pasur shumë mundësi për të shënuar dhe në fund rezultati doli 2-0. Nganjëherë kjo mund të jetë e rrezikshme, por në fund mund të them se jam shumë i kënaqur me lojën”.

“Ne mund të themi ‘urime’ për skuadrën”.

“Natyrisht se ne nuk do të kemi kaq shumë mundësi për të shënuar kundër Çekisë apo Anglisë”.

“Sidoqoftë ne kemi lojtarë që mund të shënojnë. Nuk ishte nata më e mirë për të shënuar për Milot Rashicën apo Vedat Muriqin. Ne kemi sulmues të mirë dhe nuk jam i brengosur për këtë”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


FFK jep lajmin e madh: Stadiumi “Fadil Vokrri” do të zgjerohet

FFK jep lajmin e madh: Stadiumi “Fadil Vokrri” do të zgjerohet

Bebe Rexha tregon se për çka e ngucnin në shkollë

Bebe Rexha tregon se për çka e ngucnin në shkollë

“Stupcat” tallen keq me zgjedhjet, tregojnë si shiten votat në Kosovë

“Stupcat” tallen keq me zgjedhjet, tregojnë si shiten votat në Kosovë

La kamerën e ndezur aksidentalisht, zbulon se gruaja po e tradhton me shokun e ngushtë

La kamerën e ndezur aksidentalisht, zbulon se gruaja po e tradhton me shokun e ngushtë

Muriqi: Besojmë në ëndrrën e Evropianit, ndeshja ndaj Çekisë më shumë se finale

Muriqi: Besojmë në ëndrrën e Evropianit, ndeshja ndaj Çekisë më shumë se finale

Beqiraj i emocionuar nga mikpritja e “Dardanëve”, thotë se Kosova e meritoi fitoren

Beqiraj i emocionuar nga mikpritja e “Dardanëve”, thotë se Kosova e meritoi fitoren

Challandes pas fitores ndaj Malit të Zi – thotë shqip ‘urime’

Challandes pas fitores ndaj Malit të Zi – thotë shqip ‘urime’

Moldavi-Shqipëri mbyllet 0-4 për kuqezinjtë

Moldavi-Shqipëri mbyllet 0-4 për kuqezinjtë

Kosova e mrekullueshme kundër Malit të Zi, ëndrra vazhdon (Video)

Kosova e mrekullueshme kundër Malit të Zi, ëndrra vazhdon (Video)

Kosova ngrit epërsinë ndaj Malit të Zi

Kosova ngrit epërsinë ndaj Malit të Zi

Vjen goli i parë i Kosovës ndaj Malit të Zi

Vjen goli i parë i Kosovës ndaj Malit të Zi

Albin Kurti në “Fadil Vokrri” për të parë ndeshjen Kosovë-Mali i Zi

Albin Kurti në “Fadil Vokrri” për të parë ndeshjen Kosovë-Mali i Zi

Rashica: Jam gati 100 për qind për Malin e Zi

Rashica: Jam gati 100 për qind për Malin e Zi

Drejtori i Fiores i befasuar nga talenti 22 vjeçar: Po vazhdoi kështu, i jap lejë të flasë me mbesën time

Drejtori i Fiores i befasuar nga talenti 22 vjeçar: Po vazhdoi kështu, i jap lejë të flasë me mbesën time

Bëri gabimin e ndeshjes, ja çfarë thotë Strakosha

Bëri gabimin e ndeshjes, ja çfarë thotë Strakosha

Bebe Rexha tërheq vëmendjen me veshjen e ngushtë

Bebe Rexha tërheq vëmendjen me veshjen e ngushtë