Challandes: Nuk jam i kënaqur me fitoren 1:0

10.10.2019 22:38
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Challandes: Nuk jam i kënaqur me fitoren 1:0

Kosova ka arritur të shënoi fitore me rezultat minimal 1 me 0 në miqësoren ndaj Gjibraltarit.

Golin e vetëm e shënoi Florent Hasani në minutën e 69-të.

Pas ndeshjes është deklaruar trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, i cili ka u shpreh i kënaqur me lojën, por jo edhe me rezultatin.

“Nuk kam pritur ndeshje më ndryshe se kjo. E kam ditur se kundërshtari është mjaft defansivë. Normalisht se nuk jam i kënaqur me rezultatin 1-0, por në fund kjo është ajo çfarë arritëm dhe mendoj se në përgjithësi kemi bërë lojë të mirë. Nuk isha i shqetësuar për pjesën e parë që përfundoi pa gola. Ishte e nevojshme ta ruajmë kokën të qetë, të kontrollojmë ndeshjen dhe të mos hidheshim me 10 lojtarë në sulm”, ka thënë Challandes.

Dardanët do të luajnë me datën 14 tetor një ndeshje kruciale ndaj Malit të Zi, në “Fadil Vokrri.”

Fitorja ndaj Malit të Zi rrit gjasat për kualifikim në Kampionatin Evropian 2020.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


U tha që s’është miliardere, por blerjet e fundit e dëshmojnë të kundërtën

U tha që s’është miliardere, por blerjet e fundit e dëshmojnë të kundërtën

Futbollistët e famshëm me të cilët femrat ëndërrojnë të flenë

Futbollistët e famshëm me të cilët femrat ëndërrojnë të flenë

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

12 klubet e Superligës rezultojnë negativ në koronavirus, gati për rikthimin e garës

12 klubet e Superligës rezultojnë negativ në koronavirus, gati për rikthimin e garës

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Rodgers: Kur kisha  infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Rodgers: Kur kisha infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

“La Liga do të përfundonte nëse Real Madridi do të ishte lider”

“La Liga do të përfundonte nëse Real Madridi do të ishte lider”

Kush është Arbër Bytyqi, futbollisti shqiptar?

Kush është Arbër Bytyqi, futbollisti shqiptar?

Efektet e lëngut të patates

Efektet e lëngut të patates

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Mbappe lëvdon Reds dhe trajnerin Klopp

Mbappe lëvdon Reds dhe trajnerin Klopp