Challandes: Kemi mundësi reale për t’u kualifikuar në Euro 2020

30.11.2019 23:54
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Challandes: Kemi mundësi reale për t’u kualifikuar në Euro 2020

Bernard Challandes, trajneri i Përfaqësueses së Kosovës ka folur pas hedhjes së shortit. U mësuan edhe gjashtë grupet e Euro 2020.

Në ROMEXPO të Bukureshtit në Rumani, është hedhur tashmë shorti për grupet e Euro 2020, ku kombëtaret evropiane kanë mësuar fatin e tyre.

Grupi që po cilësohet si më i forti në Kampionatin Evropian është grupi F, ku do të luajnë Portugalia, Franca, Gjermania dhe fituesi i Ligës A të Kombeve, kualifikimin e kërkojnë Bulgaria, Hungaria, Islanda dhe Rumania.

Kosova do të luajë në gjysmëfinale me Maqedoninë e Veriut dhe në finale ndaj Bjellorusisë ose Gjeorgjia, në rast se arrin kualifikimin nga Liga D e Kombeve, do të rreshtohet në grupin C me Holandën, Austrinë dhe Ukrainën.

Ka reaguar edhe trajneri i Dardanëve, Challandes, pas hedhjes së shortit ndihet i lumtur dhe beson se Kosova për tu kualifikuar ka mundësi reale.

“Ne tashmë e dimë zgjedhjen e parë, grupi C ku gjendet Holanda, Austria dhe Ukraina. Është një zgjedhje e mirë për ne dhe e duam”, ka thënë fillimisht Challandes pas lidhjes telefonike me SS Kosova.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​Vdes personi i parë në Kamenicë nga Covid 19, Kastrati jep detaje

​Vdes personi i parë në Kamenicë nga Covid 19, Kastrati jep detaje

Shorti i Championsit: Kampioni i Kosovës sfidon kampionin e Andorës

Shorti i Championsit: Kampioni i Kosovës sfidon kampionin e Andorës

Nis peticioni kundër paraqitjes së Kosovës si pjesë të Serbisë në Maps

Nis peticioni kundër paraqitjes së Kosovës si pjesë të Serbisë në Maps

VV kritikon qeverinë Hoti për rifillimin e dialogut

VV kritikon qeverinë Hoti për rifillimin e dialogut

MSh prezanton rastet e reja me Covid-19

MSh prezanton rastet e reja me Covid-19

​Rahoveci shënon epopenë e UÇK-së, nderohen dëshmorët dhe martirët

​Rahoveci shënon epopenë e UÇK-së, nderohen dëshmorët dhe martirët

Konfirmohet, dy talentë të ri i bashkohen Kosovës U21

Konfirmohet, dy talentë të ri i bashkohen Kosovës U21

​Vdes edhe një person nga Covid-19

​Vdes edhe një person nga Covid-19

​VV kritika ndaj qeverisë për menaxhimin e situatës me COVID-19

​VV kritika ndaj qeverisë për menaxhimin e situatës me COVID-19

VV: Takimi i Hotit në Bruksel, jo produktiv

VV: Takimi i Hotit në Bruksel, jo produktiv

Tuhina: Secila lojtare ëndërron të përfaqësoj vendin në garat ndërkombëtare

Tuhina: Secila lojtare ëndërron të përfaqësoj vendin në garat ndërkombëtare

​Dumoshi e Tahiri përurojnë palestrën sportive në Samadrexhë të Vushtrrisë

​Dumoshi e Tahiri përurojnë palestrën sportive në Samadrexhë të Vushtrrisë

Mbi një milion të infektuar në Indi

Mbi një milion të infektuar në Indi

​Abrashi falënderon Japoninë për ndihmën e dhënë Kosovës në luftimin e pandemisë

​Abrashi falënderon Japoninë për ndihmën e dhënë Kosovës në luftimin e pandemisë

​Artisti kosovar mban ekspozitë personale në Spanjë

​Artisti kosovar mban ekspozitë personale në Spanjë

​Zyra e Qendrës Historike të Prizrenit ende nuk është funksionalizuar

​Zyra e Qendrës Historike të Prizrenit ende nuk është funksionalizuar